Toptan Oyuncak ve Oyuncak İmalatı

Toptan Oyuncak ve Oyuncak İmalatı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Oyuncak denildiği zaman akla ilk olarak oyuncaklar gelmektedir. Her çocuk oyuncaklara sahip olmayı ve onlar ile oynamayı çok severler. Oyuncaklar kimi zaman eğlence amaçlı kullanılırken kimi zaman da eğitim amaçlı kullanılabilmektedir. Çocuklar oyuncaklar sayesinde; empati yeteneklerini, çok boyutlu düşünme yeteneklerini, kişisel eğitimlerini, el becerilerini ve göz koordinasyonlarını geliştirmektedir.

Oyuncaklar, çocukların hayatında yer alan küçük materyallerdir. Fakat çoğu zaman çocuklara fark edilmeyen fakat önemi çok yüksek pedagojik beceriler katmaktadır. Akranlarıyla oyuncaklar aracılığıyla iletişime geçebilir ve bu nedenle akran gelişimi de desteklenebilir. Beynin sağ ve sol loblarının aynı anda çalıştıran oyuncaklar tercih edildiğinde çocuğun, bilişsel gelişimine de katkı sağlanmış olur. Oyuncakların bu kadar etkili olabilmeleri için oyuncak imalatına destek olunması gerekmektedir.

Oyuncak İmalatı Nasıl Yapılır?

Oyuncak imalatı ahşap oyuncak imalatı ve plastik oyuncak imalatı olarak ikiye ayrılır. Bir de toptan peluş oyuncak imalatı yapan firmalar vardır, bunlar da bu sektörde önemli bir rol oynamaktadır. Plastik oyuncaklar daha çok eğlence amaçlı kullanılsa da ahşap oyuncaklar pedagojik gelişimi desteklemek amaçlı kullanılmaktadır. Oyuncak imalatı, atölyelerde ya da fabrikalarda gerçekleştirmektedir. Oyuncak fabrikaları, tasarlanan oyuncakları çeşitli materyaller kullanarak üretmektedirler. Sanayi tipi makineler kullanılarak fabrikalarda oyuncak imalatı gerçekleştirilip pazarlara sunulmaktadırlar. Ahşap oyuncaklar genelde atölye diye tabir edilen, fabrikalara göre daha küçük yerlerde üretilmektedirler. İki oyuncak türünde de etkili olan unsur çocuğun gelişimini desteklemektir. Bu nedenle özveri ve dikkatle oyuncak imalatı gerçekleştirilmektedir. Ahşap ve Plastik oyuncakların işlevleri de imalatı gibi birbirlerinden farklıdır.

Ahşap Oyuncaklar

Ahşap oyuncaklarda hangi parçanın kullanılacağı veya sonraki adımın ne olacağını söyleyen sesler veya elektronik parçalar bulunmadığından ve belirli bir etkinliğe uyacak şekilde tasarlanmadıklarından, çocukların akıl yürütme becerileri ahşap oyuncaklarla haşır neşir oldukça gelişmek durumunda kalıyor. Çocuklar, ahşap oyuncakların farklı şekil ve boyutlarını düşünürken, akıl yürütme becerilerini geliştirirler. Ayrıca çocuklar, ahşap oyuncaklarını farklı kategorilere ayırırken farklı düşünme ve sınıflandırma becerilerini de geliştirebilirler. Çocuklar ahşap oyuncaklarla oynarken, oyuncağı dinlemek ve izlemek yerine bütün sesleri, alarmları ve diğer ses efektlerini kendileri oluştururlar. Bu, çocukların oyuncaklarla yaptıklarını kontrol etmelerine ve farklı senaryolarla düşündükleri veya sorunlarını çözdükleri zaman akıllarını açık tutmalarını sağlar. Bizlere göre sadece basit şekiller gibi görünse de, gerçek hayat becerileri geliştirmek için ahşap oyuncaklarını ve hayal gücünü kullanmaya başlayabilirler.

Ahşap oyuncak imalatı yapan firmalar sayesinde bu oyuncaklara ulaşmak oldukça kolaylaştı. Çocuğun bilişsel gelişimine destek olan bu oyuncaklar, oyuncak marketlerde satılmaktadırlar. Tamamen bilişsel gelişimi destekleyen bu ürünlerin oyuncak imalatı ile hayatımıza girmesi kolaylaşmıştır.

Plastik Oyuncaklar

Plastik oyuncaklar, oyuncak imalatının yaygınlaşmasıyla hayatımıza daha fazla girmeye başlayan ürünlerdir. Plastik oyuncaklar, renkli ve süslü görüntüsüyle çocukların ilgisini çeken oyuncaklardır. Plastik oyuncaklar çocukların dikkatini çekerek, eğlenmelerine yardımcı olurlar. Çıkardıkları sesler, sahip oldukları renkler ve şekiller nedeniyle çocuklar plastik oyuncaklara oldukça düşkündür. Oyuncak imalatı imkânları arttıkça, çeşitlilik de arttı. Polis arabaları, trenler, bebekler, süper kahramanlar gibi çocukların gündelik hayatta görüp sahip olmak istedikleri nesneler oyuncak halleriyle çocukların kullanımına sunuyor. Çocuğun paylaşma ve empati yeteneğini geliştiren plastik oyuncaklar aynı anda iki farklı gelişim alanını da etkilemektedir.

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=nLBWf0FuRBg

Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/oyuncak

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri GizleGökçe Kopan
Merhaba doğa dostu bir ürün tasarım yapıp tescil belgesini aldım . PVC, BPA, Ftalat ve Nitrozamin İçermeyen bir ürün yaptırmak istiyorum . Tanıtım aşamasında olacağı için max.200 adet üretim rakamı vereceğim. Konu hakkında bir kaç sorum daha var . Geri dönüş yaparsanız sevinirim . Şimdiden teşekkürlerMeryem
Merhabalar bir projemiz icin sizlerden toptan peluş oyuncak temin etmek istiyoruz, Varışlı plazaya geldik fakat burada yoksunuz. İvedi dönüş rica ediyorum. teşekkürlerSvetlana Dubova
Hi! I am UK company owner. Can you please tell me if you can manufacture tone toy for us?RAMAZAN
mekan acmak ıstıyorumAyfer can
Serdar
Ornek pelus fil gondersek aynisini yapiyo musunuz? Yapiyorsaniz sartlari gorusmek icin arar misiniz?Aytaç
İnternetten oyuncak pazarlayacağız. İmalatını yaptığınız ürünleri ve fiyatlarını öğrenmek istiyoruz. TeşekkürlerSemih gümüş
Devlet memuruyum, cocuklugumdan aklimda kadlma maliyetinin dusuk olacagini dusundugum bir oyuncagi uretip uretemeyeceginizi sormak istiyorum.Nur Gürpınar
Pelus bir eskrimci oyuncak yaptırmak istiyoruz