Toptan Led Tv Panel Ledi

Led Tv panel ledi, Lcd ve led televizyonların arkasında bulunan paneldeki arka aydınlatma ışıkları yani arka aydınlatma ledlerdir. Panel ledi, toptan led Tv panel ledi olarak satın alınabilir. Toptan led Tv panel ledi olarak satın alınabilen panel ledleri modelleri led bar backlight olarak da adlandırılır. 

Alüminyum gövde soğutmalı olarak üretilen panel ledleri, diğer modellere göre daha uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Led Tv panel ledi, yeni nesil televizyon teknolojilerinde de aktif olarak kullanılıyor. Toptan led Tv panel ledi, çeşitli boy, ebat ve uzunluklarda üretilerek satılır. Bütün Led Tv panellerinde olduğu gibi, Oled ve Qled televizyonlarda da led Tv paneli kullanılmaktadır. 

Led tv panel ledleri, son zamanlarda televizyon teknolojisinin giderek ilerlemesiyle televizyonlarda en çok kullanılan parça haline geldi. Toptan led Tv panel ledi, genel olarak iki türe ayrılır. Bu türler D-led ve E-led modelleridir. Televizyon paneli üzerinde, aydınlatma modülü difüzörün arkasına konumlandırılmıştır. Bu sebeple televizyon paneline doğrudan ışık vermektedir. E-led panel ledleri ise daha az güç tüketme özelliğiyle maliyetleri düşüktür ve genellikle çerçeve şeklinde monte edilmektedir. E-led bar ledler, D-led modellere göre şerit üzerinde daha fazla bulunurlar. İki led modelinin de kendi içinde farklı avantajları vardır. Toptan led Tv panel ledi satın alırken, D-led ve E-led modelleri arasından ihtiyaca en uygun olan panel led modeli seçilebilir.

Toptan Led Tv Panel Ledi Modelleri D-Led ve E-Led Arasındaki Farklar Nelerdir?

D-Led; Televizyonun arka aydınlatma modülünde yer alırlar. Arka aydınlatma modülü olan difüzörün arkasına yerleşik olarak üretilirler. Bu nedenle panele verilen ışık, direkt olarak ekranın altından verilir. Bu özellikleri sebebiyle D-led olarak kısaltılan bu ledlerin açılımı ‘Direct Led’ olarak tanımlanır.  Toptan led Tv panel ledi türü olan D-ledlerde kontrast diğer modellere göre çok daha yüksektir. Bölgesel karartmayı da kontrol altına alır. Diğer led modellerine göre panel kalınlığı diğer led tv panellerine göre daha kalındır.

E-Led; Son dönemlerde üretilen led televizyon modellerinin üretiminde en çok E-led modelleri tercih edilir. E-led, Edge Led olarak tanımlanır. Toptan led tv panel ledi modelleri arasında yer alan E-ledlerin, diğer tip led tv panel ledlerinden gözle görülür en büyük farkı, yapı olarak şerit üzerinde daha fazla lede sahip olmalarıdır. E-led modelleri,  ince bir çubuk üzerinde yer alırlar. Şerit üzerinde sık sık ve yan yana konumlandırılmıştır. Panele çerçeve şeklinde monte edilir. E-led modelleri çok incedir ve düşük güç tüketirler. Toptan led Tv panel ledi modelleri arasında şıklığı ve ince yapısı ile en sık tercih edilen led türüdür. Bölgesel karartmayı desteklemez ve ışığın parlaklık dağılımı D-led seviyesi ile aynı değildir. Toptan led Tv panel ledi modelleri arasından ihtiyaca en uygun olan panel ledleri toptan olarak satın alınabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 − one =