Toptan Sargı Bezi

Toptan Sargı Bezi

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan sargı bezi ürünlerimiz en işlevsel ve en kaliteli ilk yardım malzemelerindendir. Mükemmel hayat kurtarıcılar olarak adlandırılan bu ürünler pansuman yerinin sabit kalmasını ve yaranın  her türlü dış etkenden korunmasını sağlamaktadır. 

SARGI BEZİNİN İŞLEVİ

Vücudumuzda meydana gelen yaralanmaları ilk yardım yöntemiyle iyileştirirken bazı ilk yardım malzemelerine ihtiyaç duyarız. Sargı bezleri bu malzemelerin başında gelmektedir. Özellikle yaraya pansuman yapılırken mutlaka sargı bezlerinden yararlanırız. Açık yaralarda sıklıkla kullanılan sargı bezleri, kırık durumlarında da kullanılır. Kırık olan bölgenin hareket etmemesini sağlamak için sargı bezlerinden faydalanılır. Sargı bezleri birçok türde ve uzunlukta bulunabilir.

Üçgen sargı bezleri, en çok kullanılan sargı bezi çeşididir. Onları göğüs, karın, kol, bacak ya da saç derilerinde meydana gelen yaraları sarmak için kullanabilirsiniz. Bir de silindir sargı bezleri vardır. Rulo şeklinde bulunan silindir sargı bezleri, eşit uzunluk ve genişliğe sahiptir. Gövdenin sarılması için silindir sargı bezlerinden yararlanabilirsiniz. Zira bu sargı bezlerinin uzunluğu 1,5-2 metre kadardır. Diğer bir sargı bezi çeşidi ise, hidrofil sargı bezleridir. Hidrofil sargı bezleri pamuktan imal edilmektedir. Yara ve tamponların sabit kalması noktasında bu sargı bezlerinin işlevi oldukça büyüktür.

SARGI BEZİ NASIL SARILIR?

Sargı bezlerinin yara üzerinde kullanımı hayat kurtarabilmektedir. Bu nedenle, onları nasıl saracağımızı bilmek durumundayız. Yapılan pansumanın kaymasını önleyen, organın hareketsiz kalmasını sağlayan ve yaradan sızan kanın çevreye bulaşmasını engelleyen sargı bezleri, doğru şekilde kullanılmalıdır. Evvela sargı bezleri düzenli bir şekilde sarılmalıdır. Çok sıkı sarılan sargı bezleri kan dolaşımını olumsuz olarak etkileyebilir. Ayrıca çok sıkı sarılan sargı bezleri kangrene bile sebep olabilir. Sargı bezlerini sararken çok sıkı sarmamaya dikkat etmelisiniz. Hafif şekilde yaralanan insanları oturtarak sargı bezi sarabilirsiniz; fakat karşınızda ağır yaralı bir birey varsa, onu yatırarak sargı bezini sarmanız gerekir. Hastanın hangi pozisyonda kalacağını sorarak sargı işleminizi gerçekleştirmelisiniz. Örneğin hasta, kolunu hangi pozisyonda tutacaksa ona göre bir sargı işlemi yapılmalıdır. Ayrıca vücutta bulunan oynak yerlerin hareketinin sargı bezi nedeniyle engellenmemesi gerekir. Sargılama yapılırken bu hususa da dikkat edilmelidir. Hasta sargıdan sonra bir takım gerekli hareketleri yapabilmelidir. Sargı hastanın bu hareketleri yapmasına engel olmamalıdır.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle