Toptan Pralin

Pralin, çikolata ve pastacılıkta kullanılan temel ürünlerden biridir. Toptan pralin ürünleri, profesyonel pastacılıkta süslemede, dekor hazırlamada ve kaplamada tercih edildiği bilinmektedir. 

Pralinler robotta çekilerek pasta kremalarına, kek hamurlarına, muslara, sütlaçlara ve anglezlere konur. Ayrıca kek, pasta dış kenarlarına sıvanır, vanilyalı dondurma üstüne ekilir. Toptan pralin çeşitleri içerisinde kaliteli fındık kullanılması ve fındığın tam ayarında fırında kavrulması pralinin lezzetini belirler. Pralin, krema, iç dolgu ürünlerinde, pasta ve bazı spesiyal çikolatalarda kullanıldığı gibi doğrudan da tüketilebilmektedir. Çok yüksek besin değerine sahiptir. Mükemmel yapısı sayesinde krema ve hamurlara çok çabuk karışıp, kullanım kolaylığı sağlar. 

Pralinlerin içerisinde; fındık püresinin şeker, nebati yağ, süt tozu, kakao, doğala özdeş aromalar (çikolata aroması ve vanilin) ve emülgatör (lesitin) ile karıştırılmasıyla elde edilen bir üründür. İçerdiği bol fındık ve kakao ile lezzet katar. Toptan pralin ürünlerinde bir pralin, toplam ürün ağırlığının en az % 25’i bitter çikolata, sütlü çikolata, bol sütlü çikolata , beyaz çikolataların kombinasyonundan , karışımından veya herhangi birinden ya da dolgulu çikolatadan oluşan bir lokma büyüklüğündeki çikolata olarak da tanımlanabilir. 

Toptan Pralin Çeşitleri Nelerdir?

Toptan pralin ürünlerinin üç ana tür vardır. 

  • Belçika pralinleri geleneksel olarak fındık, badem, şeker, şurup ve genellikle süt bazlı macunların farklı kombinasyonlarından yapılan daha yumuşak, bazen sıvı dolgulu bir çikolata kabuğundan oluşur. Bu yüksek yağlı, düşük erime noktalı çikolatalar, Belçika çikolatasının lüks ucunda yer alır ve birçok Belçikalı çikolatacının önemli bir ürününü temsil eder.
  • Fransız pralinleri, badem ve karamelize şekerden oluşan sıkı bir kombinasyon ile ortaya çıkar.
  • Amerikan pralinleri şurup ve cevizlerin daha yumuşak, kremalı bir kombinasyonudur. Süt veya krema ile fındık veya badem şekerlemeyi andırır.

Toptan Pralin Fiyatları  Nasıldır?

Toptan pralin çeşitlerine göre fiyatlandırılmaktadır. Her pralin çeşidinin fiyatı yapılma şekline ve yapıldığı ürüne göre farklılık göstermektedir. Pralin fiyatları markalara göre değişiklik gösterir. Pralin çeşitleri arasında farklı tatlara ve özelliklere sahip toptan pralin ürünleri yer alır. Hem pastacılıkla uğraşanlar hem de pastane ve unlu mamül imalathaneleri için üretilen, toptan pralin ürünleri ve daha fazlasına internet sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek en ucuz toptan pralin ürünleri hakkında bilgi alabilir ve hemen sipariş verebilirsiniz. 

Miniorg.net sitemiz üzerinden bize ulaşarak ihtiyacınıza uygun pralin ürünleri, çeşitleri ve lezzetleri hakkında bilgi alabilir, dilerseniz toptan olarak satın alabilirsiniz. Bütçenize ve damak zevkinize uygun toptan pralin ürünleri ve çeşitlerini internet sitemizde bulabilirsiniz.

İhtiyacınıza uygun pralin çeşitleri için bizimle hemen iletişime geçin!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 × five =