Toptan Motor Kaskı

Toptan Motor Kaskı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan motor kaskı ürünlerimiz motorsiklet kullanırken en büyük güvenceniz olacak. Bayanlar ve erkekler için ayrı ayrı özel olarak tasarlanmış toptan motor kaskı çeşitlerimiz ekonomik fiyat seçenekleriyle hizmetinizde. 

KORUYUCU BİR EKİPMAN OLAN MOTOR KASKI

Motorsiklet kullanımında hayati değer taşıyan motor kaskları takılması zorunlu olan motorsiklet aksesuarıdır. Motor kaskı takmanın yasal bir zorunluluğu vardır. Trafik kazalarında ölüm riskinizi yarıya indirecek motor kaskları sizin için hayati bir önem taşıyan koruyucu bir ekipmandır. Motor kasklarının kabukları, güçlendirilmiş ve geliştirilmiş fiber maddelerden ve polykarbondan imal edilir. Bu iki temel madde sağlam bir motor kaskının olmazsa olmaz maddesidir. Kaskın dış katmanı kadar iç katmanının da koruyucu özellikte olması gerekir. Motor kasklarının iç katmanları expanded polystyrene- EPS'den yapılmaktadır. Çarpma anında geri tepme yapmayan bu madde, kasklar için çok önemlidir. Koli hazırlarken nazik eşyaların arasına koyduğunuz bu maddeler, kaskın içine de konulmaktadır. Kask seçiminde güvenlik sertifikası almış kasklar seçmelisiniz.

En güvenilir motor kaskları tam olarak kapanabilen kasklardır. Başınızı tam anlamıyla saran bu kasklar güvenliğinizi üst seviyeye çıkaracaktır. Ses ya da rüzgar yalıtımı konusunda iyi bir verim sağlayan kasklardır bunlar. Sürekli motordan inmek durumundaysanız, kapalı kasklar sizi yoracaktır. Bu durumda tam kapalı; fakat çene yapısı açılabilen kasklar kullanabilirsiniz. Mola zamanlarında bu kasklar oldukça kullanışlıdır.

Bazı motorsiklet kullanıcıları için üretilmiş açık kasklar da bulunmaktadır. Bu tür kasklar daha çok kısa gezintiler için uygundur. Açık kasklar vizörlü ve vizörsüz olarak iki grupta toplanırlar. Nazi kaskı olarak da bilinen kask türü bulunmaktadır. Bu kaskla sadece kafanızı ve kulağınızı koruyabilirsiniz. Krosçuların kullandıkları kask çeşidine geldi sıra. Bu kasklar çeneye konumlandırılarak takılır. Böylece daha rahat nefes alabilirsiniz. Bütün olasılıklar değerlendirildiğinde, tam kapalı kaskın alınması hususu önem kazanmış bulunmaktadır. Güvenliğiniz açısından tam kapalı kasklar tercih etmelisiniz.

KASKTA DOĞRU BEDEN ÖLÇÜSÜ

Hangi tür kask alırsanız alın, kafanızı tam olarak saran kasklar kullanmak zorundasınız her zaman. Ayrıca kaskınız kafa yapınıza uygun olmalıdır. Kaskınızı çok sıkı sıkıya bağlamamalısınız. Çok gevşek bağlanan kasklar da size yarar sağlamayacaktır. Kask kayışında iyi bir ayar tutturmanız gerekmektedir. Bu öyle bir ayar olmalıdır ki, kaskınızı elinizle tutarak döndürdüğünüzde kafanızdaki kask sağa ya da sola oynamamalıdır. Kaskınızın çene bölümü çenenizle temas etmemelidir. Vizör kısmı da burnunuzla temas halinde olmamalıdır. Eğer bu özelliklere uyan bir kask almışsanız güvenle yola çıkabilirsiniz. Kask kayışı sağlam olan motor kaskları tercih etmelisiniz. Ve görüş açısı oldukça geniş olan kasklardan kullanmalısınız. Güneş ışınlarından gözlerinizi koruyacak nitelikteki kasklara yönelmelisiniz. İçerisi astarlı kasklar kullanmak temizlik açısından önemlidir. Baş kısmınızın terleyeceği durumlarda bu astarları söküp yıkayabilirsiniz.

Yasalar gereği takılması gerekli bir ekipman olan motor kaskları, birçok trafik kazasının ölümle sonuçlanmasını önlemektedir. Kaza esnasında fiziksel olarak yere çarpma etkisini absorbe eden kasklar, belli kalite standartları dahilinde üretilmelidir. Motor kaskı kullanmanın birçok yararı bulunmaktadır. Bu yararlardan bazıları şunlardır:

  • Motor kaskları kaza sırasında kafanızı, yüzünüzü ve çenenizi korumaktadır.
  • Motor kullanırken takılan motor kaskı, dışarıdan gelen sesi azaltır.
  • Motor kaskları sizleri yağmurdan, soğuktan, güneşten korur.
  • Sürücüye belli bir görüş alanı veren motor kaskları, sürücünün çevresel faktörlerden kaynaklanan dikkat dağınıklığını önler.
  • Rüzgar, toz, böcek gibi etkenlerin gözünüzü rahatsız etmesini engellerler.
  • Motor kaskı takarak hem can güvenliğinizi sağlamış olursunuz, hem de trafik cezası ödemekten kurtulmuş olursunuz.

Konforlu ve güvenli bir sürüş için lütfen motor kaskı takınız.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle