Toptan Tansiyon Aleti

Toptan Tansiyon Aleti

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan tansiyon aleti ürünlerimizden satın alarak sağlığınızı kontrol altında tutabilirsiniz. Her aile bireyinin sağlığı bizim için büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle hem sağlığınıza hem de bütçenize dost, sağlık ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz ürünleri hizmetinize sunmaktayız. Kaliteli bir üretime ve kullanışlı bir yapıya sahip tansiyon aletlerimizden gönül rahatlığıyla faydalanabilirsiniz. 

TANSİYON ALETLERİNİN İŞLEVİ

Kan basıncını ölçmeye yarayan tansiyon aletlerinin üç farklı çeşidi bulunmaktadır. Havalı, cıvalı ve elektronik tansiyon aletleridir bunlar. Tansiyon aletleri "diastolik" de denen küçük tansiyonu, "sistolik" denen büyük tansiyonu ve nabzı ölçebilmektedir. Havalı ve cıvalı olan tansiyon aletleri steteskop ile birlikte kullanılmaktadır. Öncelikle bireyin koluna uygun olarak bir manşon bağlanmaktadır. Manşona bağlı bir de puar ve vana bulunmaktadır. Manşon şiştikçe kalbin kasılma ve gevşemeleri steteskop vasıtasıyla duyulmaktadır. Tansiyonun en iyi ölçüleceği bölge, sol kol dirsek bölgesidir. Kolda bulunan manşon yeteri kadar şişirildikten sonra, musluk açılarak havanın yavaş yavaş boşaltılması sağlanır. Manşonda hava kalmaz ve kol rahatlamaya başlar. Bu arada ilk duyulan ses büyük tansiyonu işaret ederken, son ses küçük tansiyonu işaret etmektedir. Kan akışı esnasında meydana gelen basınç her zaman büyük tansiyonu belirtirken, kalbin gevşemeye başladığında gösterdiği basınç ise küçük tansiyona vurgu yapmaktadır.

Tansiyon aletinin parçaları şunlardır;

* Puar

* Manşon

* Musluk

* Gösterge

* Steteskop

Analog tansiyon cihazları yukarıda belirtiğimiz gibi bir ölçme yapmaktadır. Bir de dijital tansiyon aletleri bulunmaktadır. Dijital tansiyon aletleri manşonunu kendi şişirmektedir. Bu nedenle bu aletlerin kullanımı analog tansiyon aletlerine nazaran daha kolaydır. Üç tip tansiyon türü bulunmaktadır. Normal tansiyon, yüksek tansiyon ve düşük tansiyondur bunlar. Bir tansiyonun normal değerleri 12/8'dir.

Dijital tansiyon aletlerinin kayıt tutma özelliğinden yararlanarak, daha önce ölçtüğünüz tansiyon değerlerinizi saklayabilirsiniz. Kayıtlı tutulan tansiyon değerlerinizi birbirleriyle kıyaslayabilir, zaman içinde değişen tansiyon değerlerinizi takip altına alabilirsiniz. Analog tansiyon aletlerinde bu özellik bulunmamaktadır. İhtiyacınıza uygun bir tansiyon ölçme aleti satın almadan önce, kol ve bilek ölçünüzü belirlemeli ve bu ölçülere göre alış verişinizi tamamlamalısınız. Tansiyon aletinin kol ya da bileğinize tam oturması çok önemlidir.

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle