Toptan Noel Ağacı

Toptan Noel Ağacı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan noel ağacı ürünlerimizle yeni gelen yılı en güzel, en anlamlı şekilde karşılayabilirsiniz. Yeni bir yılı karşılamanın sevincini, birbirinden güzel süslerle donattığınız noel ağaçlarıyla ve onun rengarenk ışıklarıyla yaşayabilirsiniz.

NOEL AĞACININ ÖNEMİ

Noel ağaçlarının Pagan geleneklerinden geldiği söylenmektedir. Ortaçağ döneminde Adem ve Havva'yı canlandıran bir oyunda dekor olarak bir çam ağacı kullanıldı. Bu çam ağacı cennet bahçesini simgelemekteydi ve onun üzerinde elmalar bulunmaktaydı. 24 Aralık günü gerçekleşen Hristiyan Bayramında, Almanya'daki insanlar evlerine bu tür bir cennet ağacı dikerlerdi ve ağaçların üzerilerine kutsanmış ince ekmekler asarlardı. Daha sonra bu ekmeklerin yerine çörekler asılmaya başladı. Noel zamanı geldiğinde Noel piramidi de kullanılmaktaydı. İnsanlar daha sonra Noel piramidini ve cennet ağacını bütünleyerek Noel ağacını keşfettiler ve bu keşif 16. yüzyıldan bu yana insanların evlerinde yerini almaya devam ediyor.

NOEL AĞACININ SÜSLENMESİ

Ağaç süsleme adeti Asurlular tarafından gerçekleştirilen bir ritüeldi. Onlara göre kış aylarında yaprak dökmeyerek yeşil kalan çam gibi ağaçlar bereketi ve ölümsüzlüğü simgelemekteydi. Bu nedenle bu tür ağaçları büyük bir zevkle süslerlerdi. Ve bu süsleme işini üretkenlik olarak yorumlarlardı. Hristiyanlar da aynı Asurlular gibi bu inançla yaşamaya başlamışlar ve evlerine bu ağaçlardan getirip onları süslemişlerdi. Noel ağacı süslenirken ampuller, mumlar ve yapay süsler kullanmışlardır.

Günümüze geldiğimizde Noelin bizim kültürümüzde yeri olmadığını görmekteyiz; fakat yeni bir yıla girmek için Noel ağacı almanın kimseye bir zararı yoktur. Yeni bir yıla girerken bütçenizi aşmayacak şekilde bir Noel ağacı alarak sevdiklerinizle beraber güzel bir gece geçirebilirsiniz. Üstelik bu ağaçlar 60 cm'den 210 cm'e kadar bulunmaktadır. Dilediğiniz büyüklükte bir ağaç seçip onu dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Yeşil yapraklı çam ağaçlarının yanı sıra, beyaz renkli çam ağaçlarından da tercih edebilirsiniz. Alacağınız Noel ağaçlarının kaliteli malzemelerden üretilmiş olması gerektiğini de gözardı etmeyiniz. Noel ağaçları, ağaç katliamlarının önüne geçilmesi amacıyla plastikten üretilmektedir. Fakat canlı olarak satışa sunulan türleri de bulunmaktadır. Belirlediğiniz boyut ve genişlikte bir Noel ağacı seçerek yeni yılı büyük bir heyecanla karşılayabilirsiniz. Üstelik plastikten imal edilmiş son derece zarif Noel ağaçlarının insan sağlığı üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi söz konusu değildir.

Yılbaşı gecesinin olmazsa olmazı olan Noel ağaçları ile evinizde mükemmel bir yılbaşı atmosferi oluşturabilirsiniz. Yeni yıl heyecanını yaşamaya, Noel ağacınızı süslemekle başlayabilirsiniz. Zira Noel ağacının süslenmesi, Noel ağacının seçimi kadar önemlidir. Hayalinizdeki Noel ağacını oluşturmak için birbirinden şık süsler satın alabilirsiniz. Kar şeklindeki süsler, yıldızlar, dekoratif ışıklandırmalar Noel ağacınız üzerinde harika duracaktır. Renk geçişli led şeritler de ağacınıza harika bir derinlik kazandırabilir. Çok farklı ağaç zincirleriyle Noel ağacınızı süsleyebilirsiniz. Süsleme esnasında ürünlerin birbirleriyle olan uyumlarına da dikkat etmelisiniz. Yılbaşı dekorasyonunuza Noel ağaçlarını mutlaka eklemelisiniz.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle