Toptan Sabun

Toptan Sabun

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan sabun ürünlerimiz hijyen için gerekli tüm özellikleri taşımaktadır. Cildinize canlılık verecek toptan sabun ürünlerimiz uygun fiyat avantajlarıyla sizleri bekliyor. 

SABUN SEÇİMİNİN ÖNEMİ

Sabun seçimi cilt sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmayı kim istemez? Zamanın yıprattığı cildimizi olası zararlardan korumak için cilt bakımına büyük önem göstermeliyiz. Bebeklik yıllarından başlar doğru sabun seçimi. Cilt tipinize uygun sabunlar seçmek o dönemlerde bile çok önemlidir. Bir temizlik ürünü olan sabunlardan alırken bazı konulara dikkat etmeliyiz. Alacağınız sabun mutlaka nemlendirici özelliğe sahip bir sabun olmalıdır. Gün içinde temizlik adına sıkça kullandığımız sabunlar katkı maddeleri ve hayvansal yağlar içermemelidir. Kalitesiz koşullarda üretilen ve kimyasal maddeler içeren sabunlar cildinizi tahriş etmekle kalmaz, ileride daha ciddi cilt sorunları yaşamanıza neden olur. Paraben ve parafin içermeyen sabunlar tercih etmelisiniz. Derinizin gözeneklerini tıkamayacak türde doğal sabunlar da kullanabilirsiniz. Tıkanmış deride akne ve sivilceler oluşabilir. İdeal bir el sabununun asitlik derece göstergesi yani, pH değeri en fazla 9 olmalıdır. Bu derecenin üzerine çıkmamalıdır pH değeri. Aksi halde ciltte tahrişler meydana gelebilir. Sabun seçerken kurumuş ve dökülen sabunlardan almamalısınız. Çoğu insan sabunu katı haliyle kullanırken kimisi de sıvı sabunlara yönelmektedir. Katı sabunlar kullanıldıktan sonra iyice yıkanmalı ve bir sonraki kullanım için hazırlanmalıdır. Sabunun üzerinde kalan köpükler temizlenmelidir. Özellikle aile içinde kullanılan kalıp sabunlarda herhangi bir risk bulunmamaktadır. Kalabalık ortamlarda ise, daha çok sıvı sabunlar kullanılmalıdır. Katı sabunlara göre daha az bakteri taşıyan sıvı sabunlar tekrar doldurum aşamasında sık sık temizlenen sabun dispanserlerine konulmalıdır. Çok fazla parfüm içeren sıvı sabunlar daha çok kimyasal içerdiğinden astım hastalığı olan kişiler bu sabunlardan uzak durmalıdır. Bu anlamda kokusuz ve aromasız olan kalıp sabunlardan tercih edebilirsiniz.

Kuru ve hassas bir cildiniz varsa gliserin içerikli sabunlar kullanabilirsiniz. Egzama gibi cilt hastalıklarına gliserinli sabunlar çare olmaktadır. Doğru formdaki sabunlarla cilt aknelerinden kurtulabilirsiniz. Kükürtlü sabunlar akneli ciltler için doğru bir seçim olacaktır. Zeytin yağı içeren sabunlar da en çok tercih edilen sabunlardandır. Cildi nemlendiren zeytin yağlı sabunlar içeriğinde A ve E vitamini barındırırlar.

Sık sık kullanılan katı sabunlar uzun süre ıslak olarak kaldıklarından, bu sabunların yüzeyinde bakteriler oluşabilmektedir. Bu bakterilerden kurtulmanın yolu, sabunun üzerinde kalan köpüğü akıtmaktır. Böylece sabun üzerindeki bakterilerden kurtulabilirsiniz. Uzmanlar aile içinde kullanılan sabunların katı sabunlardan oluşmasında herhangi bir sakınca görmemektedir. Bir sabunun doğal olup olmadığını anlamanın yolları vardır. Örneğin, doğal bir sabun suyla çabuk reaksiyona girdiğinden hemencecik bitiverir. Doğal bir sabun daha az köpürür. Çok fazla kokusu olmayan sabunlar doğal sabunlardır. Bazı sabunların özlerinde farklı yağlar kullanıldığı için, farklı renklerde bulunabilirler. Açık yeşil beyaza yakın sabunlar doğallığın bir göstergesidir. Bu tarz sabunlardan alabilirsiniz. Dağılan, dökülen bir yapıya sahip sabunlar asla satın alınmamalıdır.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle