Toptan Yelpaze

Toptan Yelpaze

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan yelpaze ürünlerimiz ile sıcak yaz günlerinde serinlemenin keyfine varın. Sosyal ve kültürel yaşamın bir parçası olan yelpazeler en estetik , en renkli halleriyle bu sitede güzelliklerini ortaya koyuyor. 

GÖSTERİŞLİ YELPAZELER

Tavus kuşlarının rengarenk kanatlarını andıran görkemli yelpazelerimiz sizlerin beğenisine sunuluyor. Küçük bir hava akımı ile yüzümüzü serinleten yelpazeler geçmişten bu yana bir çok amaçla kullanılmıştır. Kocaman bir yaprağı andıran yelpazeler , eskiden önemli törenlerde kullanılırdı. Bu törenlerde bir dans aracı olarak işlev görürdü. Ya da çay partilerinde bayanların ellerinde süslü objeler olarak boy gösterirlerdi. Sahnelerde dahi kullanıldığı olmuştur yelpazelerin. Sıcak günlerin olmazsa olmazı sayılan yelpazeler dünden bugüne şekli ve işlevi değişse de yıllardır varlığını korumaktadır.

Bazı kaynaklara göre yelpazenin ana vatanı Çin olarak kabul edilmektedir. O dönemlerde yelpaze kullanımı yüksek sosyal statüyü simgeliyordu ve genellikle yelpaze soylular tarafından kullanılıyordu. Zaman ilerledikçe yelpazeler daha çok gündelik yaşamda kullanılmaya başlandı.

Eskiden serinlemenin yanında , bir de sinek kovalamak için kullanılırdı yelpazeler. Hatta , ateşi yellemek için de kullanılmışlığı olmuştur.

YELPAZE ÜRETİMİ

Serinlemenin en şık hali olan yelpazelerin yapımı oldukça kolaydır. Yelpazeler bambudan , kumaştan , ahşaptan ve plastik malzemelerden yapılabilir. Yüksek kaliteden üretilmiş yelpazeler nişan , kına ya da söz gibi özel günlerinizde misafirlerinize hediyelik olarak verebileceğiniz en şık objelerdendir. Yelpazelerin katlanabilir olanları bulunmaktadır. Katlanabilir yelpaze ürünlerini cebinizde ya da çantalarınızda kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Katlandığı zaman her yere sığabilecek yelpazeler ile yaz günlerinin o bunaltıcı havasını ve sıcağını üzerinizden atabilirsiniz. Katlanamayan yelpazeler ise , sabit bir yaprağa ve bir sapa sahiptir. Çubuklar üzerine farklı renklerden kağıt ya da kumaş yapıştırılmasıyla oluşturulmuştur yelpazeler. Kol gücüyle çalışan yelpazeler ne kadar basit bir eşya gibi görünseler de , üzerindeki sanatsal resim çalışmaları bu düşünceyi çürütmektedir. Üzerlerinde harika resimler barındıran yelpazelerin yapımında doğadaki bir çok maddeden yararlanılır. Sedef , lake , gümüş , kaplumbağa kabuğu , fildişi , çeşitli kuş tüyleri ,boynuz , selüloit ve bakalit bu maddelerden bazılarıdır. Sıcak yaz aylarında satışları tavan yapan rengarenk yelpazelerden satın alarak , siz de yaza hazırlanabilirsiniz.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle