Toptan Şalgam Suyu

Toptan Şalgam Suyu

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan şalgam suyu ürünlerimiz kendine has lezzeti ile bağımlılık yaratacak. Hemen hemen her yiyeceğin yanında içilen, özellikle soğuk kış aylarında sofraların vazgeçilmezi olan şalgam sularımız A, B, C vitaminleri başta olmak üzere bir çok vitamin içermektedir. 

ŞALGAM SUYUNUN BİTMEK BİLMEYEN FAYDALARI

Onlara şifa deposu desek abartmış olmayız. Şalgam suyunun  şüphesiz birçok yararı var vücudumuza. İçerisinde yoğun derecede vitamin ve mineral bulunduran ham maddelerden yapılan şalgam suları özellikle kış aylarında çok sık tüketilmektedir. Çukurova yöresine özgü bir içecek olan şalgam suyu, bir tür pancar olan şalgam bitkisinden yapılmaktadır. Bilindiği üzere şalgamın anavatanı Adana'dır. Kırmızı renkte bulunan şalgam sularını dilerseniz acılı, dilerseniz acısız olarak tüketebilirsiniz. Şalgamın acısı, süs biberi turşusunun suyundan hazırlanmaktadır. Bir de bir bardak şalgam suyunun yanına siyah havucunuzu aldınız mı, demeyin keyfinize.

Lezzeti kadar yararlarından da söz ettiren şalgam sularının faydalarına şöyle bir göz atalım:

* Şalgam suyunun çok farklı rahatsızlıklara şifa olduğu bilinmektedir. Bunlardan en çok bilineni, bağışıklık sistemini güçlendiriyor olmasıdır. İçerdiği vitaminler sayesinde güçlü antioksidan özelliği bulunan şalgamlar, hastalıkları kısa sürede vücudumuzdan uzaklaştırmaktadır.

* Şalgam suyunun kemik gelişimine ve diş gelişimine iyi geldiği bilinmektedir. Onların sayesinde daha güçlü kemik yapısına sahip olabilirsiniz. Kalsiyum, potasyum, demir açısından oldukça zengin olan şalgam sularının kemikler üzerindeki olumlu etkisi asla yadsınamaz.

* Şalgam suları lif yönünden de oldukça zengindir. Bu nedenle, şalgam sularının zayıflatıcı etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Yine şalgam sayesinde dengeli bir kan şekerine sahip olabilirsiniz. Böyle bir durumda diyabet hastalarının şalgam sularını ellerinden düşürmemeleri gerekmektedir. Şeker hastalığınız ileri düzeyde ise, doktorunuza danışarak şalgam sularından tüketebilirsiniz. Sizlere önerilen ölçülerde şalgam suyu tüketmenin hiçbir sakıncası yoktur.

* Güçlü bir antioksidan özelliği bulunan şalgam suları, sigaranın akciğerlerde yarattığı hasarları onarmaktadır. Karaciğerin temizlenmesinde de önemli rol oynayan şalgam sularının her yerinden bir fayda fışkırmaktadır diyebiliriz.

* Şalgam suyunda bulunan E vitamini ve bakır sayesinde sağlıklı, gür saçlara sahip olabilirsiniz. Yine şalgam suyu sayesinde saçlarınızın doğal rengi korunur ve saçlarınızın beyazlama hızı yavaşlamaya başlar.

* Şalgam suyu ile cildiniz ışıl ışıl olur ve erken yaşlanma riskiniz en aza iner. Gençlik iksiri niteliğinde olan şalgam sularını sofralarınızdan eksik etmeyiniz.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle