Toptan Sulama Hortumu

Toptan Sulama Hortumu

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan sulama hortumları ile her alanda sulama yapabilir, uzayabilen cinsteki hortumlarla sulamanız gereken alanları rahatça dolaşabilirsiniz. Kırılmaya ve yıpranmaya karşı son derece dayanıklı olan hortum çeşitlerimiz sizi asla yarı yolda bırakmaz. 

SULAMA HORTUMLARININ TÜRLERİ

Farklı görünümlere ve farklı özelliklere sahip birçok hortum tipi bulunmaktadır. Sulama işlevini yerine getiren hortumlar farklı malzemelerden üretilebilmektedir. Sulanılan alandan verim sağlamak için iyi özelikte bir hortum seçmek gerekir. O halde, önce hortum türlerine kısaca bir göz atalım:

* Kauçuk hortum: Kauçuk hortumların hem avantajları hem de dezavantajları bulunmaktadır. Kauçuktan yapılmış hortumlar, gayet esnek yapıdadır ve aşırı sıcaklara karşı müthiş bir direnç gösterebilirler. Bu tür hortumları taşımak oldukça zordur. Kauçuk hortumun en bilinen dezavantajı budur. Mağazalarda zehirli kauçuktan yapılmış hortumlar satışa sunulmaktadır. Bu tarz hortumların bitkilere herhangi bir zararı yoktur. Fakat hayvanların bu tür hortumlardan su içmesi tehlikelidir. Özel sıhhi etikete sahip hortumlardan almak, hayvanlar için yapılacak en büyük iyiliklerden biridir.

* PVC hortum: PVC hortumlarla rahatlıkla sulama yapılabilir. Bu hortumlar bütçenize dost bir fiyat aralığında bulunmaktadır. PVC hortum satın alırken tek katmanlı olanlardan almamaya gayret etmelisiniz. Tek katmanlı PVC hortumlar kolayca deforme olabilir ve uzun yıllar onlardan faydalanamayabilirsiniz.

* Naylon hortum: Naylon hortumların hem taşınması kolaydır, hem de esnek bir yapıları vardır. Kolayca bükülebilirler; fakat sıcaklığa ve basınca karşı üstün bir dayanıklılığı bulunmamaktadır.

* Plastik hortum: Bazı plastik hortumlar övülmeyi haketseler de, çoğu plastik hortumların çok fazla bir getirisi yoktur. Plastik hortumlar, ufak bir kıvrımda bile kopabilirler. Bu nedenle, plastik hortum kullanırken su basıncının 5 barı geçmemesine dikkat etmelisiniz.

* Mucize hortumu: Mucize hortumlar bahçede ve yazlık kulübelerde kullanabileceğiniz harika hortumlardandır. Son derece işlevsellerdir. Bu hortumlar bağlandıkları vakit 3 kata kadar büyüyebilmektedir. Mucize hortumlar olası kazalara karşı tedbirlidir. Onların üzerine bassanız bile çatlamazlar, kırılmazlar veya bükülmezler.

* Silikon hortum: Bahçecilikte yaygın olarak kullanılırlar silikon hortumlar. Elastik bir yapıları vardır bu hortumların. 20 ve 40 derece sıcaklıklarda silikon hortumlardan yararlanabilirsiniz. Silikon hortumları çok basınçlı sularla kullanmamak gerekir. Silikon hortumun bükülemediği de bilinmelidir.

İyi bir sulama hortumuna sahip olabilmek için, sadece hortumun üretildiği malzemeyi bilmek yeterli olmaz. Hortumun çap ve uzunluğu, sıcaklık koşulları, basınç kuvveti ve şeffalığı da öğrenilmesi gereken durumlardandır.

Her hortum belirli bir sıcaklıkta kullanılabilmektedir. Örneğin, bitkilerin yetişme dönemlerinde PVC hortumlardan kullanabilirsiniz. Kauçuk hortumları ise -30 ve +90 derece aralığındaki sıcaklıklarda kullanabilirsiniz. Ayrıca hortumunuzu ne kadar düzgün kullanırsanız, o da size o kadar yıl sadakatle hizmet eder. Hortumla işiniz bittikten sonra onları mutlaka bobinlere sarmanız gerekir.

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle