Toptan Misina Ve Misina İmalatı

Toptan Misina Ve Misina İmalatı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan misina ürünleri bir balıkçı için epeyce önemlidir. Amatör balıkçılar dahi misina seçimi konusuna büyük bir hassasiyetle yaklaşmaktadır. Bu sebeple, balıkçılıkta önemli yer edinen misinaları es geçmemeli ve ip misina, örgü misina, şeffaf misina çeşitleri arasından ihtiyacınız olan ürünü satın almalısınız. 

MİSİNA KULLANIMI VE MİSİNA ÇEŞİTLERİ

Olta ile balık tutmak için mutlaka misinaya ihtiyaç duyulur. Verimli bir balık avı gerçekleştirmek için doğru misina kullanmak gerekir. Balık tutmaya yarayan misina ipleri farklı uzunluklarda ve ağırlıklarda olabilir. Misina imalatı ile ince ya da daha kalın misinalar üretilmektedir. Kalın misinaların balıklar tarafından rahat görüldüğü bilinmektedir. Misina seçerken ne tür bir yerde balık avlayacağınızı gözden geçirmelisiniz ve seçiminizi bu yönde yapmalısınız. Toptan misina ürünleri arasından tercihinizi yaparken; kopma direnci, düğüm direnci, esneklik, UV dayanıklılığı, aşınma dayanıklılığı ve görünürlük özelliklerine dikkat etmelisiniz. Misina imalatı genellikle ipek ve naylon kullanılarak yapılmaktadır. Toptan misina çeşitleri arasından monofilament misinaları, fluorokarbon örgü misinaları tercih edebilirsiniz. Monofilament misinalar plastik liflerden oluşmaktadır. Mono misinalar genelikle ucuzdur.

Misinalarınızı oltanıza sağlam bir şekilde bağlamalısınız. Ve misina suya atılmadan önce muhakkak sağlam mı diye kontrol edilmelidir. Toptan misina ipleri arasından seçiminizi yaparken kaliteli ürünleri alınki, misinanız sudan çıktıktan sonra dolanmamış olsun. Aksi halde siz misinanızı açmaya çalışırken, avınız elinizden kaçabilir. Sağlam misinalarla balık avlama süreciniz daha randımanlı geçer. Dilerseniz paslanmaz çelik, titanyum, bakır, metalden üretilmiş sağlam misinalardan kullanabilirsiniz. Daha dayanıklı ürünlere sahip olmak istiyorsanız, özel misina ürünlerine göz atmalısınız. Toptan misina ipleri mat beyaz, yeşil, mavi, kırmızı, parlak beyaz renklerde bulunabilir. 0.20 kalınlığında bir misina ile 2,5 kilo, 0.40 kalınlığına bir misinayla ise 10 kilo ağırlık tartılabilmektedir. Balık yakalandığında mutlaka direnç gösterecektir ve balığın direnç ağırlığı da misinaya yüklenecektir. Böyle bir durumda misina ipiniz koparsa hoş olmaz. Suç tabiki balıkta olmayacaktır. Sağlam ve kaliteli bir misina kullanırsanız, böyle bir durumu hiç yaşamamış olursunuz. Balıkçılıkta söz sahibi olan misinaların imalatı ile sert ya da daha yumuşak ürünler üretilmektedir. Unutmayınız ki, sert misinalar her zaman daha sağlamdır.

Balığın türüne göre misina seçiminde bulunabilirsiniz. Misinalar genellikle mavi, beyaz, kırmızı, yeşil, mat beyaz renklerde bulunur. Misinanızla ağır bir balık tuttuysanız, bütün işi misinaya yüklememeniz gerekir. Bir kepçe yardımıyla balığı sudan çıkarabilirsiniz. Zira bir misinanın gücü, hareketsiz ağırlık hesaplanarak tasarlanmaktadır. Balığın türüne göre misinanızın kalınlığını belirlemelisiniz. Bunun için de, yanınızda birden fazla makine bulundurmalısınız. Kimi usta balıkçılar sudaki balıkla mücadele etmekte ve bunun için de hafif yapılı misinalar kullanmaktadır. Amatör bir balıkçı iseniz, balığın ağırlığına uygun bir misina kullanmanızda fayda vardır. Hassas misinalardan da yararlanabilirsiniz. Hassas misinalar ile yeminizden parça koparan balıkların hareketlerini hissedebilirsiniz.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri GizleMükremin ergül
İyi çalışmalar 0.55 mm Kamış örgüde kullanmak için Misina ipine ihtiyacım var toptancıyım bittikçe malzemem isterim fiyatllarınız nedir yardımcı olabilir misiniz