Toptan Türk Kahvesi

Toptan Türk Kahvesi

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan Türk kahvesi ürünlerinden sipariş vererek arkadaşlığın, misafirperverliğin, samimi sohbetlerin sembolü haline gelen bu içeceği özel fincanlarla sevdiklerinize ikram edebilirsiniz. 

TÜRK KAHVESİ KÜLTÜRÜ

Türk kahvelerinin kültürümüzde yer edinmeye başlaması 16. yüzyıla kadar gitmektedir. Halk arasında sevilen bir içecek olan Türk kahvesi, aynı zamanda sosyalleşmenin de bir aracıdır. Kendine özgü aroması, telvesi ve köpüğü bulunan Türk kahvesinin lezzeti, diğer kahvelere oranla daha yumuşaktır. Namı ülke sınırlarını aşan bu içecekler, ülkemizi ziyarete gelen turistler tarafından oldukça sevilmektedir. Türk kahvesi, adından da anlaşıldığı gibi Türk kültür mirasının önemli bir ürünüdür. Türk toplumunun içine işleyen bu kültür, bugün hala evlerde ve iş yerlerinde sürdürülmektedir. Örneğin, yurdumuzda kahve takımı olmayan bir ev ya da iş yerine rastlayamazsınız.

Türk kahvesi başlı başına özgün bir içecektir. Türk kahvesi içilirken mutlaka sohbetler edilir, dertler paylaşılır, kitaplar ya da dergiler okunur, satranç ya da tavla oynanır, politik yahut ekonomik sorunlar tartışılır. Demem o ki, Türk kahvesi insanları birbirine yakınlaştırır ve onların duygularını destekler.

Türk kahvesi 2013 yılında UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Listesine girmeyi başarmıştır. Köpüğüyle, tadıyla, sıcaklığıyla ve damaklarda bıraktığı lezzetiyle insanları büyüleyen Türk kahvesini teneke ambalajıyla ya da paketler halinde toplu olarak satın alabilirsiniz. Osmanlı döneminden bu yana kültürümüzün önemli bir parçası haline gelen Türk kahvesi yararlarıyla da gönülleri hoş tutmaktadır. Türk kahvesi içildiği andan itibaren kendinizi mutlu ve dinç hissetmenizi sağlar. Meyve ve sebzeden sonra, bünyesinde en çok antioksidan barındıran ürün Türk kahvesidir.

Tansiyon problemi yaşıyorsanız, Türk kahvesi sizler için adeta ilaç niteliğindedir. Nabzı düzenleyen Türk kahvesi iç organların sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Tipik bir diyabet hastasıysanız, Türk kahvesi tüketerek şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz. Uzmanlar şeker hastalığına yakalanma riskini azaltmak için mutlaka Türk kahvesi tüketilmesi gerektiğini belirtmektedir. Bilhassa sabah içilen bir Türk kahvesi hem fiziksel olarak, hem de zihinsel olarak çok fayda sağlamaktadır insanlara. Yağ yakmak için spor yapmak şarttır elbette. Fakat, bununla da kalmayın. Düzenli olarak Türk kahvesi tüketerek, vücudunuzun yağ yakma kapasitesini arttırabilirsiniz. Ayrıca bu içeceğin kanser ve Alzheimer hastalıklarına da iyi geldiği bilinmektedir.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle