Toptan Seccade

Toptan Seccade

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan seccade ürünlerimiz için en avantajlı toptan fiyatları sizlere sunarak, ihtiyacınız doğrultusunda toplu seccade alma imkanı veriyoruz. Birinci kalite ipliklerden üretilmiş, uzun seneler kullanabileceğiniz seccade çeşitlerimiz hafif, kolay ve katlanabilir yapıdadır. Bu seccadeleri dilerseniz kendiniz kullanabilirsiniz, dilerseniz mevlitlerde ya da özel günlerde misafirlerinize hediye edebilirsiniz. 

SECCADELERİN HAYATIMIZDAKİ YERİ VE ÖNEMİ

Seccadeler, namaz ibadetlerini gerçekleştiren Müslümanların kullandıkları en önemli eşyadır. Namazın en önemli sırdaşı olan bu seccadeler, zengin model çeşitliliğiyle satışa sunulmaktadır. Namazlık olarak kullanılan seccadelerin ilk örnekleri 15. yüzyıla kadar dayanmaktadır. O dönemlerde "saf seccade" adı verilen seccadeler bilinmekteydi ve kullanılmaktaydı. Saf seccadeler, camilerde saf yani sıra halinde namaz kılmanın bir sonucu olarak bu ismi almaktaydı. Bu tipteki seccadelerle meşhur olan ilimiz; Uşak'tır. Uşak seccadelerinin üzerinde genellikle lale, sümbül, karanfil gibi çiçek motifleri ve dalları bulunmaktadır. Kenar kısımlarında kartuş motifi olan seccadeler de Uşak yöresinin seccade çeşitleri arasındadır.

Türk seccadelerinin en güzel örneklerinden biri de Gördes seccadeleridir. Bu seccadelerde kırmızı ve mavi renkler ağırlıktadır. Ve onlarda bazen çiçek demeti motifleri, bazen de ibrik motifleri kullanılmıştır. Gelelim Milas seccadelerine. Milas seccadelerinde genellikle hayat ağacı motifleri yer almaktadır. Bu seccadelerde yoğunlukta bulunan renkler turuncu, sarı, kahverengi ve mavidir. Konya yöresi seccadeleri de çok iyi kalitededir. Çeşitli motiflere sahip Konya seccadeleri benekli post motifleriyle ünlüdür.

Kendi kültürümüzü yansıtan seccadeler dokuma seccadelerdir. Bunların yanı sıra el işi seccadeler de çok köklü bir kültüre sahiptir. Her evde ve her genç kızın çeyizinde bu seccadelerden mutlaka bulunmalıdır. Oya, dokuma, el işleriyle yapılmış seccadeler çeyizdeki yerini kesinlikle almalıdır. Seccadenizi dilediğiniz motifte seçebilirsiniz; fakat asıl önemli olan konu seccadenizin kaliteli ve konforlu özellikte olmasıdır. Ayrıca seccadenizin ölçüsü, rahat namaz kılacak genişlikte olmalıdır. İbadetlerinizi 75x125 cm, 70x120 cm ölçülerine sahip seccadelerde yerine getirebilirsiniz. Üstelik seccade setlerinden sipariş vererek çok çeşitli ve çok ekonomik seccadelere sahip olabilirsiniz.

Seccade seçeneklerimiz arasında ince formlarda ya da daha kalın yapılarda bulabileceğiniz seccadeler vardır. İnce seccadelerin namaz esnasında dizlerinizi ağrıtacağını düşünüyorsanız, daha kalın seccadelerden kullanabilirsiniz. Seccadelerinizi temiz ve ayak basılmayan hijyenik yerlerde tutmaya özen gösterin.

 

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizleİhsan baltacı
Cep seccadesi çeşitleri varmı