Toptan Saklama Kabı

Toptan Saklama Kabı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan saklama kapları, gıdaları uzun süre taze ve sağlıklı tutmaya yarayan ürünlerdir. Saklama kapları farklı boylarda ve farklı tasarımlarda bulunmaktadır. Cam, plastik, mika ve porselen gibi malzemelerden üretilen saklama kapları besinin türüne göre saklama olanağı sağlamaktadır. 

SAKLAMA KAPLARININ İŞLEVSELLİĞİ

Her türlü yiyeceğin uzun süre taze kalmasını sağlayan saklama kapları, oldukça pratik bir kullanım sunmaktadır. Buzdolabınızda ya da mikrodalga fırınınızda kullanabileceğiniz kaplar soğutma, ısıtma ve servis etme gibi işlevlere de sahiptir. Mutfakların vazgeçilmez ürünleri arasında yerini alan saklama kapları, sıvı geçirmez özelliklere sahiptir. Böylelikle her türlü sıvı gıdayı yine bu kapların içinde saklayabilirsiniz. Özellikle vakumlu özelliği bulunan saklama kapları, özel kapak yapısından dolayı yiyeceklerin hava alışverişine olanak vermekte ve onların daha uzun süre taze kalmasına yardımcı olmaktadır. Bilhassa kahvaltılık birçok ürün, saklama kaplarında saklanmaktadır. Saklama kaplarında muhafaza edilen farklı besinlerin kokusu birbirine asla geçmemektedir. Saklama kapları koku geçirmez özelliklerinden dolayı, hanımların en çok tercih ettikleri ürünler arasına girmeyi başarmıştır. Bu sayede hem yiyecekler ilk günkü tazeliklerini korumaktadır, hem de farklı yiyeceklerin kokuları birbirine geçmemektedir. Saklama kaplarının birçoğu bulaşık makinesinde yıkanabilmektedir. Bu anlamda temizlenmesi kolay ürünlerdir saklama kapları.

Saklama kabı satın alırken, malzeme kalitesine dikkat etmeniz gerekir. Bakliyat ya da baharat gibi gıdaları saklamak için plastik kaplar kullanabilirsiniz. Yemeklerinizi saklamak içinse, cam ya da seramik saklama kaplarını tercih etmelisiniz. Saklama kabının içerisine koyacağınız yemeğin sıcaklığını her zaman iyi ayarlamalısınız. Çok sıcak yiyecekleri direkt olarak plastik ya da metal saklama kaplarına koymamalısınız. Yiyeceklerinizi sıcak olarak saklamak istiyorsanız, cam ya da porselenden üretilmiş kaplar satın almalısınız. Bunun sonucu olarak daha sağlıklı ve daha uzun süreli bir muhafaza işlemi gerçekleştirmiş olacaksınız. Sonuç olarak, yiyeceklerinizin türüne göre bir saklama kabı seçmelisiniz ve kabınızın temizliğine her zaman büyük önem vermelisiniz. Zengin renk, desen ve model seçeneklerine sahip saklama kaplarından ihtiyacınız olanı seçebilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca iç içe geçebilen modellerde üretilen saklama kaplarıyla mutfaklarınızda alan tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Mutfaklarınızda hangi besinleri ne tür bir saklama kabına koymanız gerektiğini bilmelisiniz. Bu anlamda daima nötr saklama kapları seçilmelidir. Besinlerin saklanacağı saklama kaplarının Sağlık Bakanlığınca onaylanmış olması gerekmektedir. Cam materyalli saklama kapları sağlık için en uygun olan saklama kaplarıdır. Kalitesiz tenekelerden ve plastiklerden üretilmiş saklama kaplarından uzak durmalısınız. Cam saklama kapları, bulaşık makinelerinde yıkanarak mikroplardan kolayca arındırılabilmektedir. Pirinç, un, şeker, makarna, mercimek gibi birçok besini cam saklama kaplarında gönül rahatlığıyla saklayabilirsiniz. Ham maddesi petrol, kömür ve doğal gaz olan saklama kapları tercih edilmemelidir. Bu kaplarda bulunan kimyasal içerikli maddeler yiyeceklerimize geçmekte ve sağlığımızı tehdit etmektedir. Üretiminde kaliteli ham maddeler kullanılan saklama kapları satın alınmalıdır.

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle