Toptan Okul Defteri ve Okul Defteri İmalatı

Toptan Okul Defteri ve Okul Defteri İmalatı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Okullu olmanın en güzel yanı, renk renk kapaklı ve baskılı defterlere yazı yazabilmektir. Bütçenize en uygun olan bu defterlerden almak için hemen bizi arayınız ve okul ihtiyaçlarınızı tamamlayınız.

Defter Seçmenin de Püf Noktaları Var

En büyük kırtasiye ihtiyaçlarımızdan biri de defterdir. Derslerinize uygun doğru defter seçimi ile sayfa kenarları buruşmuş ya da yırtılmış defterlerden kurtulmak mümkün. Her ne kadar önemsizmiş gibi görünse de, satır aralıkları bir defteri defter yapan en önemli özelliklerden birisidir. Eğer küçük bir yazınız varsa, geniş aralıklı bir defter çok da sırıtmaz. Fakat, yazınız çok zor okunacak durumda ise, dar aralıklı bir defter asla tercih etmemelisiniz.

En önemli bilgileri not ettiğimiz defterler, piyasada oldukça çeşitlidir. Bu defterleri okul öncesi  döneminde kullanmaya başlıyoruz. İlkokula geçtiğimiz zaman, defterlerin kullanımı ve önemi daha da artıyor. Defter seçerken, defterin kağıt kalitesine dikkat etmelisiniz. Kaliteli kağıttan imal edilmiş defterler yazı yazmayı her zaman kolaylaştıracaktır. Defterlerin kullanım alanı sadece okullar ile sınırlı değildir. İş hayatımızda da sıkça kullanırız defterleri. Bu yüzden, aldığımız defterlerin kullanım amacı çok önemlidir. Sayfaların açılma şeklinden tutun da, katlama özelliğine kadar dikkat etmeniz gerekir. Birçok türde defter vardır. Örneğin, lastikli defterler, spiralli defterler, ciltli defterler, müzik defterleri, güzel yazı defterleri ve daha birçok defter... Eğer hızlı bir şekilde not alacağınız bir deftere ihtiyacınız varsa, kareli ya da spiralli defter ilk tercihiniz olmalıdır. Defter tercihinde bulunurken, hafif olan defterleri almakta fayda var. Ağır bir defter parmak kaslarını yorduğu gibi, yazma becerinizi de etkiler. İllaki ağır bir deftere ihtiyacınız varsa, bu defter mutlaka ciltli bir defter olmalıdır. Defter alışverişlerine mümkünse çocuklarınız da eşlik etsin. Onların da bu konudaki görüşlerini alın ve onların istediği tarzda bir defter seçin. Bu sayede defterle aralarındaki ilk ilişkinin zemini sağlam olsun ve yazmak onlar için daha zevkli hale gelsin.

Çocuklarınız için kokulu defter seçeneklerimiz de vardır. Kokulu bir defterin çocuk üzerinde motive edici bir etkisi vardır. Bu bağlamda yazma süreci çocuklar için daha pozitif ve eğlenceli geçer.

Kaliteli Defter İmalatı

Kaliteli bir defter üretimi için uzun lifli saf selüloz gerekmektedir. Selüloz lifleri ince tabakalar haline getirilerek defter oluşturulur. Esasında pamuk ve keten lifleri kaliteli defter oluşturmanın ilk adımıdır; fakat bunun maliyeti biraz fazla olduğu için odun selülozundan defter üretilmektedir. Öncelikle odunlar tomruklar şeklinde fabrikaya taşınır ve küçük parçalara ayrılır. İçerisinde tuğla olan kazanlarda 3-4 atmosfer basınçla beraber kimyasal eriyikler ile birlikte yarım gün boyunca ısıtılır. Yabancı maddeler erimeye başlarken, selüloz lifler hiç erimeden öylece kalırlar. Daha sonra bu lifler kireç kaymağı bulamacı denilen yerde iyice beyazlatılır ve hamura dönüştürülür. Yavaş yavaş kurutulmaya başlayan hamura  dolgu maddeleriyle beraber kalınlık verilir ve kağıt iyice sıkılaştırılır. Günümüzde kağıt daha çok hurda kağıtları ya da paçavra odunlardan üretilmektedir. Odundan imal edilmiş kağıt güneş ışığında sararırken, keten ve kenevirden imal edilmiş kağıt daha uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Matbaacılık sektöründe kağıtlar kalite kalite ayrılmış ve sınıflandırılmıştır. Bunlara birinci kalite kağıt, ikinci kalite kağıt ve üçüncü kalite kağıt denmiştir. Tabiki en kaliteli olanları birinci kalite kağıtlardır. Onları sırasıyla ikinci ve üçüncü kalite kağıtlar izlemektedir. Diğer bir yandan lüks dediğimiz kağıtlar da bulunmaktadır. Bu kağıtlar, kitap yahut dergi kapakları için üretilen kağıtlardır. Lüks kağıtların çeşitleri vardır. Krome kağıt, kuşe kağıdı, kromelüks, bristol, karton kuşe krome kağıtları lüks kağıt sınıfına girmektedir. Renkli olarak bir kağıt üretmek istiyorsanız, kağıt hamurunun içerisine değişik boyalar ilave edebilirsiniz.

Kağıdın ham maddesinin odun olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Fakat kağıtlık odun ile mobilya odunu birbirinden farklı kalitelerdedir. Mobilya üretiminde kullanılan odun, kağıt üretiminde kullanılan odundan daha kalitelidir. Kağıt üretilen odun ise, yakacak odundan daha kalitelidir. Bir ormanın gelişip büyümesi uzunca bir zaman almaktadır. Ormancılığa gereken önemin verilmesi gerekir. Aksi takdirde, memleketin orman kaynakları tükenir ve kağıt ihtiyacımız yeteri oranda karşılanamaz. Artan nüfusla ve okuma yazma oranı ile beraber çok fazla defter, kitap ihtiyacı oluşmaktadır. Bu nedenle üreticiler artık odun dışında başka kaynaklara yönelmektedir kağıt üretimi için. Bu kaynakların arasında ayçiçeği, kendir ve kenevir, kamış, saman, tütün gibi bitkilerin sapları bulunmaktadır. Ekonomik anlamda en uygun olanları ise; saman, kamış ve kendirdir. Diğer kaynakların toplanarak stoklanması yüksek maliyete neden olmaktadır. Kağıt yapımında kullanılan bazı yardımcı maddeler vardır. Boya maddeleri, dolgu maddeleri ve kağıdı yapıştırmak için kullanılan maddelerdir bunlar. Dolgu maddeleri sayesinde, kağıda daha pürüzsüz bir şekil verilir. Bu madde mürekkebin dağılmasını da önler. Dolgu maddeleri belirli ölçülerde kullanılmalıdır. En çok kullanılan dolgu maddesi kaolendir. Ayrıca kağıdı renklendirmek için kullanılan sentetik boyalar ve pigmentler bulunmaktadır. Daha sonra kağıdın iç yapıştırması için kolofan ilave edilir ve kolofanın lif üzerine çökebilmesi için şap katılır. Bütün bunlar kağıdın, su ya da mürekkep gibi sıvılara karşı daha dayanıklı olması için yapılır.

Defter Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Anılarımızı, günlük notlarımızı, projelerimizi, ders notlarımızı ve daha birçok bilgiyi yazdığımız değerli ürünlerdir defterler. Önemli bir kırtasiye ürünü olan defterler sayesinde düzenli olarak birçok bilgiyi not ederiz. Piyasada onlarca çeşit okul defteri arasından istediğiniz tür ve nitelikte defter bulabilirsiniz. Bu defterler not alma ve onları taşıma konusunda sizlere pratik çözümler sunacaktır. Hayatımızın her döneminde ihtiyaç duyarız okul defterlerine. Hayatımızda bu denli önemli bir yere sahip olan okul defterleri, ne kadar kaliteli malzemeden üretilirse, sizin için o kadar iyi olur. Defter sayfalarının ne şekilde açıldığı bile, yapılan işin başarısı yönünden önemlidir. Bu ürünler arasından tarzınızı yansıtacak, ihtiyacınızı görecek şekilde ve ebatta defterler seçmelisiniz. Defteriniz kullanım amacınıza uygun olmalıdır. Defterleriniz hafif ve kullanışlı olmalıdır.

 

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle