Toptan Sırt Çantası

Toptan Sırt Çantası

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Sırt çantası hem günlük hayatta, hem eğitim hayatında, hem gezilerde hem de açık hava etkinliklerinde en sık tercih edilen çanta modelidir. Toptan sırt çantası olarak da bilinen sırt çantaları, sahip oldukları konfor sayesinde insan yaşamını büyük oranda kolaylaştırıyor.

Uygun özelliklere ve ergonomik tasarıma sahip olduklarında ise günlük rutini büyük ölçüde kolaylaştırırlar. Sahip oldukları geniş hacim ile, içine konulan her şeyi kolaylıkla bulma, hareket özgürlüğü sağlama ve rahat taşıma imkanı sunuyor. Toptan sırt çantası, sahip olduğu ağırlığı iki omuza eşit olarak dağıtır. Bu durumda da çanta ile birlikte ayakta geçirilen süre daha sağlıklı hale gelir.

Toptan sırt çantası modelleri çok farklı opsiyonlara sahip olarak üretilmektedir. Çantaların içinde ve dışında sahip olduğu bölmeler, eşyaların daha kolay bulunmasına ve özelliklerine göre birbirlerinden ayrılmalarına olanak sağlıyor. Örneğin bir sırt çantasında, su matarası, fotoğraf makinesi, notebook veya tablet gibi araçlar için uygun bölümlerin olması aranılan şeylerin daha kolay bulunmasını sağlayarak zamandan tasarruf edilmesini sağlar. Toptan Sırt çantaları, farklı malzemeler kullanılarak farklı amaçlara uygun şekilde üretilmektedir. Bu nedenle, hacim ve ağırlıkları arasında da ciddi farklılıklar mevcut olur. Sırt çantası alırken, her şeyden önce kullanım amacının netleştirilmesi gerekir. Kişiye en uygun sırt çantası, kullanım amacına en uygun sırt çantası olacaktır. Buna karar verdikten sonra hacim, ağırlık ve fonksiyonel özelliklere dikkat edilmesi ve uygun olan sırt çantasının tercih edilmesi gerekmektedir.

Toptan Sırt Çantası Özellikleri Nelerdir?

Toptan sırt çantası araştırıldığında öncelikle ergonomik tasarıma dikkat etmek gerekmektedir. Alınan sırt çantalarının, vücut ile uyumlu olması ve sırtı tam anlamıyla kavraması gerekmektedir. Bu sebeple çanta tercih edilirken, kişinin boyuna ve omuz genişliğine uygun olmasına dikkat edilmelidir. Aksi durumda sırt, omuz ve bel ağrıları yaşanabilir.

Toptan sırt çantası alırken dikkat edilecek diğer özellikle ise şöyledir;

Kullanım Amacına Uygunluk: Sırt çantası alırken dikkat edilmesi gereken ilk konu, ürünün en amaçla kullanılacağıdır. Günlük eşyaları taşımak için kullanılacak sırt çantaları ile doğa yürüyüşleri sırasında kullanılacak sırt çantaları aynı olmamalıdır. Kullanım amacına uygun bir sırt çantası tercih edildiğinde, çanta seçiminden kaynaklı problemler meydana gelmez. Örneğin; seyahat çantalarında en fazla 50 ya da 55 litrelik bir çanta tercih edilmeli. Aksi halde bel, boyun ve sırt bölgelerinde ağrı oluşabilir ve beden zarar görebilir. Ya da eğer çanta açık hava etkinliklerinde kullanılacaksa mutlaka su geçirmez bir çanta tercih edilmelidir.

Doğru Çanta Hacmi: Kullanım amacı belirlendikten sonra yapılacak ilk şey ideal hacmi belirlemektir. Hacim konusunda çantanın fermuar şekli de büyük önem taşımaktadır. Örneğin; sadece üstten doldurmalı bir sırt çantası kullanışlı olmayacaktır. Özellikle 30 litre ve üzeri hacme sahip bir sırt çantasının ortadan açılan fermuarlarının olması gerekir. Eğer yoksa, alttaki bir eşyayı almak için tüm çantanın boşaltılması gerekecek ve kullanıcıya saman kaybettirecektir. Eğer toptan sırt çantası bakılırken sadece günlük kullanıma uygun bir çanta bakılıyorsa daha küçük hacimlerde tercih edilmelidir. Günlük kullanım için 15 ya da 10 litrelik bir çanta ideal olacaktır. Mesela, sırt çantası kısa süreli bir yürüyüş için kullanacaksa, tüketilecek ortalama su miktarı ve yiyecekler ile diğer eşyalar için 20 litrelik hacme sahip bir sırt çantası yeterli. Daha uzun süreli yürüyüşlerde ise bu hacmi iki katına çıkarılmalıdır.

Çantanın Boş Ağırlığı: Sırt çantalarının farklı amaçla rile kullanılabilme özelliği nedeniyle boş ağırlıklarının bilinmesi çok önemlidir. Son teknoloji ile ve kaliteli malzemelerden üretilen sırt çantaları en ideal ağırlığa sahip olanlardır. Naylon sırt çantaları ise diğer tüm sırt çantalarından hafif olsa da uzun ömürlü ve kullanışlı ürünler değildir. Malzeme konusunda özel bir durum yoksa, kaliteli kanvas sırt çantaları ilk tercih olabilir. Bu çantaların boş ağırlığı diğerlerine göre daha azdır. Toptan sırt çantası ürünlerinin boş ağırlığı konusu, özellikle de açık alan etkinliklerinde büyük önem taşır. Özellikle uzun yürüyüşlerde ağır çantalar, olduğundan daha da yüksek bir ağırlık hissi yaratırlar. Nitekim, bir ağırlığı kısa bir süre taşımak ile tüm gün boyunca taşımak arasında önemli bir fark var; sürenin uzamasına bağlı olarak ağırlık hissi artıyor.

Fonksiyonel Özellikler: Toptan sırt çantası ürünlerinin belki de en önemli özelliği fonksiyonel olmalarıdır. Çantalarda bulunan özel gözler ya da yan cepler, eşyaların hızlı ve kolay bulunmasını sağlarken aynı zamanda kullanım hacimlerini de arttırıyor. Bu nedenle toptan sırt çantası alınırken fonksiyonel gözlerin dayanıklı malzemelerden yapılmış olmasına özen göstermek gerekmektedir. Ayrıca sırt çantasında bulunan askı ve fermuarlar da yine, fonksiyonel özellikleri tamamlayıcı nitelikte olmalıdır. Çünkü çantaların dayanıklılık süresi, en çok bu iki kısımla sınanacaktır. Kolay kullanım ve yüksek fonksiyonellik için çantanın askı bölümlerinin, uzunluk ayarlaması yapılabiliyor olması ya da halka kısımları ve fermuarların kaliteli olması gerekmektedir.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle