Toptan Poşet

Toptan Poşet

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan poşet ürünleri günlük yaşantımızın en önemli yardımcı elemanlarındandır. Çevre kanunu yasasıyla ücretli olarak satılmaya başlayacak olan naylon poşetlerden toplu halde satın alarak ekonominize katkı sağlayabilirsiniz.

POŞET KULLANIMI

Dünya genelinde büyük bir kullanım alanları vardır poşetlerin. Poşetlerin varlığı ekolojik sürdürülebilirlik konusunda her ne kadar kaygı uyandırsa da, onlar alışveriş merkezlerindeki, çarşı pazarlardaki yükümüzü hafifletmeye devam etmektedir. Artık ekonomik bir değeri olmaya başlayacak plastik poşetler, bilinçli olarak kullanılmalıdır. Hemen hemen her yerde karşımıza çıkan plastik poşetler, dış ortam koşullarında neme ve ısıya karşı oldukça dayanıklıdır. Ayrıca esnek bir yapıları vardır. Plastik poşetler 1977 yıllarında süpermarketlerdeki yerini almış ve onların kullanımı her yıl giderek artış göstermiştir. Doğada yok olması 1000 yılı bulan poşetler, çevre kirliliğine neden olabileceğinden çevreye kesinlikle atılmamalıdır.

Farklı hacimlerde ve boyutlarda üretimi yapılan poşetler, yiyeceklerin saklanmasında, taşınmasında, hatta bir çok atığın çevreye yayılmasını önlemekte kullanılabilmektedir. Ayrıca poşetlere konulan kıyafetler, bu poşetlerde kirlenmeden kalabilmektedir.

PLASTİK POŞETLERİN İMALAT AŞAMALARI

Plastik poşet imalatı beş aşamadan oluşmaktadır. Öncelikle poşet üretiminde poşetlerin cinsine göre gruplandırma yapılır ve bu poşetler uygun makinelerde üretilirler. Günümüzde bizlere kullanım kolaylığı sağlayan plastik poşetler, hafif ve esnek yapılarından dolayı çokça tercih edilmektedir. Farklı beş aşamanın tamamlanmasıyla üretilen poşetlerin, oluşum hikayesine şöyle bir göz atalım:

1. Plastiklerin ham maddesi, karıştırma makinesi adıyla anılan makinede iyice karıştırılır.

2. İyice karıştırılan ham madde plastik film makinesinde film rulo haline getirilir.

3. Rulo haline getirilen plastik matbaa baskı makinesine sokulur.

4. Matbaa makinesinden çıkan rulolar kesim makinesine gönderilir. Rulonun şekillendirilmesi için bu adım çok önemlidir.

5. Poşet üretim aşamalarında oluşan eksiklikler ya da fireler, bu son aşamada tekrar üretime kazandırılmak üzere geri dönüşüm makinesine gönderilir.

Sonu olmayan bir kullanım alanına sahip poşetler, her ne kadar farketmesek de hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Bizleri "aldığımız her ürünü, eve nasıl götürebilirim" derdinden kurtaran poşetler, kalabalık bir tüketici kitlesine sahiptir. Bizlere düşen görev, plastik poşetleri kontrolsüzce kullanmamak ve onları gelişi güzel çevreye atmamaktır.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle