Toptan Matara

Toptan Matara

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan matara çeşitlerimizi kamplarda, balıkçılık ya da dağcılık faaliyetlerinizde kullanabilirsiniz. Farklı ebat ve boylarda bulunan matara çeşitlerimize uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

MATARA ÇEŞİTLERİ

Plastik şişelerin çevreye ve insan sağlığı üzerine olan zararlarını hepimiz bilmekteyiz. Tek kullanımlık özelliklere sahip plastik şişelerin zararları yıllar öncesinden kanıtlanmıştı zaten. Bu duruma alternatif olarak alüminyum, çelik, cam ve plastikten üretilmiş mataralar yapıldı. Ve bu ürünler insanlar arasında yaygın olarak kullanılmaya başladı. Kendinize en uygun matara modellerini seçmeniz için mataraların özelliklerini iyi bilmeniz gerekmektedir.

* Plastik mataralar: Plastik mataralar, içerisinde Bisphenol A kullanılmadan üretilen mataralardandır. BPA, plastiğin içerisinde bulunan zararlı bir madde olarak bilinse de, plastik matara yapımında az miktarda kullanılan BPA'nın sağlığımız üzerinde ciddi sorunlara sebep olmayacağını bilmelisiniz. Yine de matara alacaksanız, plastik olmayan mataralardan almanızı tavsiye ederiz.

Plastik mataralar oldukça hafiftir ve uzun süre zarar görmeden kullanılabilirler.

* Alüminyum mataralar: Alüminyum mataralar da su şişelerine bir alternatif olarak üretilmiştir. Alüminyum mataralar çok uzun sürelerle kullanılmamalıdır. Aksi halde, alüminyum vücudunuzda birikerek çeşitli hastalıklara yakalanmanıza neden olabilir. Alüminyum mataraların iç kısımları kaplanmaktadır. Çünkü, alüminyumun sıvı ile temas etmemesi gerekmektedir.

* Paslanmaz çelik mataralar: Sizler için en iyi seçenek paslanmaz çelikten üretilen mataralardır. Diğer mataralara nazaran daha ağır bir yapıda olan paslanmaz çelik mataraların bazı modelleri bulaşık makinesinde yıkanabilir özelliğe sahiptir. Üzerinde bulaşık makinesinde yıkanabilir sembolü bulunan mataraları bulaşık makinesinde yıkamalısınız.

* Cam mataralar: En sağlıklı matara türüdür cam mataralar. Biraz ağır olsalar da sağlığınız için bunu dert etmemelisiniz. Cam mataralar kesinlikle bulaşık makinelerinde yıkanabilir. Kırılma ihtimalleri olduğundan, onları dikkatli ve özenli bir şekilde kullanmalısınız. Dışı plastik ya da silikonla kaplanmış cam mataralardan satın alarak, onların kırılma riskini azaltabilirsiniz. Evinizdeki malzemelerden de cam mataranıza şık kılıflar hazırlayabilirsiniz. Böylece size özel cam mataralarınız olur.

Matara seçiminde bulunurken, kendi sağlığınız için en iyi özellikleri olan mataraları almaya gayret ediniz. Bu mataraların çevre dostu olmalarına da dikkat etmelisiniz. Mataralarınız kullanılabilir özellikte olmalıdır, sularınız da içilebilir özellikte olmalıdır.

Tüm marketlerde bulunan tek kullanımlık su şişeleri, sağlık açısından ciddi riskler taşımaktadır. Bu şişelere alternatif olarak üretilen mataralardan kullanabilirsiniz. Özellikle spor yapan ve geziye çıkan bireyler, su ihtiyaçlarını karşılamak adına bu mataralardan yararlanabilirler. Matara kullanımında önemli bazı noktalar vardır. Örneğin, mataranızı ne kadar süre ile kullanacağınız, içerisinde sıcak mı yoksa soğuk mu su taşıyacağınız çok önemlidir. Mataranızı kullanacağınız ortamın fiziksel özelliklerine bağlı olarak mataranızı termoslu  ya da termossuz olarak alabilirsiniz. Çok soğuk bir ortamda mutlaka termoslu matara kullanmalısınız.

Küçük gezileriniz için ufak bir matara yeterli olacaktır. İçeceğiniz her türlü içeceği koruyacak yapıda bir matara tercih etmelisiniz. Son olarak, mataranız darbelere karşı dayanıklı olmalıdır.

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle