Toptan Toz Şeker

Toptan Satış
Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2 Beykoz
tel:+90 545 479 56 87 - info@miniorg.net


İletişim Formu:
Toptan Satış
Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2 Beykoz
tel:+90 545 479 56 87 - info@miniorg.net

Toptan toz şeker ürünleri tatlı yemeyi seven ülkemizde sıkça tüketilen gıdalardandır. Ülkemizde şekerler çay, kahve gibi sıcak içeceklerle tüketilirken, tatlılarla da kullanılmaktadır. Şeker kullanımının artmasıyla beraber şekerler küçük poşetlere girmişlerdir. Popülaritesini asla kaybetmeyen toptan toz şekerler uygun fiyatlarla sizleri bekliyor.

TOZ ŞEKER İMALATI

Tarlada yetiştirilen şeker pancarları hasadı yapıldıktan sonra fabrikalara gönderilmektedir. Fabrikaya gelen şeker pancarları ince formlarda kesildikten sonra difüzör denen tanklara koyulurlar. Su ile beraber çalkalama işlemine tabi tutulan şeker pancarları iyice çalkalanarak şerbet haline getirilirler. Diğer maddelerden arındırılan şerbetin suyu buharlaştırılır. Ve şeker kristalleri ortaya çıkar. Sıcak hava vasıtasıyla kurutulan şekerler paketlenmek için bekletilirler.

Doğal şekerlerde besleyici mineraller bulunmaktadır. Doğal şekerlerin tüketimiyle beraber vücudumuz enerji kazanır ve beynimiz işlevlerini eksiksiz olarak yerine getirir. Anlık enerji deposu olan şekerler yoğun ve yorucu bir günde tüketildiklerinde sizleri kendinize getirecektir.

TOZ ŞEKER TÜKETİMİ

Gün içinde en çok tükettiğimiz besin olan şekerler hem bir enerji kaynağı hem de depresyona karşı pozitif etkiler sunan bir üründür. Düşük tansiyon problemi yaşayan insanlar kan şekerleri düştüğünde bayılacak duruma gelirler. Bu durumda bir parça şeker tüketmek onları daha iyi edecektir. Şeker pancarından ve şeker kamışından elde edilen doğal şekerler yeterli miktarlarda tüketildiğinde insan sağlığı için fayda sağlarlar. Doğal şekerlerin içeriğinde demir, magnezyum, fosfor, potasyum ve kalsiyum bulunmaktadır. Günlük şeker tüketiminde aşırıya kaçmamak gerekir. Aşırı şeker tüketimi sizlere ağırlık ve uyuşukluk hissi verir. Kanımızdaki endorfin miktarını yükselten şekerler kendimizi zinde ve daha iyi durumda hissetmemizi sağlarlar. Bir süre sonra şekerli besinler yemek bağımlılığa dönüşebilir. Bu durumda kendinizi şekerden mahrum bırakmanıza gerek yok. Sadece şeker tüketimi konusunda kendinize sınırlamalar koymalısınız. Yediğimiz bir çok gıda maddesinde şeker bulunmaktadır. Bu şekerlerin pancar şekerinden imal edilip edilmediğini iyi bilmek gerekir. % 100 pancar şekerinden imal edilmiş şekerlerden yapılan ürünleri kullanmalısınız. Ürünlerin üzerinde kullanılan şekerin niteliği belirtilmiştir. İçindekiler kısmında sakaroz, sofra şekeri ya da pancar şekeri yazan ürünlerden satın almalısınız. Toz şekerler beyaz şeker ve esmer şeker olarak iki gruba ayrılmaktadır. Esmer şekerler ile beyaz şekerlerin yapıları aynıdır. Esmer şekerler az oranda pekmezle kaplanarak esmer şekere dönüşürler. Aralarındaki tek fark budur. İhtiyacınız düzeyinde bu iki şeker türünden de temin edebilirsiniz.