Toptan Sandalye

Toptan Sandalye

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan sandalye ürünlerimiz mutfakta, salonda, çalışma odasında,  balkonda, bahçede evin birçok yerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz mobilyalardandır. Ahşap, metal ve plastik malzemelerden üretilen sandalye modellerimiz konforlu yapıları ve işlevsellikleriyle ihtiyaçlarınıza cevap verecektir. 

SANDALYE ÇEŞİTLERİ ARASINDAN EN İYİ SEÇİMİ YAPIN

Sandalye seçiminizde fiyat ve kalite dengesini iyi tutturmanız gerekmektedir. Bütçenize uygun sandalyeler seçerken sandalyenin kalitesini göz ardı etmemelisiniz. Sandalyenin kalitesi kadar verdiği rahatlık da çok önemlidir. Salonunuzda bulunan sandalyeler elbetteki salon takımınızla uyumlu olmalıdır. Çok sık değiştirilen balkon, bahçe ve mutfak sandalyeleri ise, ortamınıza ve ortamınızdaki eşyalara uyum sağlayabilmelidir. Balkonlarınız ya da mutfaklarınız dar ölçülerdeyse, açılıp kapanabilen sandalyeler kullanabilirsiniz.

Salonlarda kullanılan sandalyeler daha çok kumaş kaplamalı sandalyelerden oluşmaktadır. Mutfak, bahçe ya da balkonlarda kullanılan sandalyelerse çoğunlukla plastik sandalyelerdir. Kullanacağınız sandalyelerin bel ve sırt bölgenize uygun eğimlerde tasarlanmış olmasına dikkat etmelisiniz. Plastik ya da hasır sandalyeler kullanımları son derece kolay olan sandalye modellerindendir. Bu sandalyeleri yıkayabilir, silebilir, kolayca temizleyebilirsiniz. Kollu ya da kolsuz sandalye çeşitlerinden birini seçebilirsiniz. Genellikle kollu sandalye modelleri dayanak oluşturdukları için çok sık tercih edilmektedir.

Günümüzde her tip sandalye bulabilirsiniz. Ahşaptan, metalden, telden, suntadan, plastikten yapılmış sandalyeler bulunmaktadır. Plastik sandalyeler en uygun fiyatlı sandalyelerdendir. Yukarıda saymış olduğumuz sandalye çeşitleri konfor açısından oldukça rahattır. Üzerlerine alacağınız oturma minderleriyle sandalyelerinizi daha da rahat bir hale getirebilirsiniz.

Sandalyelerinizi kullanacağınız mekana göre seçmelisiniz. Mutfakta kullanacağınız sandalyeleri ayrı, yemek odasında kullanacağınız sandalyeleri ayrı seçmelisiniz. Mutfak için krom ya da kaplamalı sandalyeler alabilirsiniz. Yemek odalarınız içinse, masanıza uygun yükseklikte sandalyeler seçmelisiniz. Dış mekanlarda kullanacağınız sandalyeler hava şartlarından etkilenmeyen niteliklerde olmalıdır. Bu mekanlar için plastik sandalyeler tercih edebilirsiniz. Sandalye seçiminizde boyunuzu ve kilonuzu göz önünde bulundurarak seçimler yapabilirsiniz. Uzun oturumlara maruz kalacak sandalyeler için dayanıklılık kriteri çok önemlidir. Masanızın yüksekliğine uygun olarak sandalyeler almalısınız. Çok uygun olmayan yüksekliklerde sandalyeler almamalısınız. Boyun, baş ve omurga sağlığınız açısından rahat kullanım sağlayacak sandalyeler satın almalısınız.

Eski medeniyetler zamanında taht olarak üretilen sandalyeler zamanla farklı kademelerdeki zengin insanlar için, daha sonra da halk için üretilmeye başlandı. Osmanlı döneminde zanaatin içinde yer almaya başlayan sandalyeler ilerleyen zamanla beraber ev dekorasyonunun çok önemli bir parçası haline gelmiştir. Farklı kombinasyonlarla kullanabileceğiniz sandalyeler mekanınızla uyumlu olmalıdır. Retro tarzda, klasik ya da şatafatlı tarzda bir eviniz varsa, ahşap sandalye modellerine bakabilirsiniz. Modern tarzda bir eviniz varsa, pirinç, kompozit, metal ya da plastikten imal edilmiş sandalyeler tercih edebilirsiniz. Evlerinizde doğal şıklığı yakalamak istiyorsanız, hasır sandalyeler kullanabilirsiniz.

AHŞAP SANDALYELER

Ahşap sandalyeler çok uzun bir tarihe sahiptir. Teknolojinin yetersiz kaldığı dönemlerde ve malzeme çeşitliliğinin olmadığı dönemlerde ahşap sandalyeler üretilmekteydi. Eski dönemlerde ahşap sandalyeler bir varlık göstergesi olarak kabul ediliyordu. Zenginlerin yemek masaları ahşap sandalyelerden oluşmaktaydı ve zanaatkarlar zenginler için masa üretme yarışına girmişlerdi. Bugün de hala ahşap sandalyeler gereken ilgiyi görmektedir.

PLASTİK SANDALYELER

Son derece kullanışlı olan plastik sandalyeler ev dekorasyonunun olmazsa olmazıdır. Hava şartlarından kolay kolay etkilenmeyen plastik sandalyeler dış mekanlar için çok uygundur. Lazerli makineler yardımıyla desen desen üretilen plastik sandalyeler çok farklı tasarımlarla satışa sunulmaktadır.

MUTFAK SANDALYELERİ

Mutfak dekorasyonunun en önemli eşyalarındandır mutfak sandalyeleri. Mutfak genişliğine göre sandalyeler seçebilirsiniz. Dar bir mutfağa sahipseniz, açılıp kapanan sandalyeler kullanabilirsiniz. Yeni tip plastik sandalyeler mutfağınız için uygun olabilir.

HASIR SANDALYELER

Dış mekanların ve balkonların aranan ismidir hasır sandalyeler. Hem doğal bir görünüm verirler ortama hem de dayanıklı yapılarıyla beğeni toplarlar. Hasır sandalyeler, plastik sandalyelere oranla biraz daha pahalıdır.

METAL SANDALYELER

Ana malzemesi metal olduğundan ağır bir yapıları vardır bu sandalyelerin. Sık sık yer değiştireceğiniz mekanlarda metal sandalye kullanmak sizi yoracaktır.

KOMPOZİT SANDALYELER

Sağlam yapılı bu sandalyeler hafif malzemelerin karışımından üretilmektedir. Son derece pratik ve kullanışlı sandalye çeşitlerindendir.

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle