Toptan Toprak Güveç Ve Toprak Güveç İmalatı

Toptan Toprak Güveç Ve Toprak Güveç İmalatı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan toprak güveç ürünleri mutfaklarda sıklıkla kullanılan, evlerin mutfak raflarında en öndeki yerini alan mutfak gereçlerindendir. Misler gibi kokan lezzetli ve sağlıklı yemekler hazırlamak için toprak güveçlerden mutlaka temin etmelisiniz. 

TOPRAK GÜVEÇLER NASIL KULLANILIR? TOPRAK GÜVEÇLER NASIL TEMİZLENİR?

Toprak ve kilden imal edilen toprak güveçler, diğer mutfak gereçlerinden farklı bir şekilde temizlenmektedir. Yeni alınan bir toprak güvecin içi, dışı ve kapağı kuru bir bez ile güzelce temizlenmelidir. Hemen sonrasında güvecinizin ölçüsüne uygun miktarda zeytinyağını ya da ayçiçek yağını yumuşak uçlu bir fırçadan yardım alarak, güvecin iç kısmına iyice sürün. Bu işlemi, güvecin dışına ve kapağına da uygulayabilirsiniz. Bunu yaparken güvecinizin herhangi bir yerinde çatlak olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bir yerlerinde çatlak bulunan güveç kaplar asla kullanılmamalıdır. Güvecinizin tüm kısmını hiç boşluk kalmayacak şekilde iyice yağladıktan sonra, onu önceden 180 derecede ısıtılmış fırında 1 saat kadar pişirin. Bütün bunları yapmanızın nedeni, toprak güvecin sağlığa zarar veren ve damakta kötü bir tat bırakan aromasından kurtulmak olduğunu bilmelisiniz. Fırından çıkarılan güveç kabı soğumaya bırakılmalıdır. Ve artık güveç kabınızda istediğiniz yemeği güvenle pişirebilirsiniz. Bütün bu işlemler sonunda güveç kabı ilk kullanıma hazır hale gelmektedir. Satın alacağınız toptan toprak güveçler ile harika yemeklere imzanızı atabilirsiniz. Kimi toprak güveçler bulaşık makinelerinde yıkanabilir cinstedir. Eğer böyle bir güvece sahip değilseniz, onu asla bulaşık makinesinde yıkamayınız. Hatta onları yıkarken bulaşık deterjanı dahi kullanmayınız. Güvecinizi sağlıklı bir şekilde temizlemek istiyorsanız, karbonat kullanabilirsiniz. Güvecinizin boyutuna göre karbonat ayarlayabilirsiniz. Bu karbonata bir miktar su karıştırarak onu macun haline getirebilir, bu karışımı güveç kabının her tarafına sürebilirsiniz. Her tarafı macun ile kaplanan güveç kaplarını ılık suyla durulayabilirsiniz.

Toptan toprak güveç imalatı ile düşük ısıda pişebilen ürünler imal edilmektedir. Toprak güveçlerde beyaz ve kırmızı etle yapılan yemeklerinizi, sebze yemeklerinizi, bakliyat yemeklerini, çeşitli pilav ve çorbaları, kekleri bile hazırlayabilirsiniz. Güveçlerde yemek pişirmek uzun zaman aldığından, çalışan bireyler bu kaplardan çok fazla kullanmazlar. Toprak güveç imalatı ile farklı şekillerde güveç kapları üretilmekte ve piyasaya sürülmektedir. Toptan toprak güveç kaplarından satın alırken, bu ürünlerin iç kısmının kurşunsuz olmasına özen göstermelisiniz. Toprak güveçler ocak üzerinde kullanılabildiği gibi, fırınlarda da kullanılmaktadır.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle
SONGÜL POLAT
GÜVEÇ FİYATLARINIZCevdet topatan
Merhaba büyük boyutlarda toprak desti hakkında bilgi alabilirmiyim