Toptan Şövale ve Toptan Şövale Üreticileri

Şövale, resim ya da yağlı boya ile uğraşanların resim yaparken kullandıkları ve tuvallerini yerleştirdikleri ahşap sehpalardır. Ressam sehpası olarak da isimlendirilir. Toptan şövale olarak da satılan bu ürünler, resim ile uğraşan kişilerin olmazsa olmazları arasındadır.

Farklı özellik ve kalitede üretilen şövale satın alırken, şövalenin birinci sınıf kayın ağacından yapılmış olmasına dikkat etmek gerekir. Birinci sınıf kayın ağacından üretilen şövaleler, sağlam kaliteli ve uzun süre kullanıma uygun olurlar. Bu nedenle toptan şövale satın alırken mutlaka  yapıldığı ağacın özellikleri öğrenilmelidir. Sağlam ve dayanıklı olan şövale üzerinde tuvale resim yapmak, resim yapan kişiye kolaylık ve rahatlık sağlar. Dengeli, orantılı ve basit resim yapmanın gerçekleşmesi için şövale kullanımı önemlidir.

Şövalelerin kullanım amacı, tuvallerin hareket etmeden sabit şekilde kalmasını sağlamaktır. Bu nedenle şövaleler, düz bir zemin üzerine ayakları hareket etmeyecek şekilde istenilen açı ile yerleştirilir. Daha sonra kullanılacak tuvalin çerçeveleri, şövalenin merkezine göre hizalanarak yerleştirilir. Toptan şövale satın alırken, tuval ölçüleri, şövale yüksekliği, genişlik, tabla genişliği ve tual yüksekliği dikkate alınarak satın alınmalıdır.

Toptan şövale ürünleri sanat dallarına ve özelliklerine göre şövaleler olmak üzere ikiye ayrılırlar. Özelliklerine göre şövaleler; atölye tipi, katlanabilir şövale, profesyonel şövale, galeri şövalesi, masaüstü şövale, sergi şövalesi, mini şövale, yükseklik ayarlı şövale, üç ayaklı şövale, taşınabilir şövale, portatif şövale, alüminyum şövalelerdir. Sanat dallarına göre şövaleler ise,yağlıboya şövalesi ve suluboya şövalesidir. Şövale ölçüleri, 14 cm mini boy şövale ölçüsü ile 200 cm sergi boy şövale ölçüsü arasında değişmektedir. Kullanıcının ihtiyacına ve arzusuna göre temin edeceği şövale boyu değişiklik gösterebilir. Ayrıca toptan şövale satın alırken, portatif ve taşınabilir şövaleler tercih edilerek, farklı alanlarda resim çalışması yapılabilir. Taşıması kolay olan portatif şövaleler, resim yapacak kişinin rahatlıkla taşıyabileceği ebat ve ağırlıkta üretilirler.

Toptan Şövale İmalatı Nasıl Yapılır?

İlk olarak, toptan şövale imalatında kullanılan kayın ağaçları fırınlanır. Bunun nedeni, fırınlanmış olan kayın ağacının sertliğinin artması ve daha uzun süre dayanıklı olmasıdır. Fırınlanma işlemlerinden geçen şövaleler, soğuğa ve sıcağa karşı daha dayanıklı hale gelirler. Toptan şövale üreticileri, şövaleleri daha dayanıklı hale getirdikten sonra, üç ayaklı sistemi meydana getirecek şekilde metal aksamları bağlantı noktalarına bağlarlar. Son olarak da kapanma ve katlanabilme fonksiyonunu sağlayacak şekilde şövalelere rötuşlar ve ayarlamalar yapılır ve kullanıma hazır hale getirilir.

Toptan şövale üreticileri tarafından satılan şövaleleri, toptan olarak satın almak her zaman daha akılcı bir davranıştır. Bunun nedeni, alışveriş esnasında direkt üretici ile muhatap olunması ve herhangi bir durumda yine üreticiye ulaşmanın kolay olmasıdır. Toptan şövale üreticileri ile şövale alışverişi yapmanın bir diğer güzel yanı da kaliteli şövalelerin uygun fiyatla satın alabilme imkanlarıdır. Üreticilerden toptan şövale satın alırken her zaman aynı kalitede şövale satın alma imkanı vardır. Ayrıca toptan şövale üreticileri, genel kullanıma uygun standart ölçülerde şövale üretebildiği gibi, kişinin isteği doğrultusuna özel ölçülerde şövale üretimi de gerçekleştirebilirler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 × two =