Toptan Takke

Toptan Takke

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan takke ürünlerimiz namazı hakkıyla kılabilmeniz için gerekli aksesuarlardan biridir. Secde esnasında alnınız ile yer arasında saçınızın bulunmaması için namaz takkesi kullanmalısınız. Üstelik bu takkeler farklı renk seçenekleriyle sizlerin olabilir.

NAMAZDA TAKKE KULLANIMI

Her Müslümanın yerine getirmekle yükümlü olduğu namaz ibadeti vardır. Bu ibadeti en doğru, en düzgün şekilde yerine getirebilmek için bazı tedbirlerin alınması şarttır. Günde en az beş defa ihtiyaç duyacağınız namaz takkesi, bu tedbirlerin başında gelmektedir. Namaz sırasında takke takmak zorunlu olmasa bile, Peygamber Efendimiz namaz kılarken takke kullandığı için çoğu insan namazında takke kullanmayı tercih etmektedir. Namaz esnasında alın secdeye değerken, saç değmemelidir secdeye. İşte tam da bu noktada takke kullanımı çok önemlidir. Çünkü takke saçları tamamen kapatmakta ve içine almaktadır. Müslümanlıkta önemli bir yer edinen takkeler her Müslümanın sahip olması gereken namaz aksesuarlarından biridir. İslam dini ile özdeşleşen takkeler sayesinde namaz ibadetlerinizi daha rahat yerine getirebilirsiniz. Üstelik namazda takke kullanımı Peygamber Efendimiz tarafından tavsiye edilmektedir. Bu sebeple takkelerin namaz sırasında kullanımını teşvik etmelisiniz ya da tavsiye etmelisiniz. Bu takkeleri namaz esnasında takabileceğiniz gibi, seyahat ya da uyku esnasında da takabilirsiniz. Günümüz modern teknolojisiyle beraber çok çeşitli takke türleri üretilmektedir.

Dilediğiniz takke çeşitlerinden satın alarak, başınızı daha temiz tutabilirsiniz. Başınız takkeli bir şekilde namaz kılmak, elbette başınız açık bir şekilde namaz kılmaktan daha hayırlıdır. Peygamber Efendimiz de namaz esnasında kimi zaman takke, kimi zaman sarık kullanmaktaydı. Bazen de takke üzerine sarık takmaktaydı. Takke kullanımı Peygamberimiz zamanından bugüne gelen geleneklerden biridir.

TAKKE TAKMANIN ÖNEMİ

Takke takmak, sevgili Peygamberimizin tavsiye ettiği bir şeydir. Durum böyle iken, namaz esnasında takke takmak sevap kazanmaya vesile olacaktır. Ayrıca takke sayesinde başınız aşırı sıcak ya da aşırı soğuk havadan da korunmuş olur. Takke takmak bir sünnettir. Alınan takkeleri usulünce başınıza takmalısınız. Bu takkeler saçınızı tamamen kapatmalı, namazda alnınız secdeye değerken saçınız değmemelidir. Takkenin ölçüsü ne çok büyük, ne de çok küçük olmalıdır. Önemli olan takkenin saçın tamamını kapatabilmesidir.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizleçilem işcan
selamun aleykum. el işi takke üretiyoruz. ilgilenirseniz facebook #saygı takke adresimiz. hayırlı bereketli işler..