Toptan Perde

Toptan Satış
Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2 Beykoz
tel:+90 545 479 56 87 - info@miniorg.net


İletişim Formu:
Toptan Satış
Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2 Beykoz
tel:+90 545 479 56 87 - info@miniorg.net

Toptan perde alternatiflerimizle ev dekorasyonlarınıza yeni bir yorum getiriyoruz. En renkli ve en bol perde modellerimizle evlerinizi süslemeye geliyoruz. 

DEKORATİF PERDELER

Evlerin atmosferini değiştiren perdeler dekoratif özellikleri ile ön plana çıkıyor. Perdelerin kullanım alanları, yapıları ve kumaşları farklılık gösterebilmektedir. Güneşlikler, stor perdeler, ip perdeler, fon perdeler ve daha bir çok perde çeşidi bulunmaktadır. Odanıza giren güneş ışığından korunmak için saten kumaşlardan imal edilmiş güneşlikler kullanabilirsiniz. Ya da makara aracılığıyla açılıp kapanan stor perdelerinizi çocuklarınızın odası için uygun fiyatlarla alabilirsiniz. İş yerlerinizde de rahatlıkla kullanabileceğiniz stor perdeler kolaylıkla temizlenebilir. İp perdeleri ise, balkon kapılarında, çocuk odasında ya da mutfak ve banyolarda kullanabilirsiniz. Yere kadar uzanan bu perdeler kullanıldıkları ortamlara şıklık katmaktadır. Koyu renkli fon perdeleri ile güneş ışınlarından gözlerinizi koruyabilirsiniz. Televizyon izlerken ya da çalışırken fon perdeleri sayesinde gözleriniz güneş ışınlarından rahatsız olmaz.

PERDE SEÇİMİNİN PÜF NOKTALARI

Ev dekorasyonunuza göre perde seçmek en mantıklısıdır. Evinizde modern bir hava yaratmak istiyorsanız, stor perdelerden kullanabilirsiniz. Alacağınız perde mutlaka kaliteli malzemelerle üretilmiş olmalıdır. Uzun süreli perde kullanımının sırrı, kaliteli malzemelerden üretilmiş perdeler almaktır. Aksi halde perdeleriniz elinizde kalabilir. Camlarınızın açılıp kapanabilirliği stor perdeler için uygun olmaz. Sabit camlı alanlarda stor perdeler kullanılmalıdır. Ortamınızın güneş ışığı almasını istiyorsanız, tül perdeler kullanmalısınız. Mobilyalarınızın durumu perde seçimini etkilemektedir. Eğer desenli bir mobilyaya sahipseniz, daha düz renklerde perde modelleri seçmelisiniz. Camlarınız yere kadar uzanıyorsa, uzun tül perdelerden almalısınız.

Yatak odalarınızda parlak kumaşlardan yapılmış perdeler kullanmamalısınız. Parlak renkli perdeler insana dinlenme imkanı vermezler. Odanız küçük ebatta bir odaysa perde seçimini küçük desenli perdelerden yana kullanmalısınız. Dikey çizgileri olan bir perdenin mekanı daha yüksek gösterdiğini iyi bilmelisiniz. Yatay çizgilere sahip perdeler ise, ortamı daha geniş ölçülerde gösterirler. Perde rengi ile duvar rengi aynı renkte olmamalıdır. Çünkü bu durumda odanız sıkıcı gelebilir. Odanızın yönü kuzeye dönükse sıcak renklerden oluşan perdeler kullanmalısınız. Sarı, turuncu gibi renkler perde seçimlerinde iyi bir alternatif olacaktır. Perde seçiminde kumaş kalitesi önemli bir ayrıntıdır. Perdeleriniz koltuklarınızla aynı kumaş türünde olmalıdır. Mutfağınız için sık yıkanabilen perdelerden seçmelisiniz. Yüksek tavanlı odalarda yüksek perdelerden kullanmalısınız. Küçük odalara sahipseniz uzun perdeler tercih etmemelisiniz. Çocukların odasına yere kadar uzanan perdeler almalısınız. Perde seçiminizi bu bilgiler ışığında gerçekleştirmelisiniz.

Sadece tek bir perdeyle evinizin tarzını yansıtabileceğinizi unutmayın. Evinizin büyük ve güzel görünmesini istiyorsanız, yaşam alanlarınıza yakışacak perdeler seçmelisiniz. Evlerin mahremiyetini korurlar perdeler. Bunun yanı sıra, evlerin estetik açıdan tamamlayıcısı olurlar perdeler. Özensizce seçilmiş bir perde yaşam alanlarınızın enerjisini her anlamda düşürür. Bir eve girince ilk dikkat çeken detay evin perdeleridir her zaman. Bu sebeple, perde seçiminde titiz davranmak gerekir. Perde seçiminde dikkat edilmesi gereken unsurlar şunlardır:

  • Perdenin kumaş cinsi ve perdenin rengi,
  • Perdenin uzunluğu ve pile sıklığı,
  • Perdenin çamaşır makinesinde yıkanabilirlik özelliği,
  • Perde üzerindeki desenler.

Perde piyasasında her sene farklı trendler ortaya çıkmaktadır. Seçiminizi o senenin trendine uygun olarak yapabilirsiniz.