Toptan Pipo Ve Pipo İmalatı

Toptan Pipo Ve Pipo İmalatı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan pipo ürünleri tütün içme araçlarından biri olarak bilinmektedir. Pipo imalatında fırınlanmış toprak, Eskişehir taşı, ahşap, funda kökü, cam gibi çeşitli maddeler kullanılmaktadır.

PİPO NEDİR, NE İŞE YARAR?

Çok eski bir maziye sahip olan pipolar briar ya da lüle taşı gibi malzemelerden imal edilebilir. Pipolar bir tütün içme aracı olup, ucunda bir oyuk bulundurmaktadır ve bu oyuğa tütün konulmaktadır. Pipolar yapıları itibariyle kafa ve ağızlık kısımlarından meydana gelmektedir. Pipoların modeli kişinin zevkine göre farklılık gösterebilir. Pipo içmeye henüz yeni başladıysanız, düz model pipolardan kullanabilirsiniz. Pipo içimi için farklı pipo aksesuarlarından da temin edebilirsiniz. Pipo sehpası, pipo çakmağı, pipo temizleme fırçası gibi ürünler bu aksesuarlar arasındadır.

Pipo malzemelerinden sipariş verirken, kişisel zevkinizi ön planda tutmalısınız. Her zaman kaliteli pipo takımlarına yönelmelisiniz. İyi seçilmiş bir pipoyu uzun yıllar kullanabilirsiniz. Piponun imalatında kullanılan malzemenin kalitesi önemli olduğundan, pipo seçiminizde ürünün hangi materyalden hazırlandığına dikkat etmelisiniz. Pipoya yeni başlayanlar için lüle taşından üretilen pipolar önerilebilir. Lüle taşından imal edilen pipolar kolay kolay hasar almazlar. En eski tütün içme aparatı olan pipolar, ilk defa Amerika kıtasında kullanılmıştır. Amerika'dan sonra başka ülkelere de yayılmıştır pipoların ünü. Toptan pipo çeşitleri arasında sağlam ve dayanıklı yapısıyla dikkat çeken gül ağacı pipolar da bulunmaktadır. Lüle taşından ve gül ağacından üretilen pipolar her zaman popülerliğini korumuştur. Tek bir pipo modeli olmadığından, toptan pipo modellerini tek tek incelemekte fayda vardır. Kullanımı basit gibi görünen pipolar, farklı ayrıntılardan ve farklı boyutlardan oluşabilmektedir. Pipoların ağızlık kısımları her zaman sabittir. Pipo üzerinde bulunan hazne içerisine tütün konulmaktadır ve koyulan tütün daha sonra yakılmaktadır. Pipolar için özel olarak üretilmiş pipo çakmalarından kullanabileceğiniz gibi, sıradan çakmak ya da kibrit de kullanabilirsiniz. Pipoların imalat aşamasında ağaç kullanılmaktadır. Bu ağaçlardan en bilinenleri şunlardır: kiraz, gül ağacı, yasemin, abanoz. En kaliteli pipoların imalatında genellikle gül ağacı kullanılmaktadır. Toptan pipo çeşitleri arasından seçiminizi yaparken, ürünün imalatında hangi malzemenin kullanılmış olduğuna dikkat etmelisiniz.

Hediyelik eşya anlamında pipo almayı düşünüyorsanız, ürünün temizliği konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Pipo temizliği büyük bir titizlikle yapılmalıdır. Aksi halde, pipolar zarar görebilirler. Pipo alırken özel olarak üretilen temizleme çubuklarından da almalısınız. Temizleme çubuklarıyla piponun haznesinde birikmiş olan külleri, pipoya zarar vermeden temizleyebilirsiniz. Pipo içmeye henüz başlayacaksanız, alt seviye pipolardan tercih etmelisiniz. Pipo seçiminde önemli etmenlerden biri de renk seçimidir. Rengi genelde kahverengi olan pipoların siyah renkli olanlarına da rastlayabilirsiniz. Siyah renkli pipolar duruş olarak daha asillerdir. Bir de sarı renkli pipolar vardır. Pipo çeşitlerini bu alternatifler ışığında değerlendirebilir ve seçiminizi ona göre yapabilirsiniz. Dilerseniz üzerinde farklı işlemelerin bulunduğu pipo modellerine göz atabilirsiniz.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri GizleMuzaffer
Aşkın BOZKURT
Pipo imalaçımısınız yoksa ne tarz pipolarınız mevcut fiyatlar nedir sakallı tiplerdenMehmet Ali
Ban en uygun fiyata pipo ve aksesuarları lazım en az 50 detHakan Ardo
Pipo çeşitlerini ve fiyatlarını gönderirseniz sevinirim