Toptan Nohut

Toptan Nohut

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan nohut ürünlerimiz ağzınızın tadını yerine getirecek. Mutfaklarda binlerce yıldır tüketilen nohutlar yıldızı giderek  parlayan baklagillerdendir. Yemeklerin en gözde ürünlerinden olan nohutları uygun fiyatlarla bu siteden alabilirsiniz.

BAKLAGİLLERİN ALTIN ÇAĞI

Sağlıklı beslenmek deyince ilk akla gelen bakliyat şüphesiz nohuttur. En önemli bakliyatlardan biridir nohutlar. Türk insanının mutfağında ve beslenme alışkanlığında mutlaka nohuta rastlarsınız. Kuru yemeklerden tutun da sulu yemeklere kadar her çeşit yemekte nohut kullanırız. Nohut çorbası, nohutlu somon balığı, nohutlu salatalar, nohutlu ıspanaklı yumurta, nohutlu tavuk, nohutlu makarna, humus, yahni gibi bir çok yemek çeşidinde nohut her zaman adından söz ettirmektedir.

ŞİFALI BİTKİ NOHUT

Ülkemizde Anadoluda çokça yetiştirilen nohutlar, özellikle kış mevsiminde sofralarda yerini alır. Nohut leblebi olarak da karşımıza çıkar. Çünkü leblebinin ham maddesidir nohutlar. Düzenli olarak bakliyat tüketilmesi sağlığımıza fayda sağlar. Örneğin, nohutlar sayesinde bağırsaklarınız zararlı olan bakterilerden arınır. Şeker hastalıklarını önlerler. Nohut ile tansiyonunuz dengelenir. Bağışıklık sisteminiz kuvvetlenir. Fosfor içerikli nohutlar sayesinde kemik ve diş yapınız kuvvetlenir. Nohut yiyerek  streslerinizden ve bunalımlarınızdan kurtulup rahatlayabilirsiniz. Her yaştan insanın sağlıklı olarak yaşam sürmesine katkıda bulunur nohutlar. Kolesterolü düzenleyerek, insanlara büyük oranda enerji sağlarlar. Kalp hastalıklarına karşı koruma kalkanı görevini üstlenirler. Güçlü bir hafızaya sahip olmak için nohut tüketmek faydalıdır. Kabızlığı önlerler ve menopozlu kadınlar için rahatlatıcı özellikleri vardır.

Et yemeyen kişiler protein ihtiyacını nohutlardan karşılayabilirler. Ayrıca düzenli olarak nohut tüketen kişilerin kemik yapıları bir çok insana göre daha sağlamdır. Nohutlar tüketimi ile yaralarınız da daha çabuk iyileşir. İçerisinde selenyum bulunan nohutlar ile bir çok kanser türüne karşı savaş açabilirsiniz. Nohut tüketerek kazançlı çıkan hep siz olacaksınız. Ülkemizin daha çok kırsal yerlerinde yetişen nohutlar A, C, K, B6, B12, E vitaminlerine sahiptir. İçerdiği manganez sayesinde cilt hücreleriniz yenilenir ve daha genç görünebilirsiniz. Özellikle nohut ile zerdaçalı karıştırarak sağlıklı bir kür elde edebilirsiniz. Bu karışım ile cildiniz daha nemli ve parlak olur. Uyku sorunlarınızın çözümü için nohut tüketmelisiniz. Bu sayede uyku düzeniniz tekrar sağlanacaktır.

Türkiye'de yemelik baklagiller arasında önemli bir yere sahiptir nohutlar. Nohutlar elbetteki kurak yerlerin bitkisidir. Her türlü toprakta yetişebilen nohutlar, 8000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Kurutulmuş olarak sıkça yemeklerde kullanılır nohutlar. Sağlık açısından oldukça faydalı bir besin olan nohutlar cilt sağlığımızı, saç sağlığımızı, kalp sağlığımızı, kemik sağlığımızı korumaktadır. Düzenli nohut tüketerek kemik sağlığınızı da koruyabilirsiniz. Çünkü nohutlar bolca kalsiyum içerirler. Vücudumuzun savunma sisteminin güçlenmesi için de mutlaka nohut tüketmeliyiz. Nohutun kendisi kadar suyu da faydalıdır. Nohut suyunun kalp ve damar hastalıklarına, diş ağrılarına ve sindirim sistemine iyi geldiği söylenmektedir. Nohut İbni Sina tarafından hastalıkların tedavisinde çokça kullanılmış bir besindir.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle