Toptan Yara Bandı ve Yara Bandı İmalatı

Yara bandı; vücutta haricen oluşan kesik, çizik, yırtılma, sıyrılma gibi açık yaraların, dışarıdan herhangi bir mikroba ya da enfeksiyona maruz kalmaması için kullanılan bir araçtır. Bu nedenle yara bandı efektif tasarımıyla oldukça etkili bir ilk yardım ekipmanıdır. Toptan yara bandı alımı sayesinde yara bandına ulaşmak ve kullanmak daha pratik hale gelmektedir.

Yara bandının tarihte ilk kullanımını 1920’li yıllarda görmekteyiz.  Amerikan vatandaşı olan ve pansuman malzemeleri üreten bir firmada çalışan Earle Dickinson, eşinin ev kazalarıyla sık sık yaralanmalarına karşı önlem olması amacıyla icat etmiştir. İlk görüntüsü her ne kadar yeni olduğu için beğenilse de zamanla bandajlardan yapıldığı için beğenilmemeye ve kullanışlı bulunmamaya başlamıştır. Günümüzde kullanılan yara bandı örneği ilk olarak, Dickinson’un üretiminden 8 yıl sonra 1928 yılında Nelson Smith tarafından ortaya çıkarılmıştır. Smith’in icat ettiği yara bandı hem daha pratik hem de daha küçük oluşuyla toplum tarafından hemen kabul görmüştür.

Yara Bandı Özellikleri

Profesyonel yardım gerektirmeyen bütün yaralanmalarda kullanılabilen yara bandı; içerisinde bulunan ve yaranın olduğu bölgenin üzerini örten jel pet sayesinde yaraların, sadece bakterilerle değil su ile temasına da engel olmaktadır. Bu sayede yaralar açık kalmadığı için dışarıdan gelebilecek toz, kir, su, ya da bakteriyel herhangi bir madde ile temas etmemektedir.

Yara bandı, boyutları ve kolay ulaşılabilir olmasından dolayı da ilk yardım açısından oldukça kullanışlı, pratik ve avantajlı bir üründür. Özellikle ev ve iş yeleri gibi alanlarda meydana gelen küçük ölçekli kazalar sonucu meydana gelen yaralanmalarda oldukça efektif bir etkisi vardır. Zamanla geliştirilen yara bandı farklı yara boyutları için farklı ölçülerde üretilmeye başlanmıştır. İğneden sonra meydana gelen kanamalar, ufak çizikler için daha küçük ve yuvarlak yara bantları üretilirken, bıçak kesiği gibi uzun ya da geniş çaplı yaralar için daha uzun boyutlarda yara bantları üretilmektedir.

Yara bandı kanamalı yaralanmalarda kanı durdurmanın yanında ayrıca steril kalmasını da sağlar. Yarayı kapalı tutarken aynı zamanda yaranın daha hızlı bir şekilde kabuk tutmasına ve cildin yaranın olduğu bölgeyi onarmasına yardımcı olur. Yara bandı kullanımı sadece açık yaraların değil ciltte oluşan yaraların tedavilerinde de kullanılabilen çok yönlü bir üründür. Her an lazım olabilecek ve birçok avantajı bulunan yara bantlarına, toptan yara bandı alımıyla çok daha hızlı ve kolay ulaşmak mümkün olabilmektedir.

Yara Bandı Çeşitleri

Yara bandının yaygın olarak kullanılmaya başlanmasıyla beraber farklı alanlarda oluşan yara bandı ihtiyacı da ortaya çıkmıştır. Farklı Farklı sorunlara farklı farklı yara bandı çeşitleri üretilmeye ve toptan olarak satışı yapılmaya başlanmıştır. Yara bandı üretimi serileşip toptan yara bandı satışı başladığı zaman üretimdeki çeşitliliğe duyulan ihtiyaç da etkisini göstermiştir. Bu ihtiyaç sonucu doğan yara bandı çeşitlerini yanıklara, kesiklere, sporculara ve diğer kullanımlara uygun olan yara bantları şeklinde sıralamak mümkün.

Yanıklar İçin Yara Bandı: Bu yara bandı türünün en belirgin özelliği suya dayanıklı olmasıdır. Yanık kaynaklı oluşan su toplamalarına uygun olarak üretilmiştir. İçeriğindeki jel pet sayesinde ne dışarıdan ne de içeriden su geçirmemektedir.

Kuvvetli Yapışkana Sahip Yara Bandı: Bu tarz yara bandı çeşidini en çok sporcular kullanmaktadır. Sık sık eklem sorunu yaşayan sporcular için özel olarak geliştirilmiştir. Eklem bölgeleri sürekli hareket halinde olan bölgeler olduğu için bu bant türü harekete ve terlemeye karşı dayanıklı olması amacıyla üretilmiştir. Toptan yara bandı satışlarında en çok tercih edilen ürünlerden biridir.

Profesyonel Kullanıma Uygun Yara Bandı: Bu bantlar özellikle ameliyathanelerde kullanılması için üretilmiştir. Bu tarz yara bantları kanın pıhtılaşmasını hızlandırır ve hızlı etki eder. Yapısından dolayı yaranın hava almasını engeller ve hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olur. Bu nedenle genellikle ev tipi değil tıbbi klinik tipi yara bantları olarak toptan yara bandı sektöründe yer almaktadır.

Sprey Yara Bantları: Toptan yara bandı satışında en çok tercih edilen bir başka yara bandı türü de sprey yara bandı ürünüdür. Normal yara bandının kapatamayacağı büyüklükteki yüzeylerin kapatılması ve gün boyu suya, toza ve mikroplara karşı korunması için üretilmiştir.

Toptan yara bandı üretimi ve satışı oldukça rağbet gören bir alandır. Bu nedenle farklı fonksiyon ve çeşitlerde yara bandı üretimleri gerçekleşmektedir. Günümüzde, klasik yara bantlarının yanı sıra üzerinde çiçek desenleri, hayvan figürleri ya da meyve şekilleri olan yara bantları da üretilmektedir.

  1. selamsizden topdan yara bandi satin almaq isteyirem azerbaycan ucun fiyatiniz kac olacaq

  2. Allah rızası için bana iş verin çoooook aciil ihtiyacım var paketleme işi yapmak istiyorum

  3. Merhaba,evde yarabandı paketleme işi veriyormusunuz?Eğer olumlu ve ihtiyacınız var ise iletişime geçebilir misiniz?

  4. kırmızı renk yara bandı siparişimiz olacaktır. Dönüş yapanızı rica ediyoruz

  5. Merhaba, Ben Gökhan BESNİLİ Bugün sizin fabrikadan İrem hanım ile görüştüm. Biz Yurtdışındaki Devlet hastanelerinde kullanılmak üzere, GENİŞ RULOLAR halinde aşağıdaki niteliklerde FLASTER BAND satın almak istiyoruz. Silikon Yapışkanlı ( 70 gr) Yara Bandı – 12.500 m2 Silicon yapışkanlı Kağıt Yara Bandı (27 gr) – 12.500 m2 Söz konusu sizin ürettiğiniz benzer ürünler için görsel ve fiyat teklifi alabilir miyim. Ekte bana gönderilen Numune resimleri görebilir siniz? Tşk Gökhan BESNİLİ +90 532 317 04 01 http://www.wahanov.com