Toptan Voleybol Topu Ve Voleybol Topu İmalatı

Toptan Voleybol Topu Ve Voleybol Topu İmalatı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan voleybol topu ürünlerinden sipariş vererek en kaliteli ve en uygun fiyatlı ürünlere sahip olabilirsiniz. Farklı ölçülerde bulabileceğiniz voleybol topları amatör, profesyonel, yarı profesyonel voleybolcular için özel olarak üretilmektedir.

VOLEYBOL TOPUNUN ÖZELLİKLERİ

Dünya genelinde en popüler sporlardan biri voleyboldur. Bu oyunu oynarken kullanılan en önemli malzeme elbette voleybol toplarıdır. Voleybol topunun niteliği oyununuzun kalitesini ve sizin maç esnasındaki performansınızı etkilemektedir. Voleybol topları arasında bir fark olmadığı düşünülse de, aslında durum böyle değildir.  Bir voleybol topu seçerken topun ağırlığına dikkat etmek gerekir. Topun en önemli özelliklerinden biridir ağırlık. Zira top ne çok ağır ne de çok hafif olmalıdır. Çok ağır ve çok hafif voleybol topları vuruş rahatlığınızı olumsuz yönde etkileyecektir. Topu kullanacağınız mekan da top seçiminizde önemlidir. Eğer plaj voleybolu için bir top almayı düşünüyorsanız, hafif nitelikte voleybol toplarından satın alabilirsiniz. Eskiden voleybol topu imalatında hayvan derisi kullanılmaktaydı. Şimdilerde ise, voleybol topu imalatında poliüretan denen suni deri kullanılmaktadır. Voleybol topu imalatında kullanılan bu malzeme elinizi acıtmadan vuruş yapmanızı sağlamaktadır. Toptan voleybol toplarının ölçüleri değişlik göstermektedir. Örneğin, 5 numara voleybol topları tüm sporcuların oynayabileceği büyüklüktedir. Bu topların çevresi 65-67 cm'dir. Ağırlıkları ise, 260 ile 280 gram arasında değişmektedir. Bir de mini voleybol topları bulunmaktadır. Bu topları 9 ile 13 yaş aralığında bulunan sporcular kullanmaktadır. Çevresi 65-67 cm. olan mini voleybol toplarının ağırlıkları 200 ile 220 gram arasında değişmektedir. Mini voleybol toplarında önemli olan özellik topun ağırlığıdır.

Bir de 4 numaralı voleybol topları bulunmaktadır. Voleybola yeni başlayan çocuklar bu toplardan kullanabilirler. Voleybol topunu kullanım amacınız çok önemlidir. İç saha voleybol topları ile plaj voleybol topları farklı kullanım özelliklerine sahiptir. Plaj voleybolu topu dışındaki bütün voleybol topları, hem iç hem de dış mekanlarda rahatça kullanılabilir.

Toptan voleybol topları yapısına göre iki kısma ayrılmaktadır. Bunlardan biri dikişli voleybol topları, diğeri ise yapıştırma voleybol toplarıdır. Dikişli voleybol topları elle ve makine yardımıyla dikilerek birbirine tutturulmaktadır. Yapıştırma voleybol topları panellerin birbirine ve alt katmana yapıştırılmasıyla imal edilmektedir. Toptan voleybol topları arasından topunuza karar verdiyseniz siparişlerinizi bekliyoruz. Voleybol topu imalatı ile çok pahalı olmayan, sağlam, uzun ömürlü, iyi kalitede ürünler ortaya konduğu bilinmelidir.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle