Toptan Tencere

Toptan Tencere

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan tencere ürünlerimiz bir evin en işlevsel mutfak araç gereçlerindendir. Tencere çeşitlerimiz ile en lezzetli yemeklerinizi yapmaya hazır mısınız?

DOĞRU TENCERE SEÇİMİ ÜZERİNE TAVSİYELER

Farklı ebatlarda ve işlevlerde bulunan tencere çeşitlerimiz ile yemek yapmak daha eğlenceli ve çekici hale gelecek. Her yemek için farklı tencere alternatifine sahipsiniz. Örneğin, canınız patates kızartması yapmak istedi. Onun için kullanabileceğiniz derin bir tencere satın almalısınız. Bonfile etlerinizi, köftelerinizi pişirmek içinse, dökümlü bir tencereye ihtiyaç duyarsınız. Menemen mi yapmak istiyorsunuz, seramik bir tencere sizin için uygun olacaktır. Uzun lafın kısası, her yemeğin ayrı bir tenceresi olmalıdır.

Hem sağlıklı hem de lezzetli yemek yapmanın sırrı, doğru bir tencerede yemek pişirmektir. Tencere seçiminde tavsiyelere ihtiyacınız varsa, bu yazımıza bir göz atabilirsiniz. Yemeğin lezzetini belirleyen tencereler her yemek için ayrı seçilmelidir. Az sulu bir yemek pişirecekseniz, dökümlü tencereler kullanmalısınız. Zamandan tasarruf yapmak istiyorum diyorsanız, düdüklü tencereleri tavsiye ederiz. Sulu yemekleriniz içinse, mutlaka çelik tencereler satın almalısınız. Yemeklerinizi pişirdiğiniz tencerelerde metal kaşık yerine, tahta kaşık kullanmalısınız. Böylece tencereleriniz çizilmeyecektir. Tencerenizin ebatına göre ocağınızın ısısını ayarlamalısınız. Yakıt tasarrufu açısından bu çok önemlidir. Özellikle düdüklü tencerenin kullanımına dikkat edilmelidir. Düdüklü tencerenizi kullanma kılavuzunu iyice okuduktan sonra kullanmalısınız.

Çelik Tencereler

Sağlıklı ve lezzetli bir yemeğin adresi çelik tencerelerdir. Yüksek sıcaklıklara dayanabilen çelik tencereler aşınmaya karşı da dayanıklıdır. Çelik tencerelerde daha çok sulu yemekler pişirmelisiniz. Izgara tarzı yemekler çelik tencereler için uygun değildir. Çelik tencereler oldukça sağlam yapıdadır ve asla paslanmazlar. Ayrıca kanserojen madde içermezler.

Döküm Tencereler

Et mühürleme, sote ya da az yağlı yiyecekleri ızgara yapmak için kullanılan bir tencere çeşididir. Dökme demir tencereler ısı ile temasa geçtiklerinde bir miktar demir yemeğe geçebilir. Bu durum demir eksikliği yaşayan insanlar için olumlu bir durumdur.

Karnıyarık İçin En Uygun Tencere Hangisidir?

En iyi karnıyarık tenceresi, granit yahut döküm olan tencerelerdir. Suyu az olan karnıyarık yemeğini çelik tencerelerde pişirmemelisiniz.

Düdüklü Tencerelerin Avantajları

Yemekler düdüklü tencerelerde en hızlı şekilde pişerler. Düdüklü tencerenin kapağı sık açılıp kapatılmayacağı için, tencerenin içine konulacak su iyi ayarlanmalıdır. Düdüklü tencere kullanma talimatlarını mutlaka okumalısınız. Düdüklü tencerede pişecek yemeklerin süresi farklılıklar gösterebilir. Düdüklü tencerenizi büyük boy olarak seçebilirsiniz; fakat ebatı ne olursa olsun bir düdüklü tencereyi sonuna kadar doldurmamalısınız.

Granit Tencerelere Bir Bakış

Granit tencereler oldukça modern tencerelerdir. Yapışmaz yüzeyleri olan granit tencereler çizilmelere karşı son derece dayanıklıdır. Et yemeklerinizi ya da yüksek ısılarda pişirmeniz gereken yemeklerinizi bu tencerelerde rahatlıkla pişirebilirsiniz.

Alüminyum Tencereler

Kızartma yemekleri için uygun tencerelerdir. Bu tencerelerin fiyatları oldukça makuldür. Yapıları gereği hafif tencerelerdir.

Emaye Tencereler

Emaye tencerede pişen yemeklerin yapışma olasılıkları vardır. Bu tencereler, yıpranmadığı sürece sağlık açısından bir sıkıntı oluşturmazlar.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle