Toptan Pil ve Pil İmalatı

Toptan Pil ve Pil İmalatı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan piller sayesinde maddi yönden tasarruf sağlayabilirsiniz. Elektrik enerjisi ile çalışabilen her türlü aletin fişe takılmadan kullanımında önemli rol oynar piller. Elektronik cihazların çalışmasını sağlayan pilleri uygun fiyatlara firmamızdan temin edebilirsiniz.

Tek kullanımlı ve Çok kullanımlı Piller

Bazı pil türleri tek kullanımlık iken bazıları ise, çoklu kullanımlar için elverişlidir. Günümüzde sıkça kullandığımız akıllı telefonların bataryaları da bir tür pildir. Bu piller şarj edilebilir pillerdendir ve çok tasarrufludur. Çünkü, her defasında pil almak gerekmez. Böylece çevre kirliliğinin de önüne geçmiş olunur. Şarj edilebilen ve tekrar kullanılabilen pil çeşitleri şunlardır: kurşun-asit piller, lityum-iyon piller, lityum-iyon polimer piller, lityum-iyon tatanat piller ve nikel-kadmiyum pillerdir. Bir de kullanıldıktan sonra atılan piller vardır. Çinko-karbon pil, çinko-klorid, alkalin pil, gümüş-oksit pil, lityum pil, civa pil, çinko-hava pil, ısı pil tekrar şarj edilmeyen pillerdendir.

Pillerin Hayatımızdaki Yeri

Malum teknoloji çağındayız ve evlerimizde onlarca teknolojik ürün bulunmakta. Bu ürünlerin çalışmasını sağlayan pillerdir. Pil olmadan televizyon kumandaları, duvar saatleri, radyolar, kol saatleri, klima kumandaları gibi daha bir çok alet çalışmaz. Kısacası pil, icadından bu yana hayatımızı kolaylaştırmıştır. Hayatımızın her alanında pillere ihtiyaç duyarız. İnsanlık adına önemli katkıları bulunan piller, çocukların eğlencesi olan oyuncakların da çalışmasını sağlar.

Pil Seçiminin Püf Noktaları

Pil seçmeden önce pilin sağlayacağı anlık akımı bilmek gerekir. Etrafımızdaki cihazların şartları göz önüne alınırsa bu değerin en azından 20 amper olması gerekmektedir. Bir pile taşıyabileceğinden fazla anlık akım yüklenmesi çok tehlikelidir. Bunun sonucunda patlamalar oluşabilir. Şarj edilebilen pillere de dikkat etmek gerekir. Çevreye yarar sağlayan bu piller uzun süre boyunca şarjda kalmamalıdır. Aşırı şarjda kalan bir pilin yapısı bozulmaktadır. Pillerinizi şarj edecek orijinal şarj aletleri seçmeniz çok önemlidir. Ayrıca alacağınız her bir pili iyi bir şekilde muhafaza etmelisiniz. Bu taşımalar için pil kılıflarından yararlanabilirsiniz. Pilleri bozuk para, anahtar gibi eşyaların bulunduğu ceplerde taşımamaya özen göstermelisiniz. Piller sürekli güneş ışığına maruz kalmamalıdır. Pilleri kesinlikle ezmemelisiniz. Farklı gerilimlere sahip piller asla aynı cihaz içerisinde kullanılmamalıdır. Pilleri buzdolabınızda rahatlıkla saklayabilirsiniz. Ancak derin dondurucu ve buzluk kısımlarına pilleri koymamalısınız.

Pillerin içleri açılmaya çalışılmamalıdır hiçbir zaman. Oksitleme özelliğine sahip maddeler, pillerle temas ettirilmemelidir. Eğer bir pili uzun süre kullanmayacaksanız, onu kısa devre yaratmayacak bir şekilde naylon bir torba içerisinde saklayabilirsiniz. Piller boş da olsalar, dolu da olsalar çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklanmalıdır. Piller mutlaka amaca uygun bir şekilde kullanılmalıdır. Geniş bir kullanım alanına sahiptir piller. Onları saatlerde, hesap makinelerinde, oyuncaklarda, işitme aletlerinde, kameralarda ve daha birçok alanda kullanmaktayız. Hayatımızı kolaylaştıran ürünlerin çalışmasını sağlayan pilleri, amacına uygun olarak kullanmalıyız. Teknolojik gelişmelerle beraber pile olan ihtiyacın arttığı unutulmamalıdır. Hayatımızın birçok alanında kullandığımız pilleri şarjlı olanlardan seçerek, atık pil oluşumunu engelleyebiliriz.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle