Toptan Sünger

Toptan Sünger

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan sünger çeşitlerimiz ile temizlikte devrim yaratacaksınız. Sağlam ve dayanıklı yapısıyla tanınan süngerlerimiz en inatçı kirleri bile temizleyebilmektedir. Toptan sünger çeşitlerimize en uygun fiyat garantisiyle sahip olmak için hemen bize ulaşın.

SÜNGERLE GELEN TEMİZLİK

Temizlik ve hijyen adına kullanılan süngerler polyester, selüloz ya da poliüretan gibi maddelerden imal edilmektedir. Poliüretanlardan üretilen süngerler kauçuğu ve köpüğü andıran sentetik maddelerden oluşur. Selüloz yapımlı süngerler daha çok bitkisel kaynaklıdır. Mutfakların vazgeçilmezi olan bulaşık süngerleri çok farklı çeşitte ve tipte karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde herkes tarafından bilinen dokulu ve lifli süngerler vardır. Bu süngerlere fiber sünger de denilmektedir. Özellikle fiber süngerler ve mikrofiber süngerler mutfaklarda çok sık kullanılırlar. Süngerin gözeneklerini ifade eden fiber kelimesi sizi yanıltmasın. Süngerin fiber özellikte olması yapıldığı malzemeyle alakalı değildir. Bir sünger gözenekli bir yapıya sahipse, o sünger fiber bir sünger demektir. Elbetteki fiber süngerlerin emme kapasitesi oldukça yüksektir. Bulaşık ve yüzey temizliğinde fiber süngerleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Genellikle süngerlerin sarı renkli kısımları daha yumuşak bir dokudadır. Hassas yerlerin temizliğinde süngerin sarı alanları devreye girer. Yeşil kısımlı yerler ise, zımpara amaçlı kullanılır. İnatçı lekelerle baş etmek istiyorsanız, süngerinizin daha sert olan yeşil bölümlerinden yararlanmalısınız.

Süngerlerin kullanımı doğru şekilde yapılmalıdır. Süngerler çamaşır sularıyla temas halinde olmamalıdır. Aksi halde süngerinizin verimi düşer ve ömürleri kısalabilir. Kirli yüzeylerde hijyen sağlayan süngerler sürekli temiz tutulmalıdır. Temiz tutulmayan süngerlerde zararlı bakteriler meydana gelebilir. Her kullanımdan sonra süngerlerinizi sıcak su ve deterjan ile dezenfekte etmelisiniz. Sünger üzerinde yağ lekesi bırakmamaya özen göstermelisiniz. Çok sık kullanılan süngerler zamanla yıpranacağından, iki haftada bir yeni bir sünger kullanmalısınız. Bulaşık deterjanıyla beraber bulaşıklarda iyi bir temizlik sağlayan süngerler, kullanıldıktan sonra uygun bir sünger kabına konulmalıdır. Kaliteli bulaşık süngerleri az deterjan harcarlar. Bu sayede daha az deterjanla daha çok bulaşık yıkayabilirsiniz. Bulaşıklarınız hem zor kirlerinden arınır hem de çizilmeden temizlenirler.

SÜNGER SEÇİMİ

Ufak bir ayrıntı gibi görünseler de, sünger konusuna büyük bir önemle yaklaşmalısınız. Sünger seçimi temizlik konusunda işlerinizin iyi gitmesine olanak sağlar. Mutfağınızdaki hijyen adına süngerinizi doğru bir yapıda seçmelisiniz. Çok sert yüzeyli olmayan süngerler her zaman temizlik için idealdir. Fakat yanmış ya da uzun süre bekletilmiş yemek artıklarınız varsa, mecburen sert yapıda bir sünger almalısınız. Bu sayede inatçı lekeleri temizleyebilirsiniz. Aldığınız süngerlerin mutlaka tutma kolaylığı bulunmalıdır. Tutma kolaylığı bulunan oluklu süngerlerden tercih edebilirsiniz.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle