Toptan Oyun Hamuru ve Oyun Hamuru İmalatı

Toptan Oyun Hamuru ve Oyun Hamuru İmalatı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan oyun hamurlarıyla çocukların yaratıcılık yetenekleri gelişiyor. Çocukların hayal dünyasını zenginleştiren oyun hamurları, en düşük fiyat garantisi ile burada. Tüm ana renklerden oluşan oyun hamurlarıyla çocuklar daha eğlenceli vakit geçirecekler.

Oyun Hamurlarında Kalite Değeri

Oyun hamurlarında kalite faktörü çok mühimdir. Oyun hamurları temas edinilerek oynandığı için, bu hamurların zararlı içeriklerden arındırılmış olması şarttır. Bu yüzden kalite kriteri çok önemlidir. Oyun hamuru seçerken CE belgeli oyun hamurunu tercih etmelisiniz. Bu işaret hamurun hem Avrupa Birliği'nin, hem de ülkemizin güvenlik standartlarına uygun kalitede üretildiğini gösterir. Bu işarete sahip olmayan oyun hamurlarından mutlaka uzak durunuz. Sağlıksız olan bu ürünlerden asla almayınız. Mutfak alışverişlerinde aldığınız ürünün içini nasıl kontrol ediyorsanız, çocuklarınız için aldığınız oyun hamurlarının içindeki maddeleri de kontrol etmelisiniz. Bu sayede hamurların kalitesini anlayabilirsiniz. Kimyasal maddeler içerip içermediğini, doğal bir ürün olup olmadığını görebilirsiniz. Küçük yaşlardaki çocuklar bu hamurları yemek isteyebilirler. Bu durumda hamurun içinde çocuğa zararı dokunacak maddelerin olmaması gerekir. Satın alacağınız her üründe bu gibi önemli özelliklere mutlaka dikkat ediniz. Ayrıca kaliteli bir oyun hamuru ele yapışmaz. Kolaylıkla şekil alabilirler. Kesinlikle hemen kurumazlar. Kaliteli oyun hamurları, oynandığı alanda leke bırakmazlar ve rahatlıkla temizlenirler. Çocuklarınızın sağlığı için bilinçli ebeveynler olmalısınız. Oyun hamurunun kalitesiz malzemelerden yapılması, bu hamurla oynayan çocukların cilt sağlığını olumsuz olarak etkiler. Bu anlamda, mutlaka yeşil logolu ürünler seçmelisiniz. Böylece çocuklarınızın güvenliğini ve sağlığını korumuş olursunuz.

Oyun Hamurlarında Yaşa Uygunluk Kriterleri

Bir çocuk 2 yaşından itibaren oyun hamurlarıyla oynayabilir. Onlar bu hamurlarla oynarken yanlarında mutlaka ebeveynleri de olmalıdır.  Bu yaşlardaki bir çocuk hamura çok fazla şekil veremez elbette; fakat hamuru mıncıklamak ve hamura dokunmak onlar için eğlencelidir. Bu yaş grubundaki çocuklar için kalıpsız oyun hamurları tercih edilmelidir. 3 yaşından büyük çocuklar hamuru daha rahat şekillendirirler. Çünkü, onların el kasları artık gelişmiştir. Çocukların yaşları ilerledikçe bu oyun hamurlarının set olanlarından tercih edebilirsiniz. Görün bakın, çocuklarınız bu oyun hamuru setleriyle ne harikalar yaratacak!  Oyun hamuru setlerinde spatula, merdane, kesici, kalıp gibi aletler bulunmaktadır. Bu aletler ile çocuklarınız oyun hamurlarını daha iyi modellendirir, onlara daha iyi şekli verebilir.

Çocuklar için modası geçmeyen bir eğlence aracı olan oyun hamurlarının çocuklara sağladığı yararlardan bazıları şunlardır:

  1. Yumuşak yapılı oyun hamurları çocukların küçük kaslarının gelişmesine katkı sağlarlar. Bu sayede çocuklar ileriki dönemlerde makas ve kalemi rahatça kullanabilirler. Oyun hamurunu çekmek bile, çocukların el kaslarına ciddi yararlar sağlamaktadır.
  2. Oyun hamurları ile çocukların hayal gücü ve yaratıcılığı gelişir.
  3. Oyun hamurlarının sakinleştirme özelliği bulunmaktadır.
  4. Ders çalışmaktan sıkılan çocuklar oyun hamurlarını kullanarak konsantrasyonlarını arttırabilirler.

Bir çocuğun günlük oyun saatlerine oyun hamurlarını dahil etmek gerekir. Çocuklar arasında popüler bir yeri olan oyun hamurları, çocukların çeşitli figürler ortaya çıkarmasını sağlar. Çocukları hem eğlendiren, hem de eğiten oyun hamurları uzun süre sıkılmadan oynanabilir. Oyun hamurları ile yeni karakterler, hayvanlar, hikayeler oluşturabilirsiniz. Çocuğun iç duygularının açığa çıkmasında oyun hamurları oldukça etkilidir.

 

 

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle