Toptan Pazar Filesi

Toptan Pazar Filesi

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan pazar filesi ürünleriyle mutfağınız için gerekli her türlü yiyeceği kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Taşıma fileleri, naylonlaşan hayata dur deme noktasında üretilen en iyi çözümdür. 

BİR NESLİN ESKİMEYEN HATIRASI PAZAR FİLELERİ

Pazar filesinin kullanıldığı dönemlere göz atarak, bugün gelinen noktadaki yanlışlığı görebiliriz esasında. O zamanlarda kullanılan pazar fileleri, bugün kullanılan naylon poşetler gibi çevreye zarar vermiyorlardı en azından. Yine de çok geç kalmış sayılmayız. Temiz ve yaşanabilir bir dünya için, pazar filelerinin kullanımını arttırmalıyız. Yüzde yüz pamuk ipliğinden, makrome ipten ve floş ipten üretilen pazar fileleri, uzun ömürlü bir kullanım imkanı vermektedir. Üstelik pazar fileleri yıkanabilir ve tekrar tekrar kullanılabilir özelliğe sahiptir. Günümüzde plastik poşetlerin kullanımına yönelik sınırlandırmalar, en çok da pazar filelerinin işine yarayacağa benziyor. "İçine çöp koyarım" mantığıyla marketlerden destelerce alınan plastik poşetler, artık yeni bir düzenlemeyle ücretli olarak satılmaya başlayacak ve bu sayede çevremiz için bir hayli zararı olan plastiklerin kullanımı azaltılmış olacaktır. Çevre  bilinciyle yapılan bu uygulama 7'den 70'e herkes tarafından desteklenmelidir. Zira naylon bir poşetin tabiattaki dönüşüm süresini hepimiz bilmekteyiz. Bakkallarda, manavlarda, pazarlarda kullanılacak pazar fileleriyle çevreye zarar verilmemiş olacak. Bu konudaki gerekli ihtimamı hepimiz göstermeliyiz.

ALIŞVERİŞLERDE FİLE KULLANIMI ARTTIRILMALI

Plastik bazlı poşetlerin ham maddesi petrol türevi olduğundan, plastik poşet üretimine yapılan harcamalar ciddi boyutlardadır. Bu durum ekonomimizi ciddi anlamda sarsmaktadır. Üstelik plastiklerin çevreye verdiği zararlar da cabası. Hem ekonomik hem de çevresel faktörler göz önünde bulundurulduğunda plastik poşetlerin yararlarından çok zararları söz konusudur. Bu anlamda plastik poşetleri bir an önce hayatımızdan çıkarmalı, alışverişlerimizde daha çok bez torba ve pazar filesi kullanmalıyız. Alışverişlerde bu tür çevre dostu ürünlerin kullanılması, çevre için atılacak önemli bir adımdır. Üstelik bu hamle ekonomimize de değer katacaktır. Günümüz modern yaşantısına ve modasına uygun olarak üretilen pazar fileleri hepimizin sosyal hafızalarına kazınmış bir üründür. Pazar fileleri yapıları itibariyle sağlam ve dayanıklıdır. 25 kilograma kadar ürün taşıma kapasiteleri bulunmaktadır. Baskılı, organik ve astarlı çeşitlerde bulunan pazar fileleri şimdiden alıcısının beğenisine sunulmaya başlamıştır.

Eski dönemlerde anneannelerle, babaannelerle gidilen pazar alış verişlerinde pazar fileleri kullanılmaktaydı. Ceplerde taşınırdı pazar fileleri tıpkı bir mendil gibi. Pazar bitiminde ağzına kadar doldurulan pazar fileleri kocamanlaşırdı. Fileler dolusu alış veriş yapılırdı o dönemlerde. Arada bir meyveler file aralıklarından düşse de, sağlıklı bir yapıları vardı pazar filelerinin. En azından naylon poşetler gibi kötü kokuları yoktu ve zararlı atıklardan imal edilmiyordu. Naylon poşetler pazar filelerinin aksine kanserojen maddeler içermekte ve doğamızı kalıcı olarak kirletmektedir. Gerekli önlemler alınarak, naylon poşet kullanımı azaltılabilir. Onların yerine geleneksel pazar filelerin kullanımı arttırılabilir. Temiz bir çevre ve doğa için pazar filelerinin kullanımının bir an önce arttırılması gerekmektedir.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle