Toptan Süt Tozu Ve Süt Tozu İmalatı

Toptan Satış
Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2 Beykoz
tel:+90 545 479 56 87 - info@miniorg.net


İletişim Formu:
Toptan Satış
Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2 Beykoz
tel:+90 545 479 56 87 - info@miniorg.net

Toptan süt tozu ürünleri kurutulmuş bir süt ürünü olduğundan sağlık açısından asla zararlı değildirler. Hiçbir katkı maddesi içermeyen süt tozları eğer kaliteli bir sütten üretildiyse, mikrobiyolojik açıdan insan sağlığına faydası dokunacaktır. 

SÜT TOZU NERELERDE KULLANILIR?

Süt tozları kahve gibi içeceklerin keskin tadını yumuşatmak amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca süt tozları içeceklerin yoğun tadını yumuşatmakla kalmaz, yoğun kıvamlı bu içeceklerin renginin açılmasını da sağlar. Süt tozları aslında son derece besleyici ürünlerdir. Çünkü onların içerisinde kalsiyum, protein, laktoz ve çeşitli mineraller bulunmaktadır. Süte oranla daha uygun fiyata sahiptir toptan süt tozları. Üstelik süt tozlarının saklanması ve muhafaza edilmesi süte göre daha elverişlidir. Süt tozları bebek mamalarında, hazır çorbalarda, bisküvi, gofret gibi ürünlerde, pasta ve birçok hamur işlerinde kullanılmaktadır. Süt tozları çözünebilir ürünler oldukları için doğrudan tüketiciye satılabilmektedir. Süt tozlarına 1'e 9 oranında su eklerseniz onların süt kıvamına dönüştüğüne şahit olabilirsiniz.

Süt tozlarının temini ve saklanması süte göre daha kolaydır. Bu sebeple sütle ilgisi bulunan birçok sektörde süt yerine süt tozu siparişi verilmektedir. Süt tozu imalatı dondurma, şekerleme, yoğurt, peynir gibi ürünlerin işletmelerini yapanların da işine yaramaktadır.

Süt tozu imalatından Afrika gibi yoksul ülkeler de faydalanmaktadır. Bu gibi ülkelere giden gıda yardımlarının içerisinde süt tozları da bulunmaktadır. Sütün besin değeri süt tozları sayesinde Afrika'daki insanlara ulaştırılıyor. Gıda güvenliği açısından süt tozlarının bu bölgelere gitmesi sağlanıyor. Süt tozu imalatında yağlı ya da yağsız süt kullanılmaktadır. Ayrıca süt tozu imalatı esnasında sütün içindeki protein ve yararlı ögelerin kaybolmamasına dikkat edilmektedir. Bu nedenle bu ürünler uygun ısılarda ve basınçlarda imal edilmektedir. Birçok işletmede kıvam arttırıcı olarak yararlanılmaktadır toptan süt tozlarından.

Toptan süt tozlarından satın alırken ambalajının kapalı olmasına dikkat etmelisiniz. Üstelik tarım il laboratuarlarında antibiyotik testinden geçmiş ürünlerden kullanmaya çalışın. Süt tozlarının içeceklerde kolayca çözünebilmesi için onları topak yapmamaya çalışın. Son derece besleyici olan süt tozlarından hemen sipariş edin, yiyecek ve içecekleriniz kıvam ve lezzetleriyle ağzınızı tatlandırsın. Süt tozu ambalajları farklı boyutlarda satışa sunulmaktadır.