Toptan Yumurta

Toptan Yumurta

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan yumurta ürünleri Türk mutfağının demirbaşı sayılan besinlerindendir. Her yaştan insan için son derece önemli bir gıda olan yumurtalar insan sağlığı adına önemli bir kaynaktır. Sabah kahvaltılarında ve yediğimiz birçok yemeğin yapımında kullanılan yumurtalar uygun fiyat garantisiyle toptan olarak satışa sunulmaktadır. 

YUMURTANIN FAYDALARINA BAKMADAN GEÇME

Yumurtanın faydalı bir besin olduğunu bilmeyen yoktur. Günlük sadece iki yumurta tüketerek beyin yapınızı koruma altına alabilirsiniz. Beyni besleyen kolin adını verdiğimiz vitamin yumurta tüketimi sayesinde beyindeki fonksiyonunu arttırmakta ve hafıza kaybı ya da erken bunama risklerini ortadan kaldırmaktadır.

Lutein açısından zengin olan yumurtalar göz sağlığını olumlu yönde etkiliyor. Günde sadece iki adet yumurta yiyerek görme bozukluklarının önüne geçebilirsiniz. Balık yağında bulunan D vitamini yumurtanın içeriğinde de bulunmaktadır. Yumurtadaki D vitamini sayesinde vücudunuz kendisine gerekli olan kalsiyumu alır ve kemikleriniz, dişleriniz daha güçlü hale gelir. B vitamini açısından oldukça zengin olan yumurtalar cilt ve saç sağlığı açısından çok faydalıdırlar. Ayrıca yumurtadaki fosfolipidler sayesinde toksinler karaciğerden kolaylıkla atılmaktadır. Yumurtadaki omega-3 asitleri sayesinde kalp sağlığınız daha iyi duruma gelmektedir. Yumurta kilo vermek isteyen insanların da tükettiği bir besindir. Çünkü yumurtalar faydalı oldukları kadar, tok da tutarlar.

Yumurta tüketen insanlarda kansere yakalanma riski daha düşüktür. Özellikle ergenlik döneminde yumurtayla beslenen bir kadının meme kanserine yakalanma olasılığı % 18 oranında azalmaktadır. Hamilelik döneminde yenilen yumurtalar anne karnındaki bebekler için son derece önemlidir. Bir tavuk yumurtasında bulunan 7 mcg vitamin sayesinde anne karnındaki bebeklerde zeka geriliği riski büyük oranda azalmaktadır. Ayrıca 35 ile 40 yaş arasındaki bayanlar günde sadece iki adet yumurta tüketerek ciltlerini yenileyebilirler ve yaşlanmalarını geciktirebilirler.

YUMURTANIN EN FAYDALI HALİ

Haşlanarak, rafadan ya da katı olarak tüketilen yumurtalar her halleriyle son derece lezzetli besinlerdir. Yumurtanın ideal olan tüketim şekli ise, on dakika pişirildikten sonra tüketilmesidir. Yumurta on dakikadan fazla pişirilirse etrafında grili yeşilli halkalar oluşacaktır. Bu şekilde olan yumurtalar demir vitaminini almanızı engellediği için etrafında halka oluşmamış yumurtalardan tüketmelisiniz. İyi pişmiş bir yumurta tüketmek sağlık açısından çok faydalıdır.

KALİTELİ YUMURTAYI NASIL ANLARIZ?

Yumurta alırken mutlaka üzerinde bulunan kod ve rakamlara dikkat etmelisiniz. Bu kodlarda yumurtanın yetiştirilme metodu bulunmaktadır. Yeni tebliğe göre yumurtaların üzerinde 0, 1, 2, 3 numarası ile başlayacak kodlar bulunacaktır. Bütün bu kodların elbette taşıdığı bir anlam olacaktır. O kodu ile başlayan yumurtalar organik yumurtaları ifade etmektedir. Yumurtaların en sağlıklı olanı bu kodla başlayan yumurtalardır. Fiyat açısından diğer yumurtalara oranla daha pahalıdırlar.

1 numaralı kodla başlayan yumurtalar gezen tavuğa ait yumurtalardır. Rahat alanlarda gezen tavuklar GDO'suz yem ile beslenmişlerdir. 2 numaralı kodla başlayan yumurtalar ise, kümeste yaşayan tavukların yumurtalarıdır. Bu tavuklar da yine GDO'suz yemlerle beslenmektedir. 3 numaralı koda sahip yumurtalar kafeste büyüyen tavukların yumurtalarıdır. Bu tavuklar dolaşmazlar ve onların yumurtaları diğer tavukların yumurtalarına göre daha sağlıksızdır.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle