Toptan Pestil

Pestil, Türk mutfağının özellikle de Anadolu’nun en sevilen yiyeceklerinden biridir. Geçmişten günümüze gelen bu lezzet, yüzyıllardır kalitesini koruyor.

Her yaştan insanın severek yediği toptan pestil ürünlerinin tamamı Miniorg üzerinden beğeninize sunuluyor. Çocukların ve yetişkinlerin çok seveceği birbirinden özel lezzetlerle harmanlanmış toptan pestil ürünlerinden dilediğinizi seçerek bizimle iletişime geçebilir ve uygun fiyat seçenekleri ile toptan pestil ürünlerini satın alabilirsiniz.

Özellikle son dönemlerde sağlıklı atıştırmalıklara olan ilgişnin artmasıyla pestile olan ilgi de arttı. Bu nedenle üreticiler artık toptan pestil ürünleri de satmaya başladılar. Yüksek besin değeri sayesinde pestil ürünleri, günümüzde de kış aylarında vücut direncini artırması sebebiyle sıklıkla tüketiliyor. Tüketicilerine eşsiz bir tat ve meyve aroması sunan pestiller, sunduğu lezzet ile ülkemizin hemen her bölgesinde keyifle tüketilen tatlı lezzetlerdendir. Pestilin insan sağlığı içinde çok sayıda faydası vardır. Özellikle içeriğindeki yüksek oranda bulunan selenyum minerali sayesinde insan vücudu için güçlü bir antioksidandır.

Toptan Pestil Çeşitleri Nelerdir?

Pestil, yüzyıllar öncesinden günümüze gelen bir lezzettir. Genellikle mevsim meyvelerinin, farklı zamanlarda da tüketilebilmesi için yapılır. Geleneksel bir Türk lezzeti olan pestil, dut, üzüm ve vişne gibi yüksek şeker içeren meyvelerden yapılır. Bu meyveler mevsiminde toplanarak temizlenir. Daha sonra süt, un ve ana bileşen olan pekmez ile birleştirilir ve ortaya tadına doyulamayan pestil çıkar.

Meyvelerin posasının güneşte kurutulması lezzetli bir pestil için en önemli şarttır. Toptan pestil satın alırken mutlaka meyvelerin güneşte kurutulmuş olmasına özen gösterilmelidir. Pestilin hazır olması yaklaşık olarak 10 günlük bir süreçtir. En çok tüketilen ve üretilen toptan pestil çeşitleri; sade pestil, cevizli pestil, fındıklı pestil ya da bademli pestildir.

Pestiller hazır hale gelirken kırılmaması ve bütünlüğünü koruması çok önemlidir. İnce tabakalar halinde toplanan pestiller, kare, dikdörtgen ta da rulo haline getirilerek paketlenir. Hassas bir ürün olan pestilin kırılmaması ve verilen şekli muhafaza etmesi çok önemlidir.

Toptan Pestil Fiyatları Nasıldır?

Toptan pestil çeşitlerine göre fiyatlandırılmaktadır. Her pestil çeşidinin fiyatı yapılma şekline ve yapıldığı ürüne göre farklılık göstermektedir. Güneşte kurutulan ve doğal pestiller ile farklı şekilde üretilen pestillerin fiyatları arasında değişiklik olur. Pestil çeşitleri arasında farklı tatlara sahip toptan pestil ürünleri yer alır. Hem yetişkinler hem de çocuklar için sağlıklı atıştırmalık olarak üretilen, toptan pestil ürünleri ve daha fazlasına internet sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek en ucuz toptan pestil ürünleri hakkında bilgi alabilir ve hemen sipariş verebilirsiniz. 

Miniorg.net sitemiz üzerinden bize ulaşarak ihtiyacınıza uygun pestil ürünleri, çeşitleri ve lezzetleri hakkında bilgi alabilir, dilerseniz toptan olarak satın alabilirsiniz. Bütçenize ve damak zevkinize uygun toptan pestil ürünleri ve çeşitlerini internet sitemizde bulabilirsiniz.

İhtiyacınıza uygun pestil çeşitleri için bizimle hemen iletişime geçin!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eighteen + thirteen =