Toptan Örgü İpi

Toptan Örgü İpi

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan örgü ipi ürünleri renk renk halleri ve sağlam yapılarıyla örgü işlerinizde en çok tercih ettiğiniz malzemelerden olacak. Yılların eskitmeyi başaramadığı el örgüsü uğraşları bugün hala hanımların yaratıcılıklarını sergileme şansı bulduğu en büyük uğraşlardandır. 

RENGARENK ÖRGÜ İPLERİ

Örgü ipleri yün, klasik, doğal içerikli, fantezi, simli, kumaş ve pullu gibi pek çok çeşide sahip bir üründür. Örmeyi düşündüğünüz modele karar verdikten sonra, işinize uygun bir şiş ya da tığ seçmelisiniz. Bu malzemelerin mutlaka örgü ipinizle uyumlu olması gerekmektedir. Çeşitli tasarımlarınızı birbirinden renkli örgü ipleriyle hazırlayabilirsiniz. Örgü ipleri arasında bulunan yün örgü ipleriyle soğuk kış aylarında sizleri ısıtacak yün kazaklar örebilirsiniz. Ya da yeni doğmuş bebeğinize birbirinden değişik bebek kıyafetleri örebilirsiniz. Paspas gibi değişik ürünler mi hazırlamak istiyorsunuz? Hemen penye örgü iplerinden satın alıp kendi örgü tasarımlarınızı oluşturabilirsiniz. Lif örgü ipleriyle de kendi lifinizi örebilirsiniz.

ÖRGÜ İPİ ALIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN UNSURLAR

En rahatlatıcı terapi yöntemlerinden biri olan örgü örme işi insana bütün dertlerini unutturmaktadır şüphesiz. Ayrıca örgü ören insanların motor becerilerinin de geliştiği bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir. Örgü örerek ortaya çıkarılan, üretilen bir ürün insana güven ve gurur hissi yaşatmaktadır. Her evde örgü ören bir insan mutlaka vardır. Sabır ve beceri gerektiren örgü işi kaliteli örgü ipleriyle gerçekleştirilmelidir. Bu bağlamda örgü iplerinin kalitesi çok önemlidir. En çok bilinen örgü ipi çeşitleri şunlardır: yün, ipek, keten, kaşmir, angora, alpaka. Bütün bunların dışında bir de zararlı malzemelerden üretilen örgü ipleri vardır. Polyester, polyamid, akrilik zararlı olanlardandır.

Örgü ipi seçiminde çok titiz davranmanız gerekir. Mesela bebeğiniz için bir şeyler örmek istiyorsunuz, onun cildine uyumlu, onun cildini rahatsız etmeyecek ya da kaşındırmayacak örgü iplerinden kullanmalısınız. % 100 pamuk olan ya da doğal keten, kaşmir, ipek gibi doğallıklarıyla bilinen örgü iplerinden tercih etmelisiniz. Geleneksel pamuktan hazırlanmış örgü ipleri üzerindeki kandırmacaya dikkat etmelisiniz. Çünkü tarım ilaçlarının pamuk üretiminde kullanıldığı bilinmektedir. Bu nedenle sertifikası olan organik pamuklardan üretilmiş örgü ipleri tercih etmelisiniz.

Örgü ipleri çok fazla içeriğe, renge ve kalınlığa sahiptir. Onlarca çeşit örgü ipi arasından örmeyi düşündüğünüz modele en uygun örgü iplerini seçmelisiniz. Koltuk şalı örmek için kalın bir örgü ipi kullanmalısınız. Ya da bir bebek battaniyesi örmeyi planlıyorsunuz. Bunun için de ince kalınlıklarda olan bir örgü ipi almalısınız. Doğru kalınlıktaki örgü ipi seçiminiz, öreceğiniz ürünün deseninin daha iyi görünmesini sağlayacaktır. Örgü ipleriniz mevsim kriterlerine uygun olmalıdır. Örneğin, kışın aylarında yün örgü ipleri kullanmak doğruyken, yaz aylarında ise, organik pamuk ve ketenden üretilen örgü ipleri kullanmalısınız. Özellikle kış aylarında yün gibi görünen akriliklerden uzak durmalısınız. Bu ipler terletir ve saçınızda elektriklenmeye sebep olur.

İnsan üzerinde meditasyon etkisi yaratan ve insanı rahatlatan örgü işi, en ekonomik terapi yöntemidir diyebiliriz. Sabır ve beceri gerektiren örme işi örgü ipi, şiş ve tığlar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Bu malzemeleri kullanarak birbirinden güzel, birbirinden çeşit örgü modelleri oluşturabilirsiniz. İşlem sırasında kullanacağınız örgü ipleri, oluşturacağınız örgü modeline uygun nitelikte olmalıdır. Farklı malzemeler kullanılarak imal edilen örgü ipleri, doğal ürünler olmalıdır. Sağlığı tehdit eden içeriklerle yapılmış örgü iplerinden uzak durmalısınız. Farklı kalınlıklarda ve renklerde bulunan örgü ipleri, öreceğiniz modele uygun olarak seçilmelidir. Örneğin, battaniye örmeyi düşünüyorsanız, ince kalınlıkta bir örgü ipi kullanmalısınız. Alınacak örgü ipleri mevsime uygun olarak seçilmelidir. Örneğin; pamuk, keten ve liften hazırlanmış örgü iplerini yaz ayları için tercih edebilirsiniz.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle