Toptan Pil ve Pil İmalatı

Toptan Satış
Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2 Beykoz
tel:+90 545 479 56 87 - info@miniorg.net


İletişim Formu:
Toptan Satış
Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2 Beykoz
tel:+90 545 479 56 87 - info@miniorg.net

Toptan piller sayesinde maddi yönden tasarruf sağlayabilirsiniz. Elektrik enerjisi  ile çalışabilen her türlü aletin fişe takılmadan kullanımında önemli rol oynar piller. Elektronik cihazların çalışmasını sağlayan pilleri uygun fiyatlara firmamızdan temin edebilirsiniz.

Tek kullanımlı ve Çok kullanımlı Piller                                                                                          Bazı pil türleri tek kullanımlık iken, bazıları ise; çoklu kullanımlar için elverişlidir. Günümüzde sıkça kullandığımız akıllı telefonların bataryaları da bir tür pildir. Bu piller şarj edilebilir pillerdendir ve çok tasarrufludur. Çünkü , her defasında pil almak gerekmez. Böylece çevre kirliliğinin de önüne geçmiş olunur. Şarj edilebilen ve tekrar kullanılabilen pil çeşitleri şunlardır: kurşun-asit piller, lityum-iyon piller, lityum-iyon polimer piller, lityum-iyon tatanat piller ve nikel-kadmiyum pillerdir. Bir de kullanıldıktan sonra atılan piller vardır. Çinko-karbon pil, çinko-klorid, alkalin pil, gümüş-oksit pil, lityum pil, civa pil, çinko-hava pil, ısı pil tekrar şarj edilmeyen pillerdendir.

Pillerin Hayatımızdaki Yeri                                                                                                                  Malum teknoloji çağındayız ve evlerimizde onlarca teknolojik ürün bulunmakta. Bu ürünlerin çalışmasını sağlayan pillerdir. Pil olmadan televizyon kumandaları, duvar saatleri, radyolar, kol saatleri, klima kumandaları gibi daha bir çok alet çalışmaz. Kısacası pil , icadından bu yana hayatımızı kolaylaştırmıştır. Hayatımızın her alanında pillere ihtiyaç duyarız. İnsanlık adına önemli katkıları bulunan piller , çocukların eğlencesi olan oyuncakların da çalışmasını sağlar.

Pil Seçiminin Püf Noktaları                                                                                                                Pil seçmeden önce pilin sağlayacağı anlık akımı bilmek gerekir. Etrafımızdaki cihazların şartları göz önüne alınırsa bu değerin en azından 20 amper olması gerekmektedir. Bir pile taşıyabileceğinden fazla anlık akım yüklenmesi çok tehlikelidir. Bunun sonucunda patlamalar oluşabilir. Şarj edilebilen pillere de dikkat etmek gerekir. Çevreye yarar sağlayan bu piller uzun süre boyunca şarjda kalmamalıdır. Aşırı şarjda kalan bir pilin yapısı bozulmaktadır. Pillerinizi şarj edecek orijinal şarj aletleri seçmeniz çok önemlidir. Ayrıca alacağınız her bir pili iyi bir şekilde muhafaza etmelisiniz. Bu taşımalar için pil kılıflarından yararlanabilirsiniz. Pilleri bozuk para, anahtar gibi eşyaların bulunduğu ceplerde taşımamaya özen göstermelisiniz. Piller sürekli güneş ışığına maruz kalmamalıdır. Pilleri kesinlikle ezmemelisiniz. Farklı gerilimlere sahip piller asla aynı cihaz içerisinde kullanılmamalıdır. Pilleri buzdolabınızda rahatlıkla saklayabilirsiniz. Ancak derin dondurucu ve buzluk kısımlarına pilleri koymamalısınız.