Toptan Paten

Toptan Satış
Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2 Beykoz
tel:+90 545 479 56 87 - info@miniorg.net


İletişim Formu:
Toptan Satış
Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2 Beykoz
tel:+90 545 479 56 87 - info@miniorg.net

Toptan paten modellerimizi inceleyerek farklı renk, model ve tasarımda üretilen patenlerimizden alabilirsiniz. Amatörler, çocuklar, yetişkinler için tasarlanmış paten çeşitlerimiz beğeninize sunulmaktadır. Dilerseniz tekerlekleri tek sıra halinde bulunan modellerden ya da önde iki, arkada iki tekerlek bulunan modellerden tercih yapabilirsiniz. 

PATEN SEÇİMİ

Havaların ısınmasıyla birlikte, çocukların dışarıda vakit geçirmeleri de artmaktadır. Onların dışarıda eğlenceli zamanlar geçirmesini sağlayan aktivitelerin başında gelir paten kullanmak. Paten kullanmak onlar için hem bir spor, hem de vazgeçilmez bir eğlence aracıdır. Patenler çocuklar, yetişkinler ve amatörler için farklı özelliklerde üretilmektedir. Paten kullanmak isteyen çocuğunuza nasıl bir paten alacağınızı bilmiyorsanız, yazımızı dikkatlice okumalısınız. Paten seçiminde ilk dikkat etmeniz gereken şey, paten numarasıdır. Paten numarasını mutlaka çocuğunuzun ayak numarasına göre belirlemelisiniz. Böylece çocuğunuz patenden daha uzun süre yararlanabilir. Örneğin, çocuğunuzun ayak numarası 26 ise; 27 ya da 28 numaraya sahip patenlerden alabilirsiniz. Ayakları hızla büyüyen çocuklar bu patenleri birkaç yıl daha kullanabilirler.

Paten alırken, çocuğunuzun güvenliğini sağlayacak güvenlik ekipmanlarından da almalısınız. Koruyucu kask, dizlik ve dirsek aparatları en önemli güvenlik ekipmanlarıdır. Öte yandan seçilecek patenin taşıdığı özelliklere de dikkat etmek gerekir. Pateninizin iç bot kısmının çıkarılabilir olması gerekir. Çünkü sürekli giyilen paten bir müddet sonra koku yapmaya başlayacaktır. İç botu çıkarılabilen patenler daha hijyenik bir kullanım sağlarlar.

Paten kullanmayı daha yeni öğrenecek çocuklar için, başlangıç seviyesi olan paten modellerine bakmalısınız. Patenin çocuğunuzun ayağını tam olarak kavramasına dikkat etmelisiniz. Bu patenlerin tekerlek çaplarının, 63 ila 65 cm değerinde olması gerektiğini unutmayınız. Ayrıca patenlerde bulunması gereken fren sistemi, Dünya Paten Standartlarınca tek bir ayakta olmalıdır.

Bütün bu özelliklere uyularak satın alınan patenler, paten keyfinizi asla kabusa dönüştürmez.

PATEN ÇEŞİTLERİ

Patenler, inline paten ve roller skate olarak iki gruba ayrılmaktadır. Inline olarak nitelendirilen patenler tek bir hat üzerinde dizilen tekerleklere sahiptir. Bu patenlerde teker sayısı değişiklilik gösterebilmektedir. İki tekerli, üç ya da beş tekerli inline patenlere rastlayabilirsiniz. Roller skate patenler ise, ikişerli olarak arka arkaya dizilen tekerlere sahiptir. Bu patenlerin toplamda dört tekeri bulunmaktadır. Denge kontrolü sağlamada roller skate patenler önerilmektedir.