Toptan Raket

Toptan Raket

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan raket ürünlerimiz spora gönül veren insanlar için tasarlanmış, spor etkinliklerinin olmazsa olmaz ekipmanlarındandır. Tenis, badminton, masa tenisi gibi oyunlarda kullanılan raketler önemli spor gereçlerinden bir tanesidir. 

DOĞRU RAKET SEÇİMİ NASIL YAPILMALIDIR?

Son yıllarda tenis sporuna olan ilgi bir hayli artmıştır. Çocuklardan yetişkinlere kadar her yaştan insan tenis oynayabilmektedir. Son derece eğlenceli ve güvenilir bir spor olan tenis, özellikle çocukların sağlıklı gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Tenis sporundan yüksek derecede verim almak için doğru ekipmanlar seçilmelidir. Bu ekipmanların başında tenis raketleri gelmektedir. Tenis raketleri, kişinin yaşına uygun özelliklerde seçilmelidir. Örneğin, yetişkinlerin kullanacağı raketler ile çocukların kullanacağı raketler çok farklıdır. Raket boyu ve çocuğunuzun boyu birbiriyle uyumlu olmalıdır. Çocuklar için tasarlanmış raket boyları sırasıyla şöyledir: 17, 19, 21, 23, 25, 26 inç. Yetişkinler ise; 27 inç. uzunluğa sahip raketler kullanmalıdır.

Doğru özelliklerde seçilmeyen raketler, topa vuruş esnasında sizlere kontrolsüzlükler yaşatabilir. Hatta elinize uygun olmayan bir raket yüzünden kol ve bileğiniz ağrıyabilir. Raket boyu bu anlamda çok önemli bir ayrıntıdır. Ayrıca alacağınız raketin sap kalınlığına da dikkat etmelisiniz. Çocuklar için üretilen raket sapı kalınlığı "0" dır. Raketlerin endüstri standartları bu şekildedir. Eğer raket sapı çocuğunuz için çok küçükse, ona ek bir grip sarabilirsiniz. Ya da raket sapı çocuğunuzun eline büyük geliyorsa, bir tenis mağazasından bu konuda bir yardım isteyebilirsiniz.

Çocuklarınız için almayı düşündüğünüz tenis raketleri; başlangıç, orta seviye ve performans raketleri olarak üç türde satışa sunulmaktadır. Başlangıç raketleri, tenise henüz başlamış çocuklar için ideal raketlerdir. Tenise yeni başlayan çocuklarınıza daha hafif raketler almalısınız. Onların bu spora kolayca bağlanmalarını istiyorsanız, onlara uygun spor malzemeleri tercih etmelisiniz.

Hafif dizaynlı raketlerin L0- L1- L2- L3- L4- L5 gibi ibareleri vardır. Raketlerin bu özelliklerine dikkat etmelisiniz. Raketin ağırlığı güç ve kontrol açısından çok önemlidir. Profesyonel bir şekilde tenis oynuyorsanız, ekstra ağırlığı olan raketlerden kullanabilirsiniz. Ağır raketler 312 gr ve daha üstü ağırlığa sahiptir.

Normal bir tenis oyuncusu iseniz, raket ağırlığı az olan, büyük bir raket tercih edebilirsiniz. Raketlerin savurma ağırlıkları da kontrol edilmelidir. Dilerseniz esnek ya da az esnek raket modellerinden kullanabilirsiniz. Az esnek raketler, daha güçlüdür. Esnek raketlerse, topu çok fazla uzağa gönderemezler. Raketin sap kalınlığı "grip ölçüsü" ile anlaşılır. Bir raketi kavradığınızda, parmaklarınız ve avucunuz birbirine çok fazla değmemelidir. Raketlerde sap kalınlığı 1'den 5'e kadardır. Bu ölçüye mutlaka dikkat etmelisiniz.

El topu oyunlarının vazgeçilmez bir ekipmanı olan raketler, günümüz teknolojisiyle insan anatomisine uygun olarak üretilmektedir. Zira "en doğru raket, kişiye en uygun rakettir" mantığıyla alış verişinizi yapmalısınız. Kişisel özelliklerinize uygun olarak seçtiğiniz raketler, tenis sporunu daha sağlıklı bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır. Tüm tenis raketleri çeşitli kalite testlerinden geçerek piyasalarda satışa sunulmaktadır. Raketlerle oynanan birçok spor türü vardır. Raket seçiminde karar verme sürecinizi kolaylaştırmak için, raketinizin güç, kontrol, boyut, rahatlık gibi özelliklerine dikkat etmelisiniz. Yaptığınız sporu daha verimli hale getirmek için ve etkili vuruşlar yapmak için doğru nitelikte raketler almalısınız.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle