Toptan Scanner

Toptan Scanner

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan scanner ürünlerimiz ile kitap, dergi, fotoğraf gibi dökümanlardaki yazıları ya da görselleri bilgisayarlarınıza kolayca aktarabilirsiniz. Tarayıcı olarak da adlandırılan scannerler farklı türlerde karşınıza çıkabilmektedir.

SCANNER (TARAYICI) ÇEŞİTLERİ

Tarayıcıların üç farklı türü bulunmaktadır. Bunlar; el tarayıcıları, düz yataklı tarayıcılar ve tamburlu tarayıcılardır. Tarayıcılar sayesinde istediğiniz belgeleri tarayabilir, onları görüntü dosyaları şeklinde bilgisayarlarınıza aktarabilirsiniz. Hatta her türlü belgenin dijital ortama geçişini sağlayabilirsiniz. Çok farklı modelleri ve türleri bulunan tarayıcıların, satın alındıktan sonra iyi performans göstermeleri açısından tarayıcı ayarlarının yapılması gerekmektedir. Teknolojik gelişmeler sayesinde masaüstü tarayıcıların yanı sıra, 3d tarayıcılar da artık hayatımızdaki yerini almıştır. Masa üstü tarayıcılar sabit olarak kullanıldıkları için, taşınabilir özellikte değillerdir. Taşınabilir tarzda olan tarayıcılar ise, kablo bağlantısız oldukları için istediğiniz yere kolayca taşınabilirler. Peki kalem tarayıcı çeşitlerine ne dersiniz? Kalem formatında bulunan kalem tarayıcılar her türlü belgenin üzerinden tek tek geçerek tarama yapabilmektedir.

El tarayıcıları: El tarayıcılara örnek olarak barkod okuyucuları gösterebiliriz. Normal bir tarayıcıya göre daha makul fiyata sahip el tarayıcıları, taşınabilir oldukları için oldukça pratiklerdir. El tarayıcıları küçük yazı ve fotoğrafları tarayabilmektedir.

Düz Yataklı Tarayıcılar: Fotokopi makinesini andıran bu tarayıcılar cam yüzeyinin önüne yerleştirdiğiniz her türlü belgeyi rahatlıkla tarayabilmektedir.

Tamburlu Tarayıcılar: Tamburlu tarayıcıların üzerinde şeffaf akrilik silindir bulunmaktadır. Tamburlu tarayıcılar taranan tüm yazılı belgelerin aralık boyutunu ve bu belgelerin büyüklüğünü takip edebilmektedir.

Bu üç tarayıcı dışında da kullanılan bazı tarayıcı çeşitleri vardır. Fakat onların kullanımı oldukça azdır. Az oranlarda kullanılan diğer tarayıcı türlerinin isimleri ise şöyledir:

* Film tarayıcıları

* Çoklu döküman tarayıcıları

* Tekli sayfa beslemeli tarayıcılar

* Kitap tarama amacıyla kullanılan planeter tarayıcılar

* Yine kitap tarama amacıyla kullanılan robotik tarayıcılar.

TARAYICILARDAN YARARLANMAK İÇİN GEREKLİ OLAN YAZILIMLAR NELERDİR?

Kağıtlardaki ya da dia üzerindeki görüntüleri bilgisayar ortamına aktaran tarayıcılar çok geniş bir yazılım desteğine ihtiyaç duymazlar. Tarayıcıları satın aldığınız yerden size verilen donanım sürücüleri ve bazı özel programlar tarayıcıların iyi bir şekilde işlevini sürdürmesi için yeterlidir. Kullandığınız programın dili ne kadar basit ve anlaşılır olursa o kadar iyidir.

TARAYICILAR İLE İLGİLİ PÜF NOKTALAR

Aldığınız tarayıcının yüksek çözünürlükte olması çok önemlidir. Tipik bir ev kullanıcısı iseniz, 600x1200 dpi optik çözünürlüğü olan bir tarayıcı sizler için uygun olacaktır. 4800x2400 dpi çözünürlüğe sahip bir tarayıcı ise, profesyonel kullanıcıların tercihidir.

Tarayıcılarla beraber sizlere sunulan yazılımları mutlaka dikkate almalısınız. OCR adlı yazılım gazetelerdeki ya da dergilerdeki yazıları word dosyanıza kopyalamaya imkan vermektedir. Bu yazılımın Türkçe dilini desteklediğinden emin olmalısınız.

A3 boyutunda belgeleri taratmak için A3 tarayıcılardan kullanmalısınız. A4 tarayıcılar bu anlamda işinizi görmeyecektir. A3 tarayıcılar oldukça büyük boyutlardadır.

Ayrıca USB arabirimi ile de hem hızlı hem de kolay veri transferi gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle