Toptan Tuval ve Tuval Üreticileri

Toptan Tuval ve Tuval Üreticileri

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

 

Tuval; yağlı boya ya da resim gibi çalışmalar yapılırken kullanılan bir zemin aracıdır. Farklı boy ve ebatlarda toptan tuval ürünleri satın alınabilir. Dört adet çıtanın birbirine tutturulması ile tuval kasnağı oluşur. Oluşan kasnağın üzerine gergin beyaz bir bez gerdirilerek tuval meydana gelir.

Her tuval aynı gibi gözükse de birbirlerinden ayrılan ince detayları vardır. Bu nedenle toptan tuval satın alırken bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Tuval bezleri, tamamen kaliteli bir materyal olan %100 pamuklu ve astarlı kumaştan üretilmiş olmalıdır. Bazı üreticiler maliyeti düşürmek adına pamuklu kumaş yerine naylon ve sentetik malzemelerden tuval bezleri üretmektedir. Toptan tuval satın alırken resmin kaliteli olması için, mutlaka naylon ve sentetik malzemeden üretilmiş ürünlerden uzak durmak gerekiyor. Tuvallerin kalitesi düştükçe yapılan resimlerde bazı problemler meydana gelir. Bu problemler; boyayı arkaya geçirme, kumaşta boya kusmaları ve resim üzerinde oluşacak çatlamalar gibi görsel rahatsızlık yaratacak sorunlardır.

Toptan tuval satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise, tuvalin ölçüsüdür. Bu unsur resim ya da yağlı boya yapan kişiler tarafından bazen göz ardı edilebilir. Oysaki resim yapılacak alanın ölçüsü ile resmin doğrudan ilgisi vardır.  Yapılacak olan yağlı boya ya da resim çalışması için gerekli doğru alan tuvallerle sağlanmalıdır. Eğer yapılacak resmin ölçüsünden daha küçük bir tuval satın alınırsa, resim tuval üzerinde basık ve kalitesiz görünür. Ya da aksi bir durum oluştuğunda yani küçük resim büyük tuvale yapılmaya çalışıldığında tuvalin etrafı boş kalır ve kötü bir görünüm oluşur. Her iki durumda da estetik olmayan bir görüntü ortaya çıkar. Bu nedenle toptan tuval satın alırken mutlaka doğru tuval ölçüsü tercih edilmelidir.

Toptan Tuval Alırken Bez Ve Şase Kalitesi Neden Önemlidir?

Tuvalin kaliteli beze sahip olması resmi yapacak kişi için birçok açıdan önemlidir. Kaliteli bir tuval bezi, boyayı çatlatmaz, olması gerekenden daha fazla boya emmez, boyayı dışarı kusmaz ve boyayı tuvalin arkasına geçirerek renk ve nitelikte değişikliğe neden olmaz. Bir tuval bezinin kaliteli olarak tanımlanabilmesi için en az %75 oranında pamuk ve 300 g/m²  kumaştan yapılması gerekmektedir. Bu özellikleri taşımayan tuvallere yapılacak resimler ya da yağlı boya çalışmaları ne yazık ki estetik bir görüntü vermez.

Toptan tuval alırken, tuvalin şasesine de dikkat etmek gerekmektedir. Şase, tuvalin çıtalardan oluşan ve kasnak olarak da adlandırılan kısmıdır. Birçok tuval, maliyeti düşürebilmek adına kapı artıkları, budaklı ağaçlar ya da neredeyse kalem inceliğinde yapılan şaselerden üretilir. Kalitesiz şaşaler kullanıldığında, resim işlemi tamamlandıktan sonra resimde bükülme, eğilme ve kırılma gibi problemler meydana gelir. Bunun sonucunda da resimler deforme olur. Eğer toptan tuval satın alındıktan sonra  şaselerde böyle bir durum fark edildiyse mutlaka kenarlarının frezelenmesi gerekir. Ancak ilk satın alma aşamasında kaliteli bir şase tercih edilerek bu sorunun yaşanması durumu ortadan kaldırılabilir. Bu nedenle toptan tuval satın alırken mutlaka doğru ölçülerde kaliteli bir şaseye sahip ve kaliteli bir bezden yapılan tuval tercih edilmelidir.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle