Toptan Perde Ve Perde İmalatı

Toptan Perde Ve Perde İmalatı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

 

Perdeler, evlerin ya da işyerlerinin camlarına genellikle dikey olarak asılır. İçeri fazla ışığın girmesini ve içerinin dışarıdan görünmesini engellerler. Toptan perde üretimi ile seri üretimi yapılan perdeler, kullanışlı bir eşya olmasının yanı sıra dekoratif bir tamamlayıcıdır.

Toptan perde çeşitleri, perde türlerine bağlı olarak farklı yapım aşamalarından geçerler.Öncelikle ebat ve modeli belirlenen perdelerin daha sonra kumaş türü ve özelliği seçilir. Üretimin kolay gerçekleşmesi için genellikle kumaş türünde kullanılan ipliklerin %100 polyesterden oluşması tercih edilir. Doğru kumaş türü seçilip perde imalatı yapılmaya başlandığında, perdeye uygun mekanizma seçilir. Daha sonra seri üretim bandında toptan perde çeşitleri üretilmeye başlar. Toptan perde üretiminin bütün aşamaları şunlardır.

  • İlk Olarak iplik türü seçilir. 
  • Klasik tül ya da perdelerin lerin üretimindeki plise, işleme ve diğer süslemeler ayarlanır.
  • Zebra perde üretiminde ise kasalar ve mekanizmalar belirlenir.
  • Perdelerin istenilen ebatlarda gerçekleşmesi için, istenilen en ile boy ölçümlerine göre kumaş ayarlanır.

Bütün ayarlamaların ardından toptan perde ya da tül üretimi gerçekleştirilerek kullanıma hazır hale getirilir. Toptan perde imalatında en önemli konu kullanılan malzemelerin kalitesidir. Perdelerde kullanılan polyester iplik, perdenin kalitesini, dayanıklılığını ve neme dayanma süresini artırır. 

Tül Perde Çeşitleri Ve Özellikleri Nelerdir?

Toptan perde çeşitleri arasında yer alan tül perdeler, en yaygın kullanılan perde çeşitleri arasındadır.Özellikle ev kullanımlarında uygun olan tül perdeler kendi içinde; brode işlemeli tül, kruvaze tül ve örme dantel tül modelleri olarak üçe ayrılır.

Brode İşlemeli Tül Modelleri: Brode işlemeli tüller, sık pileli olarak üretilen tüllerdir. Sık pileli olarak üretilen brode işlemeli tüller, en şık duran perde modellerinden biridir. Bu perdelerin üretiminde en çok dikkat edilmesi gereken konu pilelerin kornişler ile uyumlu olmasıdır. Aksi halde perdeler istenilen görüntüyü vermezler.

Kruvaze Tül Modelleri: Kruvaze tüller de tıpkı brode tüller gibi sık pilelere sahip tül modelleridir. Kruvaze tüller, geniş ebatlara sahip olurlar ve tülün yatsı şekilde dizayn edilmesi ile edilir. Kruvaze tüller üretilirken, en ölçülerine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Örme Dantel Tül Modelleri: Örme tüller de diğer tüller gibi %100 polyester ipliklerden üretilirler.Bu tüller hem sık hem de seyrek pileler ile kullanılabilir. İsteğe göre üzerine pul, boncuk ya farklı taş işlemeleri yapılabilir.

 

Perde Çeşitleri Ve Özellikleri Nelerdir?

Toptan perde çeşitleri üretiminde sürekli yenilikler gerçekleşiyor. Sürekli değişen modeller farklı tasarımları da beraberinde getiriyor. Kumaş perde çeşitleri kullanımının ardından teknoloji ile birlikte, stor perdeler, jaluzi perdeler, zebra perdeler ve ikili stor perdeler geliştirilmeye başladı. Toptan perde çeşitleri arasında yer alan ve mekanizmalı perde olarak tanımlanan bu perdeler, en sık tercih edilen yeni nesil perdeler arasındadır. Bu tip perdeler, düz perdeler, varaklı perdeler, tül desenli perdeler ve dantel desenli perdeler olarak çeşitlenirler. Toptan perde imalatı ile üretilen jaluzi perdeler, ahşap ve alüminyum materyallerden üretilirler. Bu nedenle özellikle ofis ve iş yerleri için kullanımları tavsiye edilir. Stor perdeler, ikili stor perdeler ve zebra perdeler ise, düz, mat ya da simli versiyonlar ile üretilirler. Stor perdeler ve zebra perdeler, alüminyum kasalara sahiptirler. Bu mekanizmalar imalat esnasında özel olarak hazırlanır ve montajlanırlar.

Jaluzi, stor ya da zebra perdeler gibi mekanizmalı perdelerin yanı sıra, toptan perde çeşitleri kumaşlardan üretilen fon perdeler olarak da çeşitlilik gösterir. Fon perdeler, renkli ve kalın kumaşlardan üretilirler. Kalın kumaş türlerine ve çeşitli desen ya da işlemelere sahip olan fon perdelerin en uygun kullanımı ev ortamlarıdır. Fon perdeler, drape veya kanat şeklinde kullanılırlar. Toptan perde imalatı ile üretilen fon perdelerin kullanımı, mekanizmalı perdelere göre daha kolaydır. Ayrıca, kullanıcının isteğine göre korniş ya da rustik borulara monte edilebilirler. 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle