Toptan Oto Koltuğu

Toptan Oto Koltuğu

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan oto koltuğu modellerimizden satın alarak çocuklarınızın seyahat esnasında daha güvende olmasını sağlayabilirsiniz. Minikler için üretilen oto koltukları özellikle kazalar esnasında bebeklerin ve çocukların hayatını kurtarmaktadır. 

OTO KOLTUĞU KULLANMANIN ÖNEMİ

Çocuk güvenliği için tasarlanan oto koltukları, kaza esnasında arka koltukta seyahat eden çocuğun sağa ve sola savrulmasını önlemektedir. Emniyet kemeri bulunan oto koltukları sayesinde çocuğun öne düşmesi de engellenmiş olur. Çocuklu bir aileniz ve bir de otomobiliniz varsa, mutlaka uygun bir oto koltuğu satın almanız gerekir. Oto koltuğunda oturan çocuk daha emniyette olur. Siz de çocuğunuzun güvende olduğunu bilerek daha rahat araba kullanırsınız. Bilhassa uzun yol seyahatlerinde oto koltuklarının önemi daha da artmaktadır. Bu durumda tüm dikkatinizi yola vermek zorunda olduğunuzdan çocuğunuzla pek fazla ilgilenemezsiniz. Arka koltuğunuza sabitlediğiniz oto koltukları sayesinde istediğiniz yolculuğu rahat bir kafayla gerçekleştirebilirsiniz. Böylece aklınız da, gözünüzde çocuğunuzda kalmamış olur.

Oto koltukları uluslararası standartlara göre dört sınıfa ayrılmaktadır:

* Grup1 oto koltukları: 9 ve 18 kilo aralığında bulunan çocuklar için imal edilmiş koltuklardır.

* Grup 2-3 oto koltukları: 15 ile 36 kilogram arasında olan çocuklar için üretilen oto koltuklarıdır.

* Grup 1-2-3 oto koltukları: 9 ve 36 kilogram aralığında bulunan çocuklar için üretilen oto koltuklarıdır. Bu grubun oto koltukları, çocuklar için daha geniş bir kullanım imkanı sağlamaktadır.

* Bütün bunlara ek olarak, bebekler için üretilmiş oto koltukları da bulunmaktadır. Yeni doğan bebekler için imal edilen oto koltukları 0-9 kg arası bebekler için uygundur.

OTO KOLTUĞU SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Çocuğunuz için bir oto koltuğu seçerken, onun yaşını ve kilosunu göz önünde bulundurmanız gerekir. Ayrıca alınan oto koltuğunun aracınızla uyumlu olup olmadığı da çok önemlidir. Oto koltuğunun arabaya sabitlendiğinden emin olmalısınız. Oto koltuğunuzun kemeri aşınmış ya da yırtılmış olmamalıdır. Oto koltuklarının iç malzemesinin köpükten yapılmış olmasına dikkat edin. Çünkü herhangi bir çarpışma esnasında bebeğinizin başı ya da sırtı, önce öne sonra arkaya çarpacağından, bu kısımların köpük ile kaplanmış olması bir avantaj olacaktır.

Oto koltuğunuzun kumaşı terletmeyen ve yıkanabilir cinsten olmalıdır. Omuz emniyet kemeri bulunan bir oto koltuğu almaya çalışın. Ayrıca oto koltuğunun emniyet kemeri çocuğu çok fazla sıkmamalıdır. 1 yaşına henüz ulaşmamış bebekler, yüzü arkaya dönük olarak oturtulmalıdır. Bebeklere ait oto koltukları, aracın hareket yönünün tersine bir şekilde konumlandırılmalıdır. Oto koltuklarının oturma pozisyonunu ayarlayabilirsiniz. Bu koltukları yatay ve dikey olarak kullanabilirsiniz.

Avrupa kalite ve standart belgesine sahip olmayan oto koltuklarından kesinlikle satın almayın.

Çocuklarla yapılan yolculuklarda oto koltukları hayati önem taşımaktadır. Hele ki, çocuğunuzla beraber yolculuk yapıyorsanız mutlaka tedbirli olmak zorundasınız. Çocuk güvenliği açısından oto koltuğu kullanımı zorunlu bir hal almıştır. Yolculuk esnasında çocukların sabit kalmasını sağlar oto koltukları. Bu sayede herhangi bir kaza sırasında çocukların koltuktan fırlama ve yaralanma riskleri en aza inmiş olur. Arabanızı düşük hızda kullansanız bile, çocuk oto koltuklarından muhakkak kullanmalısınız. Önemli bir güvenlik ekipmanıdır oto koltukları. Oto koltuğu seçiminde çocuğunuzun yaşına, kilosuna ve boyuna göre seçimler yapmalısınız. Bu ürünler kurulum esnasında sizleri yormayacak tasarımlarda olmalıdır. Çocuğun kriterlerine uygun olarak seçilmiş oto koltukları, çok uzun süreli kullanım olanağı sağlayacaktır.

 

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle