Toptan Zıpkın Ve Zıpkın İmalatı

Toptan Zıpkın Ve Zıpkın İmalatı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan zıpkın ürünlerimizden sipariş vererek su altında balık avlamaya hazırlanabilirsiniz. Farklı modellerde ve farklı özelliklerde bulunan zıpkın çeşitlerimizden dilediğiniz ürünü kolayca bulabilirsiniz. 

ZIPKIN ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Balık yakalayabilmek için kullanılan zıpkınlar en önemli dalış malzemelerinden biridir. Dalış ekipmanlarının demirbaşı olan toptan zıpkın modelleri dalış sporlarıyla uğraşanların kullandığı ürünlerin başında gelir. Toptan zıpkın imalatı son teknolojilere dayandırılarak yapıldığından otomatik zıpkın takımları üretilmektedir. Ancak birçok dalgıç ve balıkçı eski yöntemlere göre avlanmaya başlamışlardır. Bunun için de manuel zıpkınlara olan ilgi artmaya başlamıştır. Zıpkın alış verişine başlamadan önce zıpkın çeşitlerine göz atmalı ve ürünlerin özelliklerini iyice incelemelisiniz. Çünkü zıpkın imalatı çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Balık avı deneyimlerinizin umduğunuz gibi geçmesi için kaliteli ürünlere yönelmelisiniz. Zıpkın seçiminiz bu noktada çok önemlidir. Zıpkın seçerken şu üç özelliğe çok dikkat etmelisiniz:

1. Zıpkının kafa yapısı

2. Tüfek boyu

3. Tüfeğin cinsi

Piyasada kafa yapısına, malzeme cinsine göre değişiklik gösteren zıpkınlar bulunmaktadır. Toptan zıpkınları yapıldığı malzeme cinsine göre inceleyecek olursak, zıpkınları 4 başlık altında toplayabiliriz;

* Karbon zıpkınlar

* Alüminyum zıpkınlar

* Ahşap zıpkınlar

* Yarı ahşap zıpkınlar

Alüminyum zıpkınlar detaylı bir bakım gerektirmezler. Denizden çıktıktan sonra bu zıpkınları tatlı su ile durulayabilirsiniz. Karbon zıpkınlar ise, oldukça hafif yapıdadır ve bu zıpkınların sudaki hareket kabiliyetleri oldukça iyidir. Yeni başlayanlar için bu zıpkın türü önerilmemektedir. Başlangıç için bu zıpkınlar oldukça yüksek fiyat aralığındadır.

Kafa yapılarına göre zıpkınları gruplandıracak olursak, bu grupta açık kafalı zıpkınları, kapalı kafa zıpkınlarını bulabilirsiniz. Açık kafalı zıpkınların en önemli avantajı, balığa doğru nişan alırken iyi bir görüş açısı sağlamasıdır. Açık kafalı zıpkınlarda şarkfin ve güldiken şişler de kullanabilirsiniz. Tecrübeli avcılar kapalı kafa zıpkınlardan pek fazla kullanmazlar. Kapalı kafa zıpkınlar daha çok balık avına yeni başlayanlar için önerilmektedir. Bu tür zıpkınlarda çentikli şiş ve kaplinli lastik kullanılmaktadır.

Zıpkın imalatı ile 45-60-75-82-90-95-100 cm ve üzeri boya sahip zıpkınlar üretilmektedir. Avlanmaya çıkarken ihtiyaç duyacağınız zıpkınları, toptan zıpkın modellerimiz arasından seçebilirsiniz. Zıpkın imalatı ile dalış ekipmanlarınızdaki eksiklikler giderilmektedir. Siz de yüksek kaliteli ürünlerimizi inceleyerek eksiklerinizi kategorilerimizden tamamlayabilirsiniz.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle