Toptan Şemsiye ve Şemsiye İmalatı

Toptan Şemsiye ve Şemsiye İmalatı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Yağmurlu havalarda kullandığımız şemsiyeler, güneşli havalarda da kullanılabilir. Şemsiyeler, su geçirmez kumaşlardan üretilmiştir. Şemsiyenin birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Sokakta, plajlarda ,bahçelerde şemsiye kullanabilirsiniz. İhtiyaca uygun tasarlanmış bu rengarenk ve işlevsel şemsiyelerden satın almak istiyorsanız , bizi hemen arayınız. 

Şemsiyelerin tarihi , çok eskilere dayanmaktadır. Yüzyıllar önce güneşten korunmak için üretilen şemsiyeler , daha sonra da yağmurdan korunmak için kullanıldı. Tabi zamanla şemsiyeler daha kaliteli ürünler ile üretildi. İnsanları güneşten korumak için yapılan şemsiyeler , artık günümüzde güneşli havalarda pek kullanılmıyor. Şemsiye kullanımında erkekler siyah olan modellerden seçerken, bayanlar daha renkli cıvıl cıvıl olan şemsiyeleri tercih ediyor.

Türkiye, ilk yerli şemsiye ile 1882 yılında buluştu. O zamanlar İstanbul'da yaşayan bir İngiliz bu şemsiyeleri üretmeye başladı.

ŞEMSİYE ÇEŞİTLERİ

Şemsiyenin çok fazla çeşidi bulunmaktadır. Katlanabilir şemsiyelerden tutun da, yarı ve tam otomatik olanları ,baston şemsiye ve yaylı açılıp kapanan türüne kadar şemsiye çeşidi vardır. Plaj şemsiyeleri , kafe ve restoranlarda kullanılan şemsiyeler , otellerde kullanılan şemsiyeler, en çok tercih edilenler arasındadır. Bu şemsiyeler , bulundukları mekanlara şıklık katmaktadır. Otomatik mekanizmalı bu şemsiyeleri, sadece bir tuşa basarak açıp kapatabilirsiniz.

KALİTELİ ŞEMSİYENİN KRİTERLERİ

Kalitesi yerinde olan bir şemsiyeyi uzun yıllar kullanabilirsiniz. Kaliteli bir şemsiyede birçok özellik vardır. Öncelikle" tel sayısı", bu kalitenin göstergesidir. Kaliteli bir şemsiyede 18 tane tel olmalıdır. Eğer aldığınız şemsiyenin tel sayısı 18'den az ise , o şemsiye kalitesizdir. Bu tellerin üretildiği malzemeler de çok önemlidir. Bu malzemelerin , paslanmaz olması şarttır. Ayrıca , şemsiyelerin kumaşları da önemli bir unsurdur. Bu kumaşların su geçirmemesi gerekir. Bu özelliklere sahip olan bir şemsiyeyi çok uzun yıllar kullanabilirsiniz. Ve kaliteli bir şemsiye bütçeniz konusunda size avantaj sağlar. Şemsiye almadan önce, hangi ebatta bir şemsiyeye ihtiyacınız olduğunu belirleyiniz. Size küçük gelen bir şemsiye alırsanız , ıslanmanız kaçınılmaz olacaktır. Daha önce de belirttiğimiz gibi , tel sayısı çok olan şemsiyeler alınız. Aksi takdirde, şemsiyeniz fırtınalı havada ters dönebilir  ve zor durumda kalabilirsiniz. Hatta  şemsiyedeki teller kırılabilir ve şemsiyeniz kullanım dışı kalabilir.

KADIN ŞEMSİYELERİ

Kadınların rahatlıkla kullanabileceği şemsiyeler hem yağmurlu havalarda hem de güneşli havalarda rahatlıkla kullanılabilir şekilde tasarlanmıştır. Son derece kaliteli bir iskelete sahip olan bu şemsiyeler, yağmura ve toza karşı dayanıklıdır. Kısa zamanda kuruma özelliğine sahip bayan şemsiyeleri kolayca silinebilir. Uzun süreler kullanılabilirler. Kullanımları sırasında yıpranmaz ya da yırtılmazlar. Windproof özellikleri ile kuvvetli rüzgarlara karşı koyabilirler. Ayrıca bu şemsiyelerin iskeletleri paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Çelik iskeletli olanlarından başka  teflon , kauçuk ve nikelle kaplı iskete sahip şemsiyeler de bulunmaktadır. Şemsiyelerin kanca kısımları ise , ahşap veya nikelden yapılmıştır. Kadın şemsiyelerimiz kendine özel kılıflara sahiptir. Islanmış olan şemsiyelerinizi katlayarak kendi kılıflarına koyabilirsiniz. Böylece şemsiyenizden akan sular çevrenizi kirletmemiş olur. Şemsiye seçiminde bulunurken nasıl bir yapıda şemsiyeye ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Şemsiyelerin modeli, markası, boyutu, kumaşı, iskeleti ve kaplaması ihtiyacınız doğrultusunda farklılık gösterebilir. Örneğin , çok soğuk ve rüzgarlı havalarda manuel açma mekanizmasına sahip şemsiyeler sizin için uygun olacaktır. İskelet yapısı geniş şemsiyeler de bu tür havalarda kullanılabilir. Daha sıcak havalarda ise , güneşten korunmak adına açık renkli , manuel açma mekanizmalı şemsiyeleri tercih edebilirsiniz.

ERKEK ŞEMSİYELERİ

Erkek şemsiyeleri genellikle siyah ve koyu renk şemsiye modellerinden tercih edilmektedir. Klasik model şemsiyelerin yanı sıra ekoseli erkek şemsiyeleri üretilmektedir. Erkeklere özel olarak tasarlanmış şemsiyeler , ahşap saplı veya baston tipi şemsiye modellerinden oluşmaktadır. Kendinden kumaş kılıfına sahip şemsiyelerle rahat bir kullanım sağlayacaksınız. Erkek şemsiyelerimiz hemen kuruyabilen pongee ve polyester kumaşlardan imal edilmiştir.

ŞEMSİYE ÜRETİMİ

Şemsiye üretimi yapılırken bir çok hassas parça birleştirilir ve şemsiye üretilir. İlk etapta 8 adet uzun çelik tel aynı oranlarda kesilir. Daha sonra itici olan kısa çelik teller aynı uzunluklarda kesilirler. Orta göbek borusu dediğimiz boru da kesilir ve itici yay mekanizması oluşturulur. Şemsiyenin alt kısmındaki tutulacak yer hazırlanır. Bütün bu parçaları birleştirmek için gerekli olan aparatlar hazırlanır ve bütün parçalar birleştirilir. Şemsiyeye seçtiğiniz kumaş kısmı kesilip dikilir. Bu kısımlar şemsiyenin iskeletine eklenir.

SAĞLAM ŞEMSİYE ÖNERİLERİ

Yağmura hazırlıksız yakalandığımız zamanlarda kimi şemsiyeleri öylesine , aceleyle satın alırız. Bazı şemsiyeleri ise , üzerinde çok kafa yorarak özenle seçeriz. İyi ve sağlam bir şemsiye her zaman büyük bir titizlikle seçilmelidir. Uzun süre kullanabilmelisiniz şemsiyelerinizi. Kıyafet değiştirir gibi sık sık değiştirilmez şemsiyeler. Eğer her defasında yeni bir şemsiye alıyorsanız , bilin ki ; doğru şemsiye tercihi yapamıyorsunuz. Şemsiyeler asla önemsiz aksesuarlar olmamıştır. Söz konusu şemsiye olunca mutlaka iyi üretimli şemsiyeler satın almalısınız. Kullan ve at tarzı şemsiyeleri tercih ederseniz çok sıkıntı yaşarsınız. Unutmayın , sağlam ve kaliteli bir şemsiye bir kere alınır ; fakat ucuz ve kalitesiz bir şemsiye defalarca alınabilir. Naylon kumaşlara sahip şemsiyelerden yana olmamalısınız. Daha çok kumaştan üretilmiş şemsiyeler satın almalısınız. Empermeabilize de denen su geçirmez kumaşlardan üretilmiş şemsiyeler her zaman önceliğiniz olmalıdır. Mekanizması sağlam olan bir şemsiyeyi bulunduğunuz her ortamda kullanabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz şemsiyeler ile tarzınızı da yansıtabilirsiniz. Bunun için tasarlanmış oldukça şık şemsiye modelleri vardır. Marka odaklı şemsiye seçimi yapmak her zaman gerekmeyebilir. Önemli olan iyi malzemelerden üretilmiş size en uygun şemsiyeleri bulabilmek.

Şemsiye tercihinde bulunmadan önce , şemsiyeyi yağmur için mi yoksa güneşten korunmak için mi kullanacağınızı iyi belirleyiniz. Alacağınız şemsiyenin kumaşına dikkat ediniz. Aynı zamanda şemsiyenizin ne renk olacağına karar verin. Bu kadar alternatif içerisinden kendinize ve ihtiyacınıza en uygun şemsiye modeline karar veriniz.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle