Toptan Lego Ve Lego İmalatı

Toptan Lego Ve Lego İmalatı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan lego ürünlerinden satın alarak çocuklarınızın mutluluğuna ortak olabilirsiniz. Lego parçalarıyla oynayan çocukların yaratıcılıkları ve el becerileri gelişir. Lego figürleriyle çocukların yapamayacakları hiçbir şey yok.

LEGOLARIN 70 YILLIK ÖYKÜSÜ

İlk lego imalatı 1949 yılında Danimarka’da yapılmıştır. Bir yapı oyunu olan legolar çeşitli renklerde bulunan, birbirine geçebilen parçalardan oluşmaktadır. Lego imalatında ilk olarak ahşap malzeme kullanılsa da, daha sonra plastik malzemeye geçiş yapılmıştır. Toptan legoların hitap ettiği kesim genelde çocuklar olsa da, zamanla legolar yetişkinlerin de ilgisini çekmeyi başarmıştır. Legolar modern zamanın hiç eskimeyen oyuncaklarından biridir. Lego imalatı gün geçtikçe büyük aşama kaydetmiş, bu oyuncakların içine birçok ünlü çizgi film karakteri dahil edilmiştir. Hatta legoların ünü oyuncakların dışına çıkmış, sinemalara bile konu olmuştur. Onlarca lego karakteri tasarlanmış, bu karakterlerle ilgili bilgisayar oyunları ve sinema filmleri yapılmıştır.

LEGOLARIN ÇOCUKLAR ÜZERİNDEKİ OLUMLU ETKİLERİ

Toptan legolar birbirine kenetlenebilen, farklı renklerdeki parçalardan oluşmaktadır. Lego imalatında plastiğin kullanılma nedeni, bu malzemeden aynı ürünün kolayca üretilebilmesiydi. Birbirine uyumlu olan lego parçaları genellikle 7-16 yaş grubundaki çocuklara hitap etse de, zamanla her yaş grubuna özel olarak tasarlanan legolar imal edilmeye başladı. Örneğin, 0-3 yaş grubunu kapsayan Lego Baby ürünleri, 0-6 yaş grubunu kapsayan Lego Duplo gibi özel ürünler üretildi. Toptan lego setleri bilgisayar oyunlarıyla vakit öldüren çocukların en büyük eğlencesi haline geldi. Lego imalatı artık günümüzde farklı yaş gruplarındaki çocukların ihtiyaç ve gelişimlerine göre yapılmaktadır. Legolara duyulan büyük ilgi sonucunda lego imalatındaki çeşitlilik her geçen gün arttırılmaktadır.

Toptan legolar çocukların zeka ve becerilerini geliştiren etkili oyuncaklardır. Çocukların hayal dünyasına katkı sağlayan bu oyuncaklar, onların nörolojik gelişimlerini de olumlu anlamda desteklemektedir. Çocuklar bu legolardaki parçaları kendi hayal dünyasına göre biçimlendirip şekillendiriyor ve ortaya değişik şekiller çıkıveriyor. Bu oyuncaklara yeni yeni modeller vermek çocuğun algısını da geliştiriyor. Tam bir evladiyelik olan bu oyuncaklar çocuklara verilecek en güzel hediyelerden biridir şüphesiz. Hayal gücünü ve zekayı zenginleştiren legolar hem çocukların, hem de yetişkinlerin hobisi haline gelmiştir.

Tüm çeşitleriyle bir klasik haline gelen legolar, çocukların keyifli vakit geçirmesini sağlamaktadır. Legolar 7'den 70'e herkese hitap etmektedir. Lego oyuncaklarıyla oynayan bir çocuk sadece eğlenmekle kalmıyor, aynı zamanda yaratıcılığını da geliştirmiş oluyor. Lego oyuncaklarını takan ve çıkaran çocuklar kas gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Lego parçalarıyla farklı kombinasyonlar yaratan çocuklar ince motor becerisi de kazanmış olmaktadır. Hangi parçayı nereye koyması gerektiğini takip edebilen bir çocuk, çözüm arayışına girer ve çözüm bulma becerisi geliştirir. Birbirinden farklı renklere sahip legolarla çocuklar renkleri öğrenirler. Legolarla şekil oluşturan çocuklar odaklanma sürecini olumlu olarak geçirirler ve bu çocukların dikkatlerini bir noktada toplayabilme yetileri gelişir. Çocuklarınıza almış olduğunuz legolar ile ailecek oynayarak, ailevi bağlarınızı güçlendirebilirsiniz.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri GizleİSMAİL ÖZ
Hayırlı günler lego imalatı hakkında görüşmek istiyoruz