Toptan Peçete ve Peçete İmalatı

Toptan Peçete ve Peçete İmalatı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Peçeteler, temizlenmek için kullanılan ürünlerdir. Yiyecek ve içecekler ile donatılmış bir masanın en önemli ihtiyacıdır peçeteler. Temizlik alanında hayatımızı kolaylaştıran peçetelere olan ihtiyaç hiçbir zaman bitmez. Siz de peçete ihtiyacınızı, firmamızdan en ekonomik fiyatlarla karşılayabilirsiniz.

Peçetenin Kalite Unsurları

Peçeteler, kişisel temizliğimiz adına çok önemli ürünlerdir. Günlük hayatımızda sık sık kullandığımız peçeteler çeşitli kalitelerde bulunurlar. Peçetenin kalitesini etkileyen unsurlar; selülozun niteliğidir. Peçetelerin emme kapasitesi birbirinden farklıdır. Bir peçete ne kadar emerse, o kadar kalitelidir. Peçeteler hayatımıza uzun yıllar önce Çinliler sayesinde girmiştir. İlk olarak kağıdı bulan Çinliler, daha sonra buldukları kağıdı temizlik amacıyla kullanmışlardır. Bu amaçla peçeteler günümüze kadar çeşitli formlarla ulaşmıştır.

Peçete Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Çok değişik markalarda ve fiyatlarda peçete olduğunu biliyoruz. Her peçetede farklı kalitelerde selüloz kullanılmıştır. Peçete seçerken, emme kapasitesi yüksek olan peçeteleri almak daha avantajlıdır. Ayrıca, suda kolaylıkla çözünebilen peçeteler daha uygundur. Örneğin, kimi insan peçeteleri kullandıktan sonra bilinçli bir şekilde onları çöpe atmaz. Bunun yerine, klozete bırakır. Klozete atılan peçeteler, suda kolay çözünmeyen kalitede ise, klozetiniz tıkanabilir.

Peçeteler, cildimizle çok fazla temas eden temizlik ürünüdür. Kısa süreli olarak kullansak dahi, cildimizle temasa geçtiği için cilt sağlığımızı etkiler. O yüzden, peçete seçerken peçete bileşimini mutlaka okumanız gerekir. Özellikle, hassas bir cilde sahipseniz, bunu mutlaka yapmalısınız. Bazı peçetelerde yapay beyazlatıcılar kullanılmaktadır maalesef. Bu ürünler, ciltte kızarmalara ve yanmalara sebebiyet verir. Kesinlikle bu ürünlerden uzak durmalısınız. Yoksa, ciddi boyutlarda cilt enfeksiyonlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Temel ihtiyaç listemizin en tepesinde bulunan peçeteler %100 selülozdan üretilmiş olmalıdır. Mağdur bir tüketici olmamak adına bu hususa dikkat etmelisiniz. Sağlıklı olmayan peçeteler için bizlere önemli görevler düşüyor. Caydırıcı bir tüketici baskısı ile bu kalitesiz ürünleri sorgulayabilir ve firmaları kalitesiz peçete üretme konusunda caydırabilirsiniz. Böylelikle, firmalar sağlığınıza uygun alternatiflerde kaliteli peçeteler üretmek için işe koyulurlar. Sonuç olarak, piyasalarda daha özenli ve kaliteli peçetelere rastlamak mümkün hale gelir. Cilt sağlığınız da riske girmemiş olur.

Temizlik kağıdını oluşturan başlıca ürünlerdendir peçeteler. Peçetelerin ana bileşeni "tissue" dir. Peçete gibi temizlik kağıtlarının üretiminde % 100 kimyasal beyazlatılmış selüloz kullanılmaktadır. Ya da bazı atık kağıtlar da kullanılabilir; fakat bu kağıtların mürekkeplerinden arındırılması gerekmektedir. Diğer taraftan matbaa atığı bazı kırıntılar da selüloza eklenir. Bu ham maddeler su ile açılır ve hemen hamura ilave edilirler. Kağıt makinesine giden bu hamurlar elenir ve baskıdan sonra kurutmaya alınırlar. Kurutma aşamasında silindirler devre girer ve silindire yapışan kağıtlar içten verilen buhar yardımıyla ısınır. Bir raspa yardımıyla silindir üzerinden çıkarılan kağıtlar sarıcıya sarılır. Sarıcılara sarılan kağıtlar % 20 oranında krebe sahip olur ve istenilen ürün üretilmiş olur. Bu malzemeler dikkatli bir şekilde ambalajlanır ve artık tüketiciye sunulmak için hazırdır. Ülkemizde temizlik ürünü olan peçeteler çok sık tüketilmektedir. Özellikle bazı girişimciler, peçeteleri kağıt fabrikalarında fason olarak ürettirip, bunları kendi atölyelerinde ambalajlıyorlar. Daha sonra da kendi markaları ile başka işletmelere ( hastane, otel gibi ) pazarlıyorlar. Peçete ihtiyacı oranı arttıkça, kaynak bulmak da her geçen gün zorlaşmaktadır. Bu nedenle atık kağıtların devreye girmesi ve atık kağıt temininin artması gibi nedenlerle, peçete üretiminde ek kaynak unsurları oluşmuştur. Etrafımızda hararlar ile kağıt toplayanların sayısı her geçen gün artmaktadır. İşte bu toplanan kağıtlar temizlik ürünlerinin imal edilmesinde ham madde olarak kullanılmaktadır. Bu sayede üretim alanında atık kağıt kullanma oranı artmış ve dışarıya olan kağıt bağımlılığımız azalmıştır. Kağıt üretimi bu sayede artmış ve her fabrika kendi bünyesinde atık kağıt ayıklama makineleri kurmuştur. Yaşanan olumlu gelişmeler ile beraber peçete üretimi artmış ve ham madde sıkıntısı ortadan kalkmıştır. Sağlıklı yaşamın öncüsü olan peçetelerin üretimi ile iç pazar canlanmış ve insanlar ihtiyaçlarını büyük oranlarda karşılayabilmiştir.

Yemek masalarının önemli bir materyali olan peçeteler, sofra adabında yer alan, kabul görmüş bir gereçtir. Peçeteler, onları kullanacağınız yere ve amacınıza göre çeşitlenebilir. Peçeteler ile masalarınızın dekoratif görünümünü zenginleştirebilirsiniz. Daha çok ağzın silinmesi maksadıyla kullanılan peçeteler, normal ve resmi yemeklerde bolca kullanılırlar. Hatta restoranlarda sofranın güzel görünmesi için bir takım şekiller verilir peçetelere. Böylelikle yemek masalarının dekoratif yönü zenginleşmiş olur. Hem temizlik için hem de dekorasyon için kullanılan peçeteler, temizliğe verilen önemi yansıtmaktadır. Geniş bir kullanım alanına sahiptir peçeteler. İnsanlara temizliği aşılayan peçeteler hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Hijyen kurallarına uyan her birey evinde ya da iş yerinde peçete bulundurmalıdır.

 

 

 

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri GizleTURGAY ESER
WC KAGIT- HAVLU PEÇET- 100 LÜ PEÇETE HK