Toptan Parça Çikolata ve Parça Çikolata İmalatı

Toptan Parça Çikolata ve Parça Çikolata İmalatı

Aykut Doğru Toptan Gıda
Altınova Sinan Mah. Ahmet Sok. No:14 Kepez /ANTALYA
+90 532 458 13 63- aykutdogru@hotmail.com.tr


Talep Formu:
Aykut Doğru Toptan Gıda
Altınova Sinan Mah. Ahmet Sok. No:14 Kepez /ANTALYA
+90 532 458 13 63- aykutdogru@hotmail.com.tr

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Çikolatalı pastaların yeri gönlümüzde hep ayrıdır. Bu kadar çok sevilen ve tüketilen çikolata, pasta ve tatlıların vazgeçilmez bir  parçasıdır. Parça çikolatalar ile pastalarınızı en iyi şekilde hazırlar ve afiyetle yemeye hazır hale getirebilirsiniz. Parça çikolatanın cezbeden görüntüsü ve tadıyla, pastalarınız artık daha lezzetli. Toptan parça çikolata fiyatları ile ilgili bilgi ve sipariş için hemen arayın.

Parça Çikolata Mucizesi

Pastacılık sektörünün  en önemli malzemelerinden olan parça çikolatalar adeta damakları lezzetlendirmektedir. İçerdiği triptofan ile vücudumuz serotonin üretiyor ve kendimizi daha enerjik hissediyoruz. Bu çikolatanın faydaları saymakla bitmez. Onu yediğimiz andan itibaren daha mutlu hissederiz kendimizi. Ham maddesi kakao olduğu için stres hormonlarımız daha düşük seviyelere geçer ve kan basıncımız düşer. Çünkü, çikolatalar damar genişletici vasıflara sahiptir. Eğer bir diyabet hastası değilseniz, üzeri parça çikolatalar ile kaplanmış çikolatalı pastalardan mutlaka tadınız. Çikolatanın içerisinde bulunan flavonoid ve magnezyum sayesinde zihnimiz açılır, daha yavaş yaşlanırız.

Parça Çikolata Çeşitleri

Parça çikolata çeşitleri oldukça fazladır. Sütlü parça çikolatalar, bitter parça çikolatalar, meyveli parça çikolatalar, beyaz kaplamalık parça çikolatalardır bu çeşitler. Pasta kaplamalarında ya da kaplama soslarının hazırlanmasında büyük bir katkı sağlarlar.

Zirvedeki Lezzetin Kalitesi

Tattığımız andan itibaren  duygularımızı canlandırıp, mutlu olmamızı sağlayan çikolata iyi bir kaliteye sahip olmalıdır. Bunu anlamanın birçok yolu vardır. İlk önce, çikolatanın parlak bir görünümü olmalıdır. Kaliteli bir çikolata, üzerinde leke yahut çizikler barındırmaz.

Kaliteli bir parça çikolata iyi kokmalıdır. Paketi açar açmaz yoğun kakao kokusu burnunuza gelmelidir. Sıra geldi parça çikolatanın tadına bakmaya. Önce çikolatanın sertliğini kontrol edin, sonra çikolatanın ağzınızda eriyip erimediğine bakın. Şunu asla unutmayın; eğer yediğiniz bir çikolata kaliteli bir çikolata ise, onun tadı ağzınızda 45 dakika kadar kalabilmelidir. Bu durum kaliteli bir çikolatayı anlayabilmenin en garanti yoludur.

Kaliteli çikolataların rengi asla değişmez. Eğer bir çikolatada koyudan açığa doğru renk değişikliği hissederseniz, o çikolata çok fazla sıcak havada ya da ortamda kalmış demektir. Kaliteli bitter parça çikolatanın rengi kırmızıya çalan koyu kahverengidir. Sütlü parça çikolatanın rengi parlak kahverengidir. Beyaz parça çikolatalar ise, saman sarısını andıran parlak fildişi rengindedir. Haftada birkaç parça tüketilen siyah çikolata ile iltihaplanma ve kalp-damar hastalıklarından korunabilirsiniz. Kronik iltihaplanma, kalp krizi ve beyin kanaması gibi riskleri parça çikolata yiyerek önleyebilirsiniz. Çünkü parça çikolata tüketmek (özellikle siyah parça çikolata) insanda koruyucu bir etki yaratmaktadır ve bu etkinin varlığı C-reaktif protein seviyesini ölçen araştırmacılar tarafından kanıtlanmıştır. Elbetteki hiçbir besin tek başına bir mucize olarak gösterilemez; ancak besinlerin yararını ortaya koyan en önemli unsur, onu ne kadar ve ne sıklıkla tükettiğinizdir. Reddedilemeyen besinler arasında birinci seçilen parça çikolatalar, ruhumuzun besinidir diyebiliriz.

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle