Toptan Tükenmez Kalem

Toptan Tükenmez Kalem

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan tükenmez kalem ürünlerimiz gövdeden çevirmeli ve basmalı türlerden oluşmaktadır. Kaliteli el işçiliği ile üretilmiş, zarif gövde yapısına sahip tükenmez kalem çeşitlerimiz uygun toptan fiyatlarla beğeninize sunulmuştur.

TÜKENMEZ KALEM İHTİYACI

Tükenmez kalemler modern tarihimizin en önemli yazım araçlarından sayılmaktadır. Piyasadaki kolay bulunabilme özelliğinden dolayı kullanımları oldukça yaygın olan kalemlerdir tükenmez kalemler. Kullanıcısına hem kullanım kolaylığı hem de pratiklik sunmaktadır. Tükenmez kalemlerin içlerinde ince bir boru bulunmaktadır. Bu borulardan akan mürekkep sayesinde, tükenmez kalemler uzun süre bitmeden kullanılabilirler. En yaygın kullanılan tükenmez kalem renkleri; mavi, siyah ve kırmızı mürekkepli olanlardır. Bu kalemlere tükenmez kalem denmesinin nedeni, 2 ya da 3 km'ye yakın çizgi çizebilme kapasitesine sahip olmalarıdır. Bu kalemler okul ve iş yaşantısında çok sık kullanılırlar. Sizler de mutlaka onları ofislerinizde ya da çekmecelerinizde bulundurmalısınız. Şüphesiz ki, tükenmez kalemler yazma, çizme ve işaretleme etkinliklerinde en çok ihtiyaç duyulan kalemlerdendir.

Tükenmez kalemlerin en önemli özelliklerinden biri de, kapaklarının üzerinde bulunan deliklerdir. Bu deliklerin yapılma maksadı çok farklı bir durumdan kaynaklanmaktadır. Varsayalım bu tükenmez kalemlerin kapağı yanlışlıkla yutuldu. Böyle bir durumda hava geçişinin kesilmemesi için tükenmez kalem kapakları delikli olarak üretilmek istenmiştir. Günümüzde de bir çok firma tükenmez kalemlerini, kapaklarında hava deliği olacak şekilde imal etmektedir.

TÜKENMEZ KALEMLERİN ÖZELLİKLERİ

Tükenmez kalemler de kendi içlerinde bir çok farklı özelliklere sahiptir. Kimi tükenmez kalemlerin uç kısımları farklı kalınlıklarda bulunurken, kimileri de daha ince uç kalınlığına sahiptir. Ayrıca tükenmez kalemler farklı renk seçenekleriyle de karşımıza çıkmaktadır. Mavi, siyah ve kırmızı renklerde bulunan tükenmez kalemleri birçok yazı tecrübelerinizde kullanabilirsiniz. Diğer renklerde bulunan tükenmez kalemler ise, daha çok kişisel notlar tutarken işinize yarayabilir. Ofis ortamlarında daha çok siyah, mavi ve kırmızı renklerdeki tükenmez kalemler kullanılır. Öğrenciler çoğunlukla daha canlı ve parlak renkteki kalemleri tercih ederler. Tükenmez kalem kullanımınızda önemli bir ayrıntıya dikkat etmelisiniz. Özellikle basit  ve önemli notlar almak istiyorsanız, kalın uçlu tükenmez kalemler kullanmamalısınız. Kalın uçlu tükenmez kalemler, not alma hızınızı yavaşlatabilir. 0.7 ile 1.0 mm arasında uç kalınlığına sahip tükenmez kalemler ofis ortamları için oldukça idealdir.

Ayrıca mürekkep kalitesi iyi olan tükenmez kalemler kullanmalısınız. Yazı yazarken kağıt üzerinde kesintili çizgiler bırakan tükenmez kalemler tercih edilmemelidir.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle